Jump to content
  • Duyurular

• Yakup Çağatay

Görünmeyen Resimler - Imgur ve PhotoBucket   06-08-2015

Türkiye'de i.imgur adresi engellemiş durumdadır, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir; Google dns gibi 8.8.4.4 NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir. PhotoBucket da diğer sitelerde görüntülemesini kapattı. Gözükmeyen bir resim/foto gördüğünüzde lütfen RAPOR düğmesini kullanarak bizlere bildiriniz eğer mümkünse görünür hale getireceğiz. İlginize Teşekkürler.
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Engin Uzunoğlu

Android Uygulamaları

Önerilen Mesajlar

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: Mehmet Ay.
      Merhaba,
      Forumu uzun süredir takip etmeme rağmen deneyimlerimi paylaşacak vakit bulamıyordum.
      multimedia hakkındaki bir kaç izlenimimi sizlerle paylaşmak istedim.

2011 mk2.5 collection aracıma yaklaşık bir sene önce uzun araştırma sonucunda navimex android serisi cihazı aracıma taktım. görünüm, renk uyumu, ışık uyumu ve kumanda olarak sanki aracın orjinalindeki ürün gibi durdu. genel görüntü ve açılıştaki ford logosu sayesinde ilk aşamayı sorunsuz geçti.
      android tercih etmemdeki sebep; istediğiniz uygulamayı yükleyebiliyor oluşunuz.
      OBD kullanmaya başlayınca doğru tercih yaptığımı anladım.
      Cihazı 1.300 TL'ye aldım.
      http://www.navimex.com.tr/urunDetay.aspx?urunID=250 

Cihaz genel olarak iyi fakat 1gb ram yetersiz kalabiliyor. örneğin eğer android üzerine kayıt yapan bir yol kamerası kullanırsanız; kayıt + bluetooth + müzik açık olduğunda; müzik takılarak ilerliyor.
      ben bu sorunu kendi üzerine kayıt yapan ekransız bir dvr alarak giderdim.
      ses kalitesi tatmin edici netlik ve düzeyde. bunda aracın hoparlörlerinin payı çok büyük.

Cihazla ve yapılanlarla ilgili sorunuz olur ise, keyifle yanıtlayabileceğimi belirtmek isterim.

İlk olarak cihazın görüntü;

ekran görüntüsü ve renk uyumu;

Ekransız DVR (100 TL)
      bu cihaz kaydı üzerindeki hafıza kartına yapıyor, görüntü kalitesi gayet iyi. gece çekiminde de başarılı. eğer görüntüyü görmek istiyorsanız multimedia üzerinden izleyebiliyorsunuz. av-in girişine bağlı durumda.
      ek olarak dvr daki ivme sensörü sayesinde kaza anında kaydedilen görüntüyü kilitleyerek üzerine kayıt yapılarak silinmesini engelliyor.

Ön kayıt görüntüsü;

Geri vites kamerası 
      (Bu kamerayı ileri giderken de açıp dikiz aynası gibi kullanabiliyorsunuz. cihaz ile gelen kameranın açısı dardı fakat ben 60 tl ek maliyetle yeni kamera alıp taktım ve net çözünürlük ile geniş açı elde ettim. kamerayı plaka lambasına taktığınız için gayet estetik duruyor. tek dezavantajı eğer ileri giderken de kullanmak istiyorsanız gece görüşü olmayan bir model seçilmeli çünkü ledler sürekli yanıyor)

Son olarak ta, belki de en güzeli OBD2 bağlantısı.
      90 TL'ye wi-fi bağlantılı bir OBD2 adaptörü aldım.
      wi-fi tercih etmemdeki sebep, bluetooth üzerinden sürekli cep telefonum bağlı olduğu için bu cihazı kullanamam. wi-fi boşta kalmasın

bu cihaz sayesinde araçtaki arıza kodlarını okuyabiliyor, silebiliyor; en güzeli ise androidinizin ekranını djital bir göstergeye çevirebiliyorsunuz.
      bütün bunları yaparken de müziğinizi ya da radyonuzu dinlemeye devam edip, kol kumandası sayesinde müzik değişimi yapabiliyorsunuz.
      OBD cihazı sayesinde aracın motor sıcaklığı, anlık beygir gücü, emme hava basıncı, gaz kelebeği konumu, 0-100 süresi, yakıt tüketimi vs. ecu'dan alınabilen bir sürü datayı görebiliyorsunuz.

eksi olarak da; android bazen deli edebiliyor
      hata verebiliyor.
      ekran dokunmatiği kötü değil.
      eğer 2 GB ram'lisini getirtebilirseniz daha iyi olur tabiki.

umarım faydası olmuştur.

• Yazan: Yakup Çağatay
      Sizce işe yarar mı? 

iOS Yüklü Cihazlar için indirme link'i: Tıklayınız
      Android Yüklü Cihazlar için indirme link'i: Tıklayınız

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin geliştirdiği sistem üzerinde kağıt form doldurularak tutulan Kaza Tespit Tutanakları, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan genelge gereğince artık akıllı telefonlardan da doldurulabiliyor.

Dünyada bu alanda geliştirilen “ilk uygulama” olma özelliği taşıyan Mobil Kaza Tutanağı uygulaması ile kağıt form ve kalem kullanmadan akıllı telefonlarından hızlıca kaza tutanağı girişi yapılabiliyor.
    • Yazan: Murat Ak
      Arkadaşlar merhaba, focus aracımda android multimedya navigasyon kullanıyorum. 

Ford un kendi ekran sistemi olan sync serisinin görüntüsüne sahip bir android widgeti, uygulaması veya launcher ı var mı? Kısacası fordun orjinal görüntüsünü android cihazda görüntülemenin bir yolu var mı? 

Androide bunu entegre edebilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum . 

Teşekkürler.

• Yazan: Semih O.
      28-29 Mayıs 2015'te düzenlenen Google'ın sekizincisini düzenlediği Google I/O 2015'te beklenildiği üzere Android'in yeni versiyonu Android M adıyla tanıtıldı.

Gelenekselleştirdiği üzere tatlı isimleriyle anılan yeni sürüm için kod isim olarak şimdilik "M" seçilmiş. Artık buna Android 6.0 Muhallebi mi derler, Maraş Dondurması mı derler orasını Google bilir.

I/O etkinliği ile yeni sürümün geliştiricilere yönelik dağıtımı başladı. Son kullanıcılara yönelik versiyonun 2015 sonbaharı gibi geleceği düşünülüyor.

Tanıtımda benim dikkatimi çeken noktalardan biri şu ki, Android'in otomobillerde kullanımının yaygınlaşıyor olmasına küçümsenmeyecek vurgular yapmışlar. Bu konuyu kendi adıma oldukça önemsiyorum zira, açık kaynaklı yazılımın otomobillerde alışılageldik multimedya/navigasyon sistemlerine çağ atlatacak yeni bir yola sürüklemesi mümkün. Hayal gücünün sınırı yok malum.

Neyse lafı çok uzatmayayım.

Tanıtımda bu sürümle ilgili en çok öne çıkan mevzular performans ve batarya verimliliği ile ilgili. Eee işletim sistemine tatlı adı veren adamlar, önbellek sorununu da tereyağı procesi, "Project Butter", ile çözmüşlerdi. Lollipop ile 64-bit desteği ve ART de tamam oldu. "M"uhallebide performans başlığının altı pek dolmuş deği henüz.

Bataryada ise þöyle bir durum var. Şimdi batarya cephesinde yeni bir şey yok. Hala üstten sıkıp alttan yalıyoruz. Lakin, Nokia 3310'a bir adım daha yaklaştık Mantık aslýnda basit. Android "M"uhallebi Artık tezeği çıkan sensörler Yardımıyla kullanıcı aktivitesini, telefon performansını optimize etmek için kullanacak. Yani günlük rutine göre yatıp uyuduğun saatte işletim sistemi sana şeker patlatma oyunundan bildirim yollamayacak da, alarm, telefon işlevi gibi temel işlerin yürümesini sağlayacak. Yani mevcut sistemde derin uyku olarak adlandırılan sistem biraz daha gelişiyor gibi gözüküyor.

Hazır konu bataryaya gelmişken, Tesla'nın patronu Elon Musk'a da buradan sitemle seslenmek istiyorum. Şu batarya işini çöz artık reyiz. Yapsan yapsan sen yaparsın bu işi.

Böyleyken böyle... Ha bu batarya optimizasyon işinin iyi olduğunu söyleyen testler var. Diyollar ki, Lollipop'a göre 2 kat daha fazla batarya süresi mevcut olabilirmiş...

Son olarak, Google'ın artık tasarım dili haline gelen "Material Design"a aynen devam edeceği malum. Yani arayüz ile ilgili ciddi bir şey yok gibi gözüküyor.

http://officialandroid.blogspot.com.tr/2015/05/io-2015-mobile-revolution.html
    • Yazan: Yakup Çağatay
      Kaza Tespit Tutanakları, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen “Mobil Kaza Tutanağı” uygulaması ile artık akıllı telefonlardan da doldurulabiliyor. Dünyada bu alanda geliştirilen “ilk uygulama” olma özelliği taşıyan Mobil Kaza Tutanağı uygulaması sayesinde, sürücüler kâğıt form ve kalem kullanmadan tutanak doldurma işlemlerini akıllı telefonlarından hızlıca yapabilecek. 

iOS yüklü cihazlar için: https://itunes.apple.com/tr/app/mobil-kaza-tutanag/id918129507?mt=8
      Android yüklü cihazlar için: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.sbm.ktt&hl=tr

Bu sayede tutanak hazırlama süreci minimuma inecek ve kazaların sebebiyet verdiği trafik sıkışıklıkları büyük ölçüde engellenmiş olacak.  

Mobil Kaza Tutanağı Birçok Avantaja Sahip

Mobil Kaza Tutanağı vatandaşa Kaza formunu elektronik ortamda doldurma imkanı sunuyor. Böylece formun doldurulmasından sonraki tüm işlemler elektronik ortamdan takip edilebilecek; dosya durumları uygulama üzerinden takip edilebilecek.

Uygulama üzerinden araç plakası ve T.C. kimlik numarasının girilmesi ile birçok bilgi otomatik olarak gelmekte ve form kolayca doldurulabilemektedir. Uygulamadaki yönlendirmeler sayesinde Kaza Tutanağı bilgilerinin hatasız girilmesi sağlanmaktadır. 

Sigortalılara her yönden büyük kolaylık getiren “Mobil Kaza Tutanağı” uygulamasını hemen indirin, kaza anında hiçbir şeyi dert etmeyin.

Bu uygulama ile birlikte;
      • Daha Az Bilgi İle Tutanak Girişinin Sağlanması
      • Daha Hızlı Tutanak Girişinin Sağlanması
      • Uygulamadaki Yönlendirmeler İle Tutanak Girişindeki Hata Oranının Azaltılması
      • Kazaların Sonuçlanma Süresinde Azalma
      • Kare Kod Uygulaması ile Poliçe Bilgilerine Hızlı Erişim
      • KTT Formunun Taşınmasına Gerek Kalınmaması
      • Tutanağın Anında Sigorta Şirketlerine İleterek Zaman Kaybının Önlenmesi

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.