Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ön Düzen Ses

Uğur G.

Soru

Merhaba;

Bu konuda hassas biri olarak, F3 lerde ön düzenin F2 ler kadar başarılı olmadığını düşünüyorum. Sanki bir ses bir tıkırtı var, çok bariz değil ama insan parke döşeli yolda kullanırken bile hissedebiliyor. Çok belirgin olmadığından servise tarifle sordum," evet F3 lerde böyle şikayetler var, direksiyonun elektrik destekli olmasından kaynaklanıyor, herhangi bir arıza belirtisi değil " dediler. Bende hakkıma razı oldum ve çekildim kenara.

Sizler de de bu tür problemler var mı arkadaşlar?

Ayrıca kullanılmayan lastikleri nasıl saklamalı? Jantla beraber havalı olarak mı yoksa gerek yok, çıplak saklasak ta olur mu? Veya yatay mı dikey mi?

Teşekkürler, herkese iyi bir hafta dilerim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba;

Bu konuda hassas biri olarak, F3 lerde ön düzenin F2 ler kadar başarılı olmadığını düşünüyorum. Sanki bir ses bir tıkırtı var, çok bariz değil ama insan parke döşeli yolda kullanırken bile hissedebiliyor. Çok belirgin olmadığından servise tarifle sordum," evet F3 lerde böyle şikayetler var, direksiyonun elektrik destekli olmasından kaynaklanıyor, herhangi bir arıza belirtisi değil " dediler. Bende hakkıma razı oldum ve çekildim kenara.

Ayrıca kullanılmayan lastikleri nasıl saklamalı? Jantla beraber havalı olarak mı yoksa gerek yok, çıplak saklasak ta olur mu? Veya yatay mı dikey mi?

Direksiyon kutusu tıkırtısı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu konuda hassas biri olarak, F3 lerde ön düzenin F2 ler kadar başarılı olmadığını düşünüyorum.
Ben 5 sene focus 2 kullandım ve 6 aydırda focus 3 kullanıyorum.İki araçta dizeldi kendi adıma şunu çok rahatlıkla söyliyebilirim ki focus 3 ön düzen sesleri konusunda focus 2 den çok daha başarılı ve sessiz.

Benim için focus 2 nin en sevmediğim yanı alt takım ve motor seslerinin çok gürültülü olmasıydı.Focus 3 e geçince oh be dünya varmış demiştim.Servis sizi başından savmak istemiş olabilir(ki çoğu zaman bunu yapıyorlar).

Rahatsız edici sesler duyuyorsanız başka bir servise aracınızı gösterin derim ben.

Direkseiyon kutusundan gelen tıkırtıdan bahsediyorsanız keşke benim önceki focus 2 aracımın direksiyonunu size gösterme şansım olsaydı :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1. Ses: Yeni nesil direksiyon kutuları bahsettiğiniz yol şartlarında bu sesi yapıyor. Israrcı olursanız garantiden değişime gidebiliyorlar, ama yeni takılan da aynı sesi yapıyor. Kutunun bir özelliği ve arıza olarak nitelendirmemek lazım.Üstünde durmaya değmez.

2. Lastik saklama: Kuru, loş, serin ve aralıklı havalandırılabilen bir mekanda temiz olarak saklanmalı. Çıplak lastik dik konumda duracak, aynı sıfır lastiklerin satıcıların raflarında durduğu gibi. Jant takılı ise lastik havası yaklaşık 40 psi'ye yükseltilerek idealde asılı, janttan dik veya yatay asılabilir; bu mümkün değilse yine dik tercihen rafta duracak. Jant için askılar da var, bakmak lazım, mesela:

410%2Bpu5saJL._SL500_AA300_.jpg

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba;

bende rize merkezdeyim o dediğin parke yollarda bu f3'un ön takımı anadoldan farksız hatta daha kötü, servise bende gittim. sana hiç olmazsa akla yatkın açıklama yapmışlar ,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende rize merkezdeyim o dediğin parke yollarda bu f3'un ön takımı anadoldan farksız hatta daha kötü, servise bende gittim. sana hiç olmazsa akla yatkın açıklama yapmışlar ,

Arkadaş sadece benim aracımdamı o sesler yok yoksa ben mi sağır oldumda duymuyorum :) (direksiyon kutusunda gelen ses hariç onun normal bir durum olduğunu biliyorum çünki)

Yalnız sen biraz abartmışsın gibime geliyor anadol benzetmesiyle.

Bu arada bu seslerden şikayet eden arkadaşlar sizin araçlarınız ne zamanın üretimi İlk üretimlerdense belkide üretim bandındaki sıkıntıyı daha sonrasında gidermiş olabilirler.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben 5 sene focus 2 kullandım ve 6 aydırda focus 3 kullanıyorum.İki araçta dizeldi kendi adıma şunu çok rahatlıkla söyliyebilirim ki focus 3 ön düzen sesleri konusunda focus 2 den çok daha başarılı ve sessiz.

Benim için focus 2 nin en sevmediğim yanı alt takım ve motor seslerinin çok gürültülü olmasıydı.Focus 3 e geçince oh be dünya varmış demiştim.Servis sizi başından savmak istemiş olabilir(ki çoğu zaman bunu yapıyorlar).

Rahatsız edici sesler duyuyorsanız başka bir servise aracınızı gösterin derim ben.

Direkseiyon kutusundan gelen tıkırtıdan bahsediyorsanız keşke benim önceki focus 2 aracımın direksiyonunu size gösterme şansım olsaydı :)

Asfalt yolda evet, ama stabilizede bence hayır. F3, F2 ye göre daha şehirli. Nazikleşmiş yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaş sadece benim aracımdamı o sesler yok yoksa ben mi sağır oldumda duymuyorum :) (diersiyon kutusunda gelen ses hariç onun normal bir durum olduğunu biliyorum çünki)

Yalnız sen biraz abartmışsın gibime geliyor anadol benzetmesiyle.

hiç abartı yok sadece ön takım sesi konusunda bu kıyaslama !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Asfalt yolda evet, ama stabilizede bence hayır. F3, F2 ye göre daha şehirli. Nazikleşmiş yani

Bana hiç öyle gelmedi ama önceki aracımı ben 2. el almıştım 40 bindeydi ben aldığımda satarkende 120 binleri görmüştü muhtemelen benim bahsettiğim sesler aracın yol yapmış olması ile alakalı. Bana göre bunun başka bir açıklaması olamaz çünki bu alt takım sesleri konusunda oldukça kılımdır. :) ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anadol ile focus 3 ü bozuk yollarda aynı kefeye koyabiliyorsan benim sana diyecek hiç bir lafım yok zaten :) İyi yolculuklar

Arkadaş örnek verirken olayın vehametini ifade etmek için abartı yapmış ( edebiyatta buna ne denir di hatırlayamadım). Yoksa kıyasladığından değil. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana hiç öyle gelmedi ama önceki aracımı ben 2. el almıştım 40 bindeydi ben aldığımda satarkende 120 binleri görmüştü muhtemelen benim bahsettiğim sesler aracın yol yapmış olması ile alakalı. Bana göre bunun başka bir açıklaması olamaz çünki bu alt takım sesleri konusunda oldukça kılımdır. :)

ilk fırsatta benzer özellikli bir başka F3 bulup deneyeceğim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.