Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 3 Vs Honda Cıvıc

Gökhan Musapaşaoğlu

Önerilen Mesajlar

Aile dırdırı çekmek ile kendi zevkini sürmek arasına sıkışmışsın.

Zor bir durum.

Alacağın hiçbir yeni araç ne marka ve model olursa olsun sorunsuzluğu garanti edemez.

EB'lara şimdilik LPG takılması zor.

Aile meclisini topla ikna edebilirsen Focus edemezsen Honda al.

Bir de dikkat, ne alırsan keşke diğerini alsaydım tuzağına düşme uzun vadede, kararını ver ve arkasında dur.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kesinlikle Focus derim ben.

Ama iki aracıda test edin, sürüş tarzınıza, beklenti ve isteklerinize göre kafanıza yatan aracı alın.

Fakat şunu söylemeden edemiycem, F2 ve F2,5 diye geçen önceki kasa Focus larda, özellikle pütürlü asfalta biraz lastik sesi oluşuyordu ama bindiğim kullandığım birçok japon ve uzakdoğu aracı daha sessiz değildi. Zaten yeni focuslarda böyle bi sıkıntı kalmadı, test sürüşünde özellikle pütürlü asfaltta denemiştim, gayet sessizdi. Forumdaki kullanan arkadaşlarda sessizliğinden dem vuruyor. Yani kıyas ettiğiniz Civic den daha sessiz diyebilirim. Ayrıca Focus un; güvenlik, yol tutuş ve sürüş dinamikleri ile verdiği sürüş keyfi açısından, Civic den bariz üstünlüğü vardır. Donanımlarını saymıyorum bile, konfor olarak da yine en az civic kadar konforlu bir araçtır. Performans açısından kağıt üstünde benzer görünselerde, aktarma organları avantajı ile Focus bir adım öndedir sanırım. Tüketim olarakda yine forumda kullanan arkadaşlar 7lt. ile 9.5 lt. arasında ort. tüketime sahipler, iki araçta aynı şart ve kişi tarafından kullanıldığında Focus tüketim açısından 0,5-1,0 litre daha az yakar diye tahmin ediyorum. Bana göre Civic'in avantajı, motorun lpg ye daha uyumlu olduğu için sorunsuz ve garanti bozulmadan hatta servisinde lpg takılabilir olması, birde garanti süresinin uzunluğu.

Baştada dediğim gibi mutlaka test edin iki aracıda, hatta mümkünse aynı gün içinde.

Kötü araç yok artık, sadece beklenti,ihtiyaç ve zevke göre farklı araç var. İnşallah içinize en sinen aracı alıp sorunsuzca binersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkeze cok teşekkürler çıkarken babaya ford daha mantıklı dedim oda eğer araba cumaya çıkarsa alalim dedi sanirim kum gri olacak tıtaniun plus 1.6 benzin

Cuma tatile gideceğiz de:)

Bu arada lens olayını anlamadım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkeze cok teşekkürler çıkarken babaya ford daha mantıklı dedim oda eğer araba cumaya çıkarsa alalim dedi sanirim kum gri olacak tıtaniun plus 1.6 benzin

Cuma tatile gideceğiz de:)

Bu arada lens olayını anlamadım :)

aaaaa bilmiyonmu...sen...kaşlar lensmi yaz...bulursun.... :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 gün önce kuzenin yanıma geldi 3 temmuz 2012 tarihinde sıfır benzinli civic almış sözde en full versiyonu onun daha üstü yokmuş.

benim aracımda 2,5 focus titanium X paket

ben onun handayı kullandım oda benin focusu yaklaşık 80 km yol yaptık sonra oturduk yorumlara,

adam hondayı aldığına pişman oldu resmen gerek donanım olarak gerekse konfor olarak,

honda içerisinde kullanılan malzemeler kaliteli değil, sanki sert bassam kırılacakmış gibi duruyorlar,

bana tek güzel gelen yanı gösterge paneli sexy yapmışlar hoş duruyor.

alabilirsen muhakkan Focus derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

honda bende sevmem ama , 99 accord 450 000 km geçmiş , arabada tık yok ...belki sadece o model accord lara özel bir durumdur ... Japonar motor olayını sağlam yapıyorlar kanımca ... Senin ustalarda o yüzden honda al lpg taktır diyorlardır ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım 2008 ya da 2009 model otomatik vitesli honda civic aldı. Yorumunu söylüyorum 2001 model Polo Classic'imde bu kadar yol sesi yoktu." diyor. Şu an satma aşamasında bildiğim kadarıyla,

Yani konfor olarak oldukça sıkıntılı olduğunu arkadaşımdan da diğer kullanıcılardan ve forumlardan da duymuştum. Yeni kasa Civic'in iç tasarımıysa beni resmen soğuttu Civic'ten. Yoksa teknik açıdan sorun yaşamazsınız. Ancak bu Focus 1.6 Ti-VCT motorun sorunlu olduğu, lpg de sorun çıkartacağı anlamına gelmez kesinlikle. Zaten Focus 1.6 benzinli motoru uzun yıllardan beri hizmet eden bir motor, motor konusunda da kronik bir arızasının olduğunu henüz duymadım.

Sürüş dinamikleri ve tasarım olarak kesinlikle focus diyorum. Ailenden kasıt eşinse, (evlimisin bekarmısın bilmediğim için yazıyorum) eşinin dediğini yap, yok anne babansa zaten onlar senin dediğine zamanla geleceklerdir. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ford focus style plus paketini 47milyara bıraktı şeker kırmızısı sizce iyi mi arkadaşlar?

Titan daha mı iyi 4 milyar değer mi titan plus için?

Aradaki farkları sitede ve forumda bulabilirsin para senin, burda hepsinin sahibi var... herkes tercihini kendince yapıyor..

Ben veririm o parayı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ford focus style plus paketini 47milyara bıraktı şeker kırmızısı sizce iyi mi arkadaşlar?

Titan daha mı iyi 4 milyar değer mi titan plus için?

Titanyum smart alın. Rengi opak olursa 2bin TL ucuzlar ayrıca.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.