Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 3 Vs Honda Cıvıc

Gökhan Musapaşaoğlu

Önerilen Mesajlar

Tekrar selamlar arkadaşlar,

Sonunda benzinli ve dizel arasında gitmekten vaz geçip benzinli alıp lpg taktırmaya karar verdim.

Fakat bazı lpg ustalarına ve sanayideki ustalara sorunca nedense focus'u ne yapacaksın git honda al dediler.

Bunun üzerine baya bir araştırma yaptım honda 6 yıl garanti veriyor Focus sanırım 3 yıl.

Üstüne honda lpg de garanti dışı bırakmıyor arabayı.

Gene kararsız kaldım ne yapacağım konusunda bana biraz destek olurmusunuz?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazdıklarıma hondacılar kızıyor genelde ama;

otomatik benzinli araç düşünürken ilk önce focusu test ettim araç titanium x sedandı

hızlı kalkışlar haricinde gayet güzeldi araç

aynı gün içersinde civic test etmeye gittim araç fulldu ancak iç malzeme kalitesi ve işçilik olarak focustan kötüydü bence performans olarakta focus bir adım önde geldi bana(dediğim gibi kalkışlar hariç) araçta LPG vardı ne kadar etkiliyor bilmiyorum. Birde araca en ufak yüklenmede diiiiit diiiiit ötmeye başlıyordu satış temsilcisi LPGden olduğunu söyledi kontağı kapatıp açınca susuyordu ama en ufak yüklenmede başlıyordu tekrar, nedendir bilmiyorum.

Civic gösterge ve iç mekan ferahlığı olarak focustan epey ileride ama onun dışında focus önce. Ben olsam focus alırdım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana kalsa ben Focus'a alacağım

fakat ankaradaki ford satıcıları o kadar yıldırdılar ki arabadan bir arabanın elli kere özelliği değişirmi ya:S

nese onu atlattık sağolsun şimdi arkadaşım yardımcı oluyor.

Ama ailemde Honda daha iyi diyor öyle arada kaldık kısacası

forumlardan okuduğum kadarıyla honda biraz sorunlu çıktı,bana göre içi çok ama çok dandik.. dışa baksam honda bir adım önde gibi ama iş arabanın içine gelince Focus..

focusdada yok ses geliyormuş yok el freninin derisi çıkıyor muş gibi sorunlar okudum bunlar devam ediyor mu?

teşekkürler bu arada profilimi güncelledim:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana kalsa ben Focus'a alacağım

fakat ankaradaki ford satıcıları o kadar yıldırdılar ki arabadan bir arabanın elli kere özelliği değişirmi ya:S

nese onu atlattık sağolsun şimdi arkadaşım yardımcı oluyor.

Ama ailemde Honda daha iyi diyor öyle arada kaldık kısacası

forumlardan okuduğum kadarıyla honda biraz sorunlu çıktı,bana göre içi çok ama çok dandik.. dışa baksam honda bir adım önde gibi ama iş arabanın içine gelince Focus..

focusdada yok ses geliyormuş yok el freninin derisi çıkıyor muş gibi sorunlar okudum bunlar devam ediyor mu?

teşekkürler bu arada profilimi güncelledim:)

Focus Forumundasın bununla ilgili başlıkları kontrol edebilirsin...

Focusun derisi daha yeni başladı evet çıkıyor da o sorun mu yerine takıyorsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki dostum aldığında şu tarz problemlerle karşılaşırsın diyebileceğin şeyler var mı?

birde bugün aklıma takıldı ecoboost olayı sence onu mu alayım?

Hangi EcoBoost? her ikisinide 1.6'ya tercih ederim.

Başına dert olacak problem yok varsa da ben bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda fazla söze gerek yok aslında; ikisini de test et; otomobil kullanmaktan anlayan direksiyon başında araçtan keyif almak isteyen biriysen zaten zorlanmadan focusu seçeceksin. Konu komşuya onun bunun sözlerine (Bizde dahiliz bu gruba) bakacaksan zaten civic alırsın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar selamlar arkadaşlar,

Sonunda benzinli ve dizel arasında gitmekten vaz geçip benzinli alıp lpg taktırmaya karar verdim.

Fakat bazı lpg ustalarına ve sanayideki ustalara sorunca nedense focus'u ne yapacaksın git honda al dediler.

Bunun üzerine baya bir araştırma yaptım honda 6 yıl garanti veriyor Focus sanırım 3 yıl.

Üstüne honda lpg de garanti dışı bırakmıyor arabayı.

Gene kararsız kaldım ne yapacağım konusunda bana biraz destek olurmusunuz?

Teşekkürler

Bence hem lpgli araç bul dene 50 tllik lpg koy kendi sürüş tarzında km yap ve aynı şekilde dizelede aynı şeklide 50 tl lik yakıt koy onuda kullan ve çekişi dene gidilen mesafeye bak kararı sen ver bunlar yabana atılacak hesaplar değil çünkü...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda fazla söze gerek yok aslında; ikisini de test et; otomobil kullanmaktan anlayan direksiyon başında araçtan keyif almak isteyen biriysen zaten zorlanmadan focusu seçeceksin. Konu komşuya onun bunun sözlerine (Bizde dahiliz bu gruba) bakacaksan zaten civic alırsın.

Hocam doğru söylüyorsun işte dediğim gibi biz aile içinde kararsız kaldık:)

Onlar honda diyor otomatik istiyorlar rahat gelmiş falan:)

Bende yazılımcı olarak teknoloji benim için gerekli sanki Ford daha bi teknolojik donanıma sahip gibi.

Bence hem lpgli araç bul dene 50 tllik lpg koy kendi sürüş tarzında km yap ve aynı şekilde dizelede aynı şeklide 50 tl lik yakıt koy onuda kullan ve çekişi dene gidilen mesafeye bak kararı sen ver bunlar yabana atılacak hesaplar değil çünkü...

Çok mu kötü ya araba mı gitmiyor:S

Elimde malesef Ne ford'un nede honda'nın lpg li araçları mevcut:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende yazılımcı olarak teknoloji benim için gerekli sanki Ford daha bi teknolojik donanıma sahip gibi.

Ben duyduklarım kadarı ile söyleyim sana lpg tankları aşağı yukarı 60 ila 70 liraya fulleniyor ve 300 450 arası gidiyor

kendi focusumda ben 60 liralık koyuyorum bende 350 450 gidiyorum

Ama fark arabam dizel ve gidişini biliyorum mahcup etmiyor ama lpg de ne olacağına karar veremiyorum belli olmuyor birgün iyi iken başka bir gün performans düşük v.s v.s ve lpg araç ile her yere giremeyeceksin sıkıntın olacak ve motor kuru kalmaması için son kapanışı benzin ile yapacaksın benzinede para vereceksin en son nihayetinde karar sizin

halil içingir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karşılaştırma yaptığım araçlar ;

2012 honda civic 1,6 125 psı 0/100 hızlanma otomatik ortalama 11sny

ford focus 1,6 tdcı 115 psı 0/100 hızlanma (kendi aracımda) 9,5 sny civarı

Chip mi var focusta ?? ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karşılaştırma yaptığım araçlar ;

2012 honda civic 1,6 125 psı 0/100 hızlanma otomatik ortalama 11sny

ford focus 1,6 tdcı 115 psı 0/100 hızlanma (kendi aracımda) 9,5 sny civarı

Arkadaş daha öncede dizel benzinli başlığı açmıştı ki nitekim bu başlığında da belirtmiş benzinli istiyor boşuna bulandırmamak lazım..

ayrıca chipli kullanmanın dezavantajlarını da bunların yanında anlatmak gerekiyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaş daha öncede dizel benzinli başlığı açmıştı ki nitekim bu başlığında da belirtmiş benzinli istiyor boşuna bulandırmamak lazım..

ayrıca chipli kullanmanın dezavantajlarını da bunların yanında anlatmak gerekiyor.

Teşekkürler:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.