Jump to content

Çağatay Nusret Dal

Member
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Poor

About Çağatay Nusret Dal

 • Rank
  Yeni üye

Profile Details

 • Location:
  Konya
 • Car:
  Focus 3 1.0 ecoboost
 • Job:
  Doktor
 • Gender:
  Bay
 • Age 34
 1. Evet heralde milyon dolarlık araç da alsam,herhangi bir şikayetim olduğunda şak diye çözebilecek bir servise rastlamayacağım.Bugün servisteki baş teknisyenle sürüşe çıktık.Parke taşlar üzerinden geçerken tıkırtıyı duymadı bile.Klima çalıştırılınca olan ritmik olmayan hrrr hrrr sesinin ise normal pervane sesi olduğunu bahsetti.Süspansiyonlarda kasislerden geçince tık sesinin gelmesini çok sert indiğini sordum,zaten focusun süspansiyonlarının sert olduğunu,bu durumun normal olduğunu söyledi.Ben de peki dedim.Tabii ki tatmin olmadım.Direksiyon kutusu dedim,oooo öyle olsa direksiyon şangır şungur eder dedi.Burç,rot,direksiyon seti kelimlerini hiç kullanmadı.Ya heralde başımıza iş alacaz,bakımlarını yapar geçerim zihniyetinde servisler.Kötü gerçekten.İnsan yeni teknoloji motor almaktan korkuyor bunların yüzünden.
 2. Tamam,heralde biraz daha alışmam gerekecek.Teşekürler...
 3. Araç virajlarda arkadan kayacak gibi geliyor,eski aracım da focus platformunu kullanan mazda 3 idi onda hiç böyle olmazdı.Acaba yanlışlıkla esp yi mi kapattım,yoksa eski sahibi de bilmeden böyle mi kullanıyordu? Birşey var ama anlamadım çünkü benim bildiğim bu platform yol tutuşta referanstır. Okumuştum, üstünkörü ama, ekranda belirteci olmayınca(genelde güvenlikle ilgili bir özellik kapalı ise ekranda bildirilir) aklıma gelmemişti.Ben ine bakayım teşekkür ederim.
 4. Herkese iyi forumlar diliyorum.Birkaç hafta önce aldığım focus 3 1.0 ecoboost tit. ile aranıza katıldım.Aşağı yukarı forum başlıklarına göz gezdirdim ve çok faydalı bilgilerin paylaşıldığını düşünüyorum. Sorunum şu ki;önceki aracım ile iç patinaja düşmediğim zeminlerde şaşırtıcı bir şekilde patinaja düşüyorum.Önceki aracım mazda 3 dizel idi 1360 kg idi,sanırsam bu da öyle.Anti patinaj sistemi ile ilgili bir problem mi var acaba?Yoksa benzinli dizel ayrımı mı?Bilemedim .

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.