Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ön Düzen Ses

Uğur G.

Soru

Merhaba;

Bu konuda hassas biri olarak, F3 lerde ön düzenin F2 ler kadar başarılı olmadığını düşünüyorum. Sanki bir ses bir tıkırtı var, çok bariz değil ama insan parke döşeli yolda kullanırken bile hissedebiliyor. Çok belirgin olmadığından servise tarifle sordum," evet F3 lerde böyle şikayetler var, direksiyonun elektrik destekli olmasından kaynaklanıyor, herhangi bir arıza belirtisi değil " dediler. Bende hakkıma razı oldum ve çekildim kenara.

Sizler de de bu tür problemler var mı arkadaşlar?

Ayrıca kullanılmayan lastikleri nasıl saklamalı? Jantla beraber havalı olarak mı yoksa gerek yok, çıplak saklasak ta olur mu? Veya yatay mı dikey mi?

Teşekkürler, herkese iyi bir hafta dilerim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ön düzenden yol kesicilerden geçerken özellikle sabahları havalar soğuk iken gelen gıcırtı sesleri yazın kısmen az geliyor bu ses bu sene dahada fazlalaştı bu şekilde sorun yaşayıpta çözümleyen arkadaşlar varmı acaba ?

burç'lardandır.Uğraşmaya değmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bu EPAS'ın tam anlamını bilmesem de; tam sağ veya tam solda; sanki yağ hortumu sıkışmış yada hareketli iki metal birbirine değiyormuş gibi değişik bi ses geliyor..   Parke yollarda veya kasis yada çukurlardan hızlı geçtiğimde ise ön rot başlarında boşluk varmış gibi "tak-tuk" ses geliyor..

Garantisi bitmiş olsa, ocağa incir ağacı diker bu masraflar :S

İlki normal bence, sonuna dayayıp öyle tutmamak lazım fazla...

İkincisi de keyfe keder, çoğu araçta az veya çok olan bir durum, tıkırtı burcu koymuyorlar ondan oluyor bütün bunlar.

Garantisi bitmiş olan araçta yaptırmazdım.

Bu arada yayı bahane edip garantiyi kırmamışlar, örnek olsun!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlki normal bence, sonuna dayayıp öyle tutmamak lazım fazla...

İkincisi de keyfe keder, çoğu araçta az veya çok olan bir durum, tıkırtı burcu koymuyorlar ondan oluyor bütün bunlar.

Garantisi bitmiş olan araçta yaptırmazdım.

Bu arada yayı bahane edip garantiyi kırmamışlar, örnek olsun!

Sanmam ki powershift mekatronik beyni 3 binün altında olsun. Epasın çıkması bile 1250 civarlarında. Sıfır tahminimce 2500 civarıdır.

Yaylar orjinal olduğu için belki anlamamışlardır bile :) hatta yayları bile deforme olmuş diye değişebilirler iz yoksa :)

Şu markalı renkli yani sonradan takılma olduğu aşikâr olan yayları gördüklerinde bence ön takım garantiden çıkar. Bellide olmuyor servis halledebiliyor başka yollarla. Yeterki tanıdık olsun!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araç özellikle soğuk günlerde ön takımdan ses geliyor böyle bir gıcırdama sesi gibi birde soğuk günlerde arabanın ön konsolundan tıkırtılar geliyor bu normal mi?

Aynıları bende de var normal diye kandırıyorum kendimi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bu soğuk havalarda kasislerden biraz hızlı geçince ( 1.viteste yine), ön süspansiyonlardan sürtme sesi gibi bi ses bende de gelmeye başladı. Fakat  yolda ilerlerken başka rahatsız edici ses duymuyorum veya belli bi zaman sonra ses kesiliyor sanırım. Bunla ilgili burç sorunu denmiş. Burçları değiştiren oldumu veya problemi çözen varmı ?

Ömer Saldıran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bu soğuk havalarda kasislerden biraz hızlı geçince ( 1.viteste yine), ön süspansiyonlardan sürtme sesi gibi bi ses bende de gelmeye başladı. Fakat  yolda ilerlerken başka rahatsız edici ses duymuyorum veya belli bi zaman sonra ses kesiliyor sanırım. Bunla ilgili burç sorunu denmiş. Burçları değiştiren oldumu veya problemi çözen varmı ?

Değiştirin :yeah: Yine olup olmayacağını güncel değişimleri takip etmeden anlayamayız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

parkeli yolda rampa aşağı 2. viteste giderken benden de geliyor. frene dokununca hissediliyor. beni asıl düşündüren kasislerden geçerken gelen deışardan da duyulan ses.

garantisi bitmek üzere olduğu için tekrar götürdüm servise. araca güzel bakım yapmışlar. ilk günkü gibi oldu diyebilirim. ücret almadılar, herhangi bir parça değişimi de olmadı (burç, rot ve direksiyon seti vs.)... direksiyon ve rotlardaki boşluk gitmiş, kasis geçerken de hem ses gelmiyor hem de sarsmadan geçiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet heralde milyon dolarlık araç da alsam,herhangi bir şikayetim olduğunda şak diye çözebilecek bir servise rastlamayacağım.Bugün servisteki baş teknisyenle 

sürüşe çıktık.Parke taşlar üzerinden geçerken tıkırtıyı duymadı bile.Klima çalıştırılınca olan ritmik olmayan hrrr hrrr sesinin ise normal pervane sesi olduğunu bahsetti.Süspansiyonlarda kasislerden geçince tık sesinin gelmesini çok sert indiğini sordum,zaten focusun süspansiyonlarının sert olduğunu,bu durumun normal olduğunu söyledi.Ben de peki dedim.Tabii ki tatmin olmadım.Direksiyon kutusu dedim,oooo öyle olsa direksiyon şangır şungur eder dedi.Burç,rot,direksiyon seti kelimlerini hiç kullanmadı.Ya heralde başımıza iş alacaz,bakımlarını yapar geçerim zihniyetinde  servisler.Kötü gerçekten.İnsan yeni teknoloji motor almaktan korkuyor bunların yüzünden. :mad:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.