Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Büyük Ekranlı Gösterge Temini

Ozan Kar

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Zaten düz mantık serviste 2000 TL, Avrupa'da 600€ olan bir parça 250 TL'ye satılırsa bunda bir bit yeniği aramak gerekir.

Saf olmayalım...

Bit yenikleri kabul edilebilir bence. Benim göstergede problem yok şimdilik. Sadece ses yapmaya başladı sanırım bi açıp bakmam gerek

Bende 350ye almistim sorun yok suan ama ses bende de var alt devirlerde motor titrerya toplamaya calisir arabayi, o ara bi ses geliyor sanki kagit sesi gibi. Ac kapa duzeltebilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten düz mantık serviste 2000 TL, Avrupa'da 600€ olan bir parça 250 TL'ye satılırsa bunda bir bit yeniği aramak gerekir.

Saf olmayalım...

Bit yeniğini aşırı yüksek kar oranlarıyla çalışan Ford servislerinde aramak lazım... Serviste 1250 lira olan aksı ithalatçıdan 400 liraya aldım.Parça yan saanyi değil.Üstüne kalıp aşamasında işlenmiş Ford logosu var.Parça numarası var yine işlenmiş olarak.Aynı zamanda 1 sene parça garantisi var. Bu parçacı Antalya Otokoç'a ayda ortalama 90.000 TL lik parça satıyormuş aynı zamanda. Otokoç'a kendi aracıyla götürüyor teslim ediyor parçaları,gözümle şahit oldum. Göstergeleri sormadım.Bu hafta sonu gidip göstergelerin,orta ekranların,mercekli xenon farların parça fiyatlarını alırım.Burdan paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yavru Avrupa satış fiyatıda 600 650 Euro otosan bundan ucuz verebilir mi sence? Bit yeniği tabiki senin sorduğunda aranmalı.

Avrupadaki servislerin parçaları yüksek kar oranları ile satmadığını bilebiliyor muyuz ? Almanyada servislerde ufi markalı alüminyum gövdeli mazot filtresi 52 euro iken, ufi'den filtreleri 25 eurodan alınabiliyordu.Ne fark var? Sadece Ford kutusu yok :) Zaten Fordlar için üretilen bir parça...

FMY markalı motor yağı serviste litresi 30 TL.Piyasada 18 TL ye litresi alınabiliyor.Belki imalatçısında alsak çok daha uygun fiyatlara alabileceğiz.

Yine focus 3 için su radyatörü serviste 450 TL idi. Otosanın deposundan tedarik eden bir firma 300 liraya getirdi.Üstüne Türkçe Otosan etiketi vardı.Kutusunda Otosan logoları Ford logoları vardı :)

Volan+baskı+balata servislerde 2000 TL iken yine Otosan deposundan mal çeken bir parçacıda 1350 TL ye aldım bu seti.

Dediğim gibi bit yeniği servislerin yüksek kar oranlarıyla çalışmalarında var.Adamlar 5 milyon TL sermaye ile servis açıyor.Acısını çıkartacak öyle böyle :D

Önceki mesajımda belirttiğim parçacı ANTALYA OTOKOÇ'A parça veriyor. Kendi demesine göre ayda ortalama 90.000 Liralık çıkış yapıyormuş Antalya Otokoç'a. Ve kendi gözlerimlede gördüm Otokoç'a arabasıyla gidip parça verirken...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bit yenikleri kabul edilebilir bence. Benim göstergede problem yok şimdilik. Sadece ses yapmaya başladı sanırım bi açıp bakmam gerek

Bende 350ye almistim sorun yok suan ama ses bende de var alt devirlerde motor titrerya toplamaya calisir arabayi, o ara bi ses geliyor sanki kagit sesi gibi. Ac kapa duzeltebilir

Bendeki orjinal göstergesi.Ne söküldü ne değişti.Bende de ses geliyor düşük devirde toparlamaya çalışırken. :) Aynı kağıt sesi gibi değişik bir ses. Torpido ile birleşme yerlerine ince yumuşak bir malzeme yerleştirilirse gözükmeyecek gibi ses kesilir gibi geliyor.Çünkü tam oturmamaktan kaynaklanan bir ses gibi.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bit yenikleri kabul edilebilir bence. Benim göstergede problem yok şimdilik. Sadece ses yapmaya başladı sanırım bi açıp bakmam gerek Sabri Özer, on 12 Mar 2013 - 10:38, said:Bende 350ye almistim sorun yok suan ama ses bende de var alt devirlerde motor titrerya toplamaya calisir arabayi, o ara bi ses geliyor sanki kagit sesi gibi. Ac kapa duzeltebilir Bendeki orjinal göstergesi.Ne söküldü ne değişti.Bende de ses geliyor düşük devirde toparlamaya çalışırken. Aynı kağıt sesi gibi değişik bir ses. Torpido ile birleşme yerlerine ince yumuşak bir malzeme yerleştirilirse gözükmeyecek gibi ses kesilir gibi geliyor.Çünkü tam oturmamaktan kaynaklanan bir ses gibi.

Benim aracımdaki gösterge büyük ekran aracı aldığımda vardı . Son 2 aydır çıtır çıtır sesler geliyor

Alparslan Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Parça numarasına göre, görmeden almak biraz riskli değil mi? Nereden bileceğim benim arabama  uyan parçanın numarasını. Resimlerde temsili sanırım. Göstergelerin hepsi dizel için olan ve aynı model gibi duruyor. 

Adreste vermemişler, sadece cep telefonu numarası vermişler. ???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Parça numarasına göre, görmeden almak biraz riskli değil mi? Nereden bileceğim benim arabama  uyan parçanın numarasını. Resimlerde temsili sanırım. Göstergelerin hepsi dizel için olan ve aynı model gibi duruyor. 

Adreste vermemişler, sadece cep telefonu numarası vermişler. ???

Riskli; bende bunu söylemeye çalıştım yukarıda.

Ben parça numaralarını ve parçanın resmini göndermeme rağmen evet bu parça dedikleri parçayı tam göndereceklerken resim istedim. Resimdeki parçalar bambaşka.

Kalsın dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben parça numaralarını ve parçanın resmini göndermeme rağmen evet bu parça dedikleri parçayı tam göndereceklerken resim istedim. Resimdeki parçalar bambaşka.

O yüzden adreslerine baktım ama yok. İstanbul gidip bakıp alınabilir ama  adres vermemişler. Gösterge fotoğrafları aynı göstergenin fotoğrafı gibi geldi bana. Temsili yani. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bendeki orjinal göstergesi.Ne söküldü ne değişti.Bende de ses geliyor düşük devirde toparlamaya çalışırken. :) Aynı kağıt sesi gibi değişik bir ses. Torpido ile birleşme yerlerine ince yumuşak bir malzeme yerleştirilirse gözükmeyecek gibi ses kesilir gibi geliyor.Çünkü tam oturmamaktan kaynaklanan bir ses gibi.

Bence göstergenin içinden geliyor, ben monte ederken etrafına öndeki kapağa vs bez bant yapıştırıp taktım. Şuanda ses gelirken sağını solunu elleyincede kesilmiyor. Ancak aynı ses olmayabilir, benimki daha çok tıkırtı gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.