Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Büyük Ekranlı Gösterge Temini

Ozan Kar

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Bence göstergenin içinden geliyor, ben monte ederken etrafına öndeki kapağa vs bez bant yapıştırıp taktım. Şuanda ses gelirken sağını solunu elleyincede kesilmiyor. Ancak aynı ses olmayabilir, benimki daha çok tıkırtı gibi.

Bendeki gösterge orjinal küçük ekranlı gösterge.Bozuk yollarda,düşük devirde ivmelenme istediğimde tıkırtı geliyor.Bende tam bilmiyorum neresinden geldiğini.Hafta sonu servise götürmeyi düşünüyorum yeni gösterge almaz isem...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otosanin o gosterge icin herhangi bir garanti talebini karsilamasini beklemek fazlasi ile iyimserlik olur. Yetkili servis ile musteri arasindaki bir ihtilaf bu. Ust mercii olarak Otosan a sikayet edebilir, sonuc alamazsaniz tuketici mahkemesinde hakkinizi ararsiniz ancak, otosan hicbir sekilde sorumluluk kabul etmez. Ben olsam ben de etmem. Kendimin ithal etmedigi bir parca icin neden garanti vereyimki? kimden aldiysaniz ondan garantisini alacaksiniz demektir. Kaldi ki kendi bile ithal etmis olsa o araba ile gelen bir parca degilse ve siz servis ile konusup taktirdiysaniz gene Otosani ilgilendirmez. Zararinizi servisin tazmin etmesi lazim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence göstergenin içinden geliyor, ben monte ederken etrafına öndeki kapağa vs bez bant yapıştırıp taktım. Şuanda ses gelirken sağını solunu elleyincede kesilmiyor. Ancak aynı ses olmayabilir, benimki daha çok tıkırtı gibi.

Dün bu ses ile ilgileneyim dedim, sitenin içinde bir tur attım bariz olarak ses geliyordu. Sonra arkadaşım geldi birde ona dinleteyim nerden geldiğini çözebilecekmi dedim gelmeyeceği tuttu epey turladık çok zor duyulacak biçimde geliyordu. Sonra gösterge panelini söküp turladık yine çok zayıf olarak geliyordu. Bu yüzden göstergeden gelmediğini düşünüyorum. Zaten eski göstergeyi dağıttım içersinde ses yapabilecek birşey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ozan dedim ben sana gösterge panelinden veya torpidodan gelmiyor ses. Ön camdaki sensörlerin olduğu kısımdan geliyor. Bendede aynı ses var, ufaktan elimle vurursam kesiliyor hatta. Müzik açık gezdiğimden şimdilik umursamıyorum. Kafama takılırsa açıp bakarım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ozan dedim ben sana gösterge panelinden veya torpidodan gelmiyor ses. Ön camdaki sensörlerin olduğu kısımdan geliyor. Bendede aynı ses var, ufaktan elimle vurursam kesiliyor hatta. Müzik açık gezdiğimden şimdilik umursamıyorum. Kafama takılırsa açıp bakarım :)

şuan 2 sesim var biri göstergenin arkasından geliyor dediğim. birde sağ ön taraftan geliyor. sen dedikten sonra ilgilenemedim tekrar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aranıza yeni katılan bir focus 3 kullanıcısıyım, burdan okuduğum kadarı ile ankara çakırlar otomativden geniş ekranlı benzinli araçlara uygun bir gösterge siparişi verdim. ağrı ilinde yaşıyorum ve burada ford servisi yok, gösterge değişimini kendim yapabilirim. sizlerin bu konudaki tecrübeleriniz oldukça fazla, bu göstergeyi takmak için servise mi gitmem gerek ve bu gösterge nin güncellenmesi zorunlumu dur? çünkü en yakın servis erzurum ilinde ve git gel 400 km gibi bir mesafe :( şimdiden teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aranıza yeni katılan bir focus 3 kullanıcısıyım, burdan okuduğum kadarı ile ankara çakırlar otomativden geniş ekranlı benzinli araçlara uygun bir gösterge siparişi verdim. ağrı ilinde yaşıyorum ve burada ford servisi yok, gösterge değişimini kendim yapabilirim. sizlerin bu konudaki tecrübeleriniz oldukça fazla, bu göstergeyi takmak için servise mi gitmem gerek ve bu gösterge nin güncellenmesi zorunlumu dur? çünkü en yakın servis erzurum ilinde ve git gel 400 km gibi bir mesafe :( şimdiden teşekkürler. 

montajını kendiniz yapabilirsiniz, oldukça kolay ancak forumdaki anlatımı inceleyin öncesinde.

ancak kilometre ayarı için servise(yada sanayide ids kullanan bir yere) gitmeniz gerekiyor çünkü yeni göstergeyi taktığınızda km 0 olacak. tabi araç çok yeniyse tekrardan sıfırdan başlamak düşünülebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

montajını kendiniz yapabilirsiniz, oldukça kolay ancak forumdaki anlatımı inceleyin öncesinde.

ancak kilometre ayarı için servise(yada sanayide ids kullanan bir yere) gitmeniz gerekiyor çünkü yeni göstergeyi taktığınızda km 0 olacak. tabi araç çok yeniyse tekrardan sıfırdan başlamak düşünülebilir.

uzun zamandır inceliyorum ozan bey, elimden gelir az çok bu işler, kendim biraz inceledim araba içerisinde dedim ben bu işi halledirim :) araç daha 2000 km de... o zaman acil bir durum yok servise gittiğimde yada memlekette şu an yaptığım km yi ekletirim üstüne :) anladığım kadarı ile göstergeye her hangi bir güncelleme yapmak gerekmiyor, gösterge takıp direk çalıştıracağız. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

uzun zamandır inceliyorum ozan bey, elimden gelir az çok bu işler, kendim biraz inceledim araba içerisinde dedim ben bu işi halledirim :) araç daha 2000 km de... o zaman acil bir durum yok servise gittiğimde yada memlekette şu an yaptığım km yi ekletirim üstüne :) anladığım kadarı ile göstergeye her hangi bir güncelleme yapmak gerekmiyor, gösterge takıp direk çalıştıracağız. 

ben değiştirdiğimde 2400kmde idi hala ekletmedim, pek gerekte görmüyorum. 2000kmyi ekletip ekletmemek size kalmış :)

güncelleme yapılınca ufak tefek değişiklikler oluyor mesela hız sabitleyici simgesi yeşile dönüyor. fonksiyonel bir değişiklik yok yani. Ancak Aydın abi bazı menulerin(iç ambians aydınlatma mesela) olmadığını serviste eklettiğini söyledi, böyle bir şey varmı diye kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ded

ben değiştirdiğimde 2400kmde idi hala ekletmedim, pek gerekte görmüyorum. 2000kmyi ekletip ekletmemek size kalmış :)

güncelleme yapılınca ufak tefek değişiklikler oluyor mesela hız sabitleyici simgesi yeşile dönüyor. fonksiyonel bir değişiklik yok yani. Ancak Aydın abi bazı menulerin(iç ambians aydınlatma mesela) olmadığını serviste eklettiğini söyledi, böyle bir şey varmı diye kontrol edin.

dediğiniz gibi çok ta gerek yok gibi yolumuz servise düştü mü ekletiriz :)

yarın gelicek bir aksilik olmazsa, takmak için sabırsızlanıyorum, takayım hemen fotoları paylaşıcam umarım fonksiyonel bir sorun çıkartmaz çünkü burada gerekli işlemleri yaptırmak için imkan yok ;( bakalım kargoda spoiler imde geliyor :) ne olacak bizim bu ufak tefek modifiye tutkumuz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kaça alabildiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

450 den 1 kuruş inmedi aşşağı...

aracın kullanım kılavuzunda da baya bir baktım fakat teyip kodu aracın neresinde yazıyor bulamadım... gösterge değişikliği yaparken kutup başını sökeceğim için teyip kodunu isteyecek, bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorumm :(

450 den 1 kuruş inmedi aşşağı...

aracın kullanım kılavuzunda da baya bir baktım fakat teyip kodu aracın neresinde yazıyor bulamadım... gösterge değişikliği yaparken kutup başını sökeceğim için teyip kodunu isteyecek, bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorumm :(

şimdi forumda gördüm fakat sanırım sony öncesi gelen ses sistemlerinde kod istem olayı yokmuş... benim araçta sistem sony bakalım inşallah oda istemez. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.