Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hız Kontrol Ve Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı Arasındaki Fark Nedir?

Fazıl Arslangiray

Soru

Arkadaşlar dün yolda hız sınırlandırıcığı ayarlamaya çalışırken babam gazdan ayağını çekmesine rağmen ben sınırı yükselttikçe araba hızlanıyor dedi. telaş yaptık... okudum kılavuzu ama anlayamadım birşey...:) aynı mıdır farklı mıdır bana yardımcı olur musunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

lim 11o yazıyor ekranda bunu ayarladığımda 110u geçmiyor gazı köklesende yokuş aşağı fla geçince ötüyor... ama diğerini deneyelim dedik babam ben ayarlamaya çalışırken araba kendi hızlanıyor dedi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

lim 11o yazıyor ekranda bunu ayarladığımda 110u geçmiyor gazı köklesende yokuş aşağı fla geçince ötüyor... ama diğerini deneyelim dedik babam ben ayarlamaya çalışırken araba kendi hızlanıyor dedi...

Arabada kendi hızlanan sabitleyici misal 90'da iken 110 yaparsanız araç 110'a gelinceye kadar gazı kökler. :) Hız sınırlayıcı da gaz sizin emrinizde isterseniz 40'la gidersiniz, 110'u geçince öter. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hız kontrol'de aracı ayarladığınız hızda tutar. Ayarlanabilir hız sınırlandırıcı da ise sizin ayarladığınız hızı geçmez.

Diyelim 150 km ' ye ayarladınız araç o hıza kadar hızlanır ve 150 ' den sonra gitmez. Sistemi devreden çıkartmak için gaza aniden yüklenmeniz gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o zaman aç kendimi hızlanıyor...

Dostum siz bir yerde yanlışlık yapmışsınız ben devamlı hız sabitleyici ve sınırlandırıcıyı kullanıyorum siz sınırlandırıcı diye sabitleyiciyi acmışsınız oda enson sabitlediğiniz hızı hafızasında tutarak o hıza cıkmaya çalışmış ki bunu da tam gaz yapıyor tabi buna hazırlıklı değilseniz insanı korkutur.Hız sınırlayıcıyı sehir içi mobesa olan yerlerde kullanıyorum hiçbir şekilde sınırladığınız hızı geçmiyor sehir dışında bunu kullanmak pek mantıklı gelmiyor araba sollamanız gerektiğinde gaza basıyorsunuz sınırlamayıda unutmuşsanız anlık şaşkınlık yaratıyor ve karşıdanda gelen araç varsa teleşı düşünmek bile istemiyorum.Bu sınırlama ve sabitleyiciyi kullanmak için kitapcıgı dikkatle okuyun çok güzel ve istikrarlı çalışıyor sistem
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o zaman aç kendimi hızlanıyor...

Evet aynen öyle mesela hızını 110 a ayarladın gidiyorsun bir nedenden ötürü fren e bastın yada yavaşladın tekrar ayarlayana kadar uygun vitese takıp canpress e bastığın an en hızlı şekilde sen hiç gaza basmadan ayarladığın hıza çıkıyor araç.

Hatta ben bazı zaman uzun yolda bunu hiç frene basmadan önümdeki araç yavaş gidiyorsa bi etkinleştiriyorum bi kapatıyorum önümdeki araca bağlı olarak aradaki mesafemi koruyorum hiç gaz pedalına ve fren pedalına basmadan :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dostum siz bir yerde yanlışlık yapmışsınız ben devamlı hız sabitleyici ve sınırlandırıcıyı kullanıyorum siz sınırlandırıcı diye sabitleyiciyi acmışsınız oda enson sabitlediğiniz hızı hafızasında tutarak o hıza cıkmaya çalışmış ki bunu da tam gaz yapıyor tabi buna hazırlıklı değilseniz insanı korkutur.Hız sınırlayıcıyı sehir içi mobesa olan yerlerde kullanıyorum hiçbir şekilde sınırladığınız hızı geçmiyor sehir dışında bunu kullanmak pek mantıklı gelmiyor araba sollamanız gerektiğinde gaza basıyorsunuz sınırlamayıda unutmuşsanız anlık şaşkınlık yaratıyor ve karşıdanda gelen araç varsa teleşı düşünmek bile istemiyorum.Bu sınırlama ve sabitleyiciyi kullanmak için kitapcıgı dikkatle okuyun çok güzel ve istikrarlı çalışıyor sistem

Denemedim ancak, gaza sonuna kadar basınca sınırı geçtiği yazıyor klavuzda. Birde yokuş aşağı geçer yazıyor, yani inişlerde motor freni o hızda kalmaya yetmezse mecburen geçiyor limiti. Başka bir değişle ne hız sabitlemenin nede hız limitlemenin frenlere etkisi yok. Klavuza göre tabii :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Denemedim ancak, gaza sonuna kadar basınca sınırı geçtiği yazıyor klavuzda. Birde yokuş aşağı geçer yazıyor, yani inişlerde motor freni o hızda kalmaya yetmezse mecburen geçiyor limiti. Başka bir değişle ne hız sabitlemenin nede hız limitlemenin frenlere etkisi yok. Klavuza göre tabii :)

Evet hız sabitleme sadece gaz la ilgili yokuş aşağı hız artınca fren yapmıyor sadece ayarladığınız hızı geçtiniz diye dıt dıt diye öten bir uyarı veriyor.Benim az önce anlattığım yanlış anlaşılmış sanırım.Ben uzun yolda hız sabitleyiciyi frende yapsın diye değil iptal ettiğim anda gaz kessin ve biraz hızım düşsünki önümdeki araç zaten benle neredeyse aynı hızda olduğu için gaz yada frene gerek kalmıyor manasında kullanıyorum.

Yoksa önümdeki ani fren yaptığında yada yavaşladığında bende mecburen frene basıyorum

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

gaz kessin ve biraz hızım düşsünki önümdeki araç zaten benle neredeyse aynı hızda olduğu için gaz yada frene gerek kalmıyor manasında kullanıyorum.

Onu da adaptif hız kontrolu yapıyor.

Tekno pakette var mıydı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.