Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

F3 Plakalık Iptalinde Sorun?

Semih G.

Önerilen Mesajlar

Plakalık iptali işine kalkışmıştım fakat plakalıkları çıkarttıktan sonra bir kaç sorunla karşılaştım. Plakalar direk olarak yerine uymuyor,vida delikleri yüzünden yukarıda kalıyor.

r2q1ee.jpg2rwnxnk.jpg

Fotoğraflardanda anlaşılacağı üzere öndeki plastik parçayı arkada da süngerimsi parçayı engel olarak gördüm. Süngeri söküp denedim vida delikleri engel oluyor kalsa onun üstüne bir şey yapıştırmak pek mantıklı gelmedi.

Bu işlemi uygulayan arkadaşlar nasıl bir yol izledi bilgi verirse çok sevinirim. O kadar uğraşıp tinerle siyah çizgileri çıkarttım ama yapıştıramadan tekrar plakalıkla kullanmak zorunda kaldım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyaz sedan varken gittim pimapenciye bastım bolca silikonu yapıştırdım 1 buçuk yıl öyle kullandım kıpırdama dahi olmadı sattığım arkadaş nasıl söktü bilmiyorum :)

Abi silikon + çift taraflı bantım hazır ama yapıştıracak yer bulamadım sorun orada :D Arkadaki o köpük tarzı şeyin üstüne mi yapıştırmıştın sen? ve önde nasıl bir yol izlemiştiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siyah parçanın üstüne yapıştırdım direk önede direk yapıştırdım plakaya önce çerçeveye diktörtgen şeklinde silikonu sıktım sonra ortaya dalga dalga m harfi gibi yaptım yapıştırdım :)

Ortala iyice vur silikonu yapıştır silikonun iyi olsun hiç bişe olmaz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siyah parçanın üstüne yapıştırdım direk önede direk yapıştırdım plakaya önce çerçeveye diktörtgen şeklinde silikonu sıktım sonra ortaya dalga dalga m harfi gibi yaptım yapıştırdım :)

Ortala iyice vur silikonu yapıştır silikonun iyi olsun hiç bişe olmaz...

Sağol abicim yarın çalışma var o zaman  ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi silikon + çift taraflı bantım hazır ama yapıştıracak yer bulamadım sorun orada :D Arkadaki o köpük tarzı şeyin üstüne mi yapıştırmıştın sen? ve önde nasıl bir yol izlemiştiniz?

Atla deve değil Semih kardeşim... güzelce silikonu sıkıyorsun ve çift taraflı bant ile maskeleme bandı ile destekliyorsun... 3-5 saat içerisinde zaten kuruyor ve işlem bitiyor... bu kadar basit... yani o delikleri sen es geç... merak etme eninde sonunda silikon tutar. Sadece plakayı güzelce ortala...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atla deve değil Semih kardeşim... güzelce silikonu sıkıyorsun ve çift taraflı bant ile maskeleme bandı ile destekliyorsun... 3-5 saat içerisinde zaten kuruyor ve işlem bitiyor... bu kadar basit... yani o delikleri sen es geç... merak etme eninde sonunda silikon tutar. Sadece plakayı güzelce ortala...

Atla deve elbette değil ama yükseltiler göz korkutuyor ya tutmazsa gibisinden. Neyse denemedende olmayacak bu iş nasıl olsa yapacağız artık kaçarı yok :) Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 yıldır benimkiler öyle silikonlu bastım silikonu yapıştırdım. Sonrada dışardan bantladım 1 gün bantlı gezdim :)

Aynen dediğiniz gibi... silikonu çok fazla sıkmamak önemli zira dışarı taşınca hoş görüntü olmuyor. Çok az da sıkarsanız bu sefer de plakayı tutmaz. Bu iş biraz tecrübe işi... ben ayrıca çift taraflı bant da kullandım ve dışardan maskeleme bandı ile desteklemedim. Sorunsuz bir şekilde duruyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önceki çıkıntılar değilde, arkadaki vida deliklerini bantla kapat istersen, sonra lazım olduğunda içleri silikon dolu olmasın.

Benim ilk plakalık iptali sadece çift taraflı bant ile yapıldı. Bant çok kalın olduğu için kurtarmıştı o çıkıntıları, sonra APP bastırdım, çift taraflı bant + silikon desteğiyle şu an sabit bir şekilde devam ediyoruz. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çift taraflı bant kalite bişey olursa Silikona gerek kalmıyor Ben öyle yaptım .. Çift taraflı bantı boydan boya tek parça olarak değil Plakanın uç ve orta kısımlarına denk gelen yerlerine dikkat ederek 3 4 parça olarak yapıştır ve yapıştırdığın her parçayı iki kat halinde yapıştır yapıştırma işleminden sonra kağıt bantla plakayı sabitle 1 gün sonra söktüğünde taş gibi tutuyor.. Kolay gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de o süngerimsi şeyin üstüne ve metallerin üstüne diklemesine (üstten su verince aksın diye) 5-6 kez kırmızı renkli silikon ve çift taraflı bant yapıştırarak tutturdum, çok sağlam oldu, aklıma estikçe asılırım sağlam mı diye, maşallah taş gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende üzerine yapıştıranlardanım. Arka ilk günkü gibi taş. Ön plaka bi ara bir tarafından bıraktı.

Bende tamamen söküp plakaya hafif kavis verip öyle tekrar yapıştırdım şimdi oda taş oldu.

Dümdüz olunca ön taraf tam oturmuyor gibiydi. Varla yok arası eğdim plakayı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu akşam uzun uğraşlar sonucunda taktım daha doğrusu yapıştırdım plakaları. Ön tarafta bantı iki kat kullanıp çıkıntılarla aynı hizzaya getirip birazda silikonlayıp yapıştırdım. Ancak arka tarafta özellikle hizzalama konusunda baya sıkıntı yaşadım ve azıcık yamuk oldu ne yazıkki. Neyse artık ilk deneme, ilk uygulama için eyvallah dedim :)

ccf9f1eb38281b5e0a645364a8386c89.jpg

aa2d444fd39c013c997b8d1d18755968.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.