Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Vs Corolla Vs Fluence Vs Civic Vs Jetta

cem aksoy

Önerilen Mesajlar

20 li 30 lu yaşlarda jettaya binilmez ... ne o öle , babanın arabasını kullanıyormuş gibi olursun ... Bence passat jettaya göre çok daha sportif ve genç duruyor (daha büyük olmasına ramen ) jetta emekli arabası görünümlü , ama alıpta 18 inch jant bilmemne biraz oynanırsa süper de durur yani , bir bmw 3 kasayı aratmaz ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakupcum bence focus jettadan iyi olabilir bir çok disiplinde ama jetta'nın karizması daha fazla bu bir gerçek en başta Vw

Ben F3 Arkadaşım jetta aldı 6 ay oluyor ilgi odağı halen daha aracım merak edenler bir binelim diye geliyorlar diğer arkadaşımın jettası 15 günde ilgisini yitirdi kendiside bunu ifade ediyor kullanım kalite konfor hakkında birşey demiyorum bu biraz göreceli.Mesela kimse Megane 2 leri sevmez ama bende 2009 dizeli vardı işçilik ve dreksiyon tepkisi hariç çok memnundum.Yani karizma diyorsan şuan çevrede f 3 ün karizması ve ilgisi daha büyük
  • Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focusun kriterleri:

Aşağıdaki kriterlerin bazılarını alırken biliyordum ancak bazılarınıda kullanırken farkkettim.

1- Güvenlik : euroncap 5*

2- Yakıt tüketimi : şu anda karışık 5,5 lt sınıf ortalamasında (1,6 tdci)

3- ön konsol tasarımı, elektronik gadgetlar, konfor ve işçilik : sınıfında en iyilerinden

4- iç mekan ve bagaj genişliği: sınıf ortalamasında

5- yol tutuş ve elektronik destekler: sınıfının en iyilerinden (euroncap 5*)

6- performans : sınıfının en performanslı araçlarından

7- albenisi ve kullanım hissiyatı: sınıfında üst düzey

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçen gün ablamın şirket arabası dizel jetta kullandım...2011 sanırım...böyle bir debriyaj görmedim yahu :) trafikte sol ayağı felç eder cinsten... vites geçişleri de focus kadar rahat değildi..belki ablamın arabasında sorun vardır...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onur iyi oldu açtığın.

Malum son günlerde araç bakıyorum; dikkatimi çeken bir şey var bazı araçların daha sıfırının debriyajı çok sert.

Örnek Mazda 3 ; yani öyle bir debriyaj var ki daha biner binmez bu ne dedim.benim 110 bindeki aracımın debriyajı daha yumuşak.

Bu arada gördüğüm en yumuşak debriyajlı araçlar Fiat'ın araçları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onur iyi oldu açtığın.

Malum son günlerde araç bakıyorum; dikkatimi çeken bir şey var bazı araçların daha sıfırının debriyajı çok sert.

Örnek Mazda 3 ; yani öyle bir debriyaj var ki daha biner binmez bu ne dedim.benim 110 bindeki aracımın debriyajı daha yumuşak.

Bu arada gördüğüm en yumuşak debriyajlı araçlar Fiat'ın araçları.

focustan önce citroen nemo vardı...onun debriyajı bile bindiğim jettadan iyidi... bunun ayarını yapma imkanı, yada fabrikadan böyle çıkmasını açıklayabilcek biri varsa güzel olur aslında :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

selamlar, sirket aracim f3 1.6 sedan 125hp powershift, ozel arabam vw, babamin araci fluence 1.5 dci manuel. f3 vs fluence inanin kiyaslamayla vakit harcamaya degmez, fluencein bir tek bagaji daha buyuk, onun disinda, dizayn, on konsol guzelligi, surus zevki ve konforu konusunda f3 bayagi bir adim onde.

yalniz ben de diger arkadasa vw konusunda katiliyorum, ozellikle iscilik ve genel malzeme kalitesi olarak vw forddan daha iyi sayilir. yalniz vw'nin de yuksek fiyat ve biraz fazla monoton tasarim gibi eksileri var.

genel olarak fordlari, bir de indirimde uygun fiyatta bulabilirseniz, odediginiz paranin karsiligini fazlasiyla alirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.