Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Büyük Ekranlı Gösterge Temini

Ozan Kar

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

İlginç bir durum...

Göstergeyi nereden temin etmiştiniz?

Güncelleme sürecinde göstergenin bozulma olasılığı çok düşük.

500 TL'lik parçacıların getirdiklerinden ise göstergenin ömrünü tamamlamış olma, ya da arızasının ortaya çıkmış olma ihtimali de yüksek.

Eğer anlaşmaya gitmezseniz hukuki süreci göze almanız gerekir ki o zaman kullandığınız ürünün standartlara uygun olduğunu kanıtlama derdi doğabilir.

Eğer ödemeyi kabul ettikleri meblağ sizin alış fiyatınızı karşılıyorsa (resmi parça satış fiyatından hesapladıklarını varsayıyorum) ben kabul ederdim.

Karşılamıyor ise biraz daha şartları zorlamaya çalı.şırdım, nereye varacağı bilinmez yine de, usanıp peşini bırakmanız olasılığı yüksektir.

Göstergeyi Ankara dan Bir Ford parça satan satıcıdan sıfır olarak aldım.Servis benim aldığım parayı dahi vermeye niyeti yok.Konuyu ford genel merkeze bildirdim hala bir sonuç alamadım 11/03/12 ford genel merkezi aradığımda servis genel merkeze şöyle bir bilgi vermişki.Göztergeyi ben takmışım kendileri bu parçanın uyumsuz olduğunu bana söylemişler ben yinede kendi imkanlarımla takmışım gösterge arızalanmış servise arızalı olarak gitmişim göstergeyi garantiden değiştirme talebinde bulunmuşum.Buna istinaden benim talebim kabul edilmemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford otosan haklı.

o neden?

benim sağlam olarak teslim ettiğim orjinal bir parçayı bozupta teslim ederlerse haklı olmaları için bir sebep göremiyorum ben. Ki uyumlu olmama vs hikaye, ben güncellemesini başarılı olarak yaptırdım serviste. Hatta bilgisayara bağlayınca bilgisayar uyardı direk güncelleme(ve ya kalibrasyon neyse artık) var diye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o neden?

benim sağlam olarak teslim ettiğim orjinal bir parçayı bozupta teslim ederlerse haklı olmaları için bir sebep göremiyorum ben. Ki uyumlu olmama vs hikaye, ben güncellemesini başarılı olarak yaptırdım serviste. Hatta bilgisayara bağlayınca bilgisayar uyardı direk güncelleme(ve ya kalibrasyon neyse artık) var diye.

Neden? Çünkü biliyorum.

OEM olmuş veya olmamış şase numarasına göre araçta olmayan parçadan sorumlu değil firma.Nereden bileceğim bozuk olmadığını (atıyorum)

Bu kadar basit yani herşey fazla kurcalamaya gerek yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neden? Çünkü biliyorum.

OEM olmuş veya olmamış şase numarasına göre araçta olmayan parçadan sorumlu değil firma.Nereden bileceğim bozuk olmadığını (atıyorum)

Bu kadar basit yani herşey fazla kurcalamaya gerek yok :)

ellemeyecek o zaman :) sıyrılmak için yalan söylemeye gerek yok. olayın oluş şekli olarak üyemize güveniyorum tabi şuan :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ellemeyecek o zaman :) sıyrılmak için yalan söylemeye gerek yok. olayın oluş şekli olarak üyemize güveniyorum tabi şuan :)

Dediğim gibi otosan'ın yapacak birşey yok servis sineye çekecek böyle birşey olduysa.. Firma yerine kendini koyunca niye değişmedi demek haksızlık olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dediğim gibi otosan'ın yapacak birşey yok servis sineye çekecek böyle birşey olduysa.. Firma yerine kendini koyunca niye değişmedi demek haksızlık olur.

Bana göre otosan servisten sorumlu, yoksa neden yetkili servise gideyim ki?

anlatılana göre servis suçlu, ve yine anlatılana göre servis otosana "yalan" söylediği için otosan durumu kabul etmiyor.

dediğim gibi servis ya bu işi yapmayacaktı, yada yapmadan önce uyaracaktı. Mesela en son 5" ekranın kalibrasyonu için gittim, bakalım ancak aracın sistemi komple çökebilir dediler, tüm sorumluluktan kurtuldular...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

http://parcakapida.com/kategori/ford.aspx?Page=38  Linkteki sitede genel olarak fiyatlar düşük.İncelemenizi tavsiye ederim.Göstergelere 250 TL yazmışlar.

http://parcakapida.com/kategori/ford.aspx?Page=39  sayfasında ise aranan radyo panelleri var.

esas lazım olan çerçeve :) oda yok sanırım malesef.

Gösterge fiyatı çok iyi, 4.2" renkli ekranlar 200tl. 5" nav ekran 600tl.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Site güvenlirliği nasıl bilmiyorum.Kapıda ödemeli olarak yolluyorlarmış.Kargo ücreti kapıda ödemeli 15 lira,normal kargo ücreti ise 10 lira.Kredi kartı ile ödemek mümkün değil.

Yanlış ürün yollarlar mı hatta ürün yollarlar mı bilemiyorum.Gösterge fiyatları benimde hoşuma gitti.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu siteye dikkat edin; A parçasının parça kodunu gönderiyorsun; şunu istiyorum diyorsun tamam bizde var gönderelim diyorlar; konuştukları parça bambaşka.

Parçalar ikinci el bu arada çalışma garantisi veriyorlar mı bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten düz mantık serviste 2000 TL, Avrupa'da 600€ olan bir parça 250 TL'ye satılırsa bunda bir bit yeniği aramak gerekir.

Saf olmayalım...

Bit yenikleri kabul edilebilir bence. Benim göstergede problem yok şimdilik. Sadece ses yapmaya başladı sanırım bi açıp bakmam gerek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.