Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tork Kaybı Varmı?

Aybars Altay

Soru

Merhabalar bugun genel bi kontrl icn ve fiyat araştırması icin antalya otokoç bayisine ugradım ecoboost sordm ellerinde yokmus ve getirtemiyolarmıs fiyat veremedi titanum seviyesi benzinli ve düz vites araçları sordum ve satış temsilscisi beyfendi manuel araçlarda tork kaybı var suan otosan sadece otomatik araç yolluyor dedi. Sizde varmıdır bole bir sorun ben en son olimpostan ana yola dogru tırmandım hiç bir sıkıntı yasamadım biraz hızlanmaya kalktıgımda dik yokusta ve araba dolu haldeyken 3. Vites istiyor bogulma vs hc bsy yok ne dir bu işin aslı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhabalar bugun genel bi kontrl icn ve fiyat araştırması icin antalya otokoç bayisine ugradım ecoboost sordm ellerinde yokmus ve getirtemiyolarmıs fiyat veremedi titanum seviyesi benzinli ve düz vites araçları sordum ve satış temsilscisi beyfendi manuel araçlarda tork kaybı var suan otosan sadece otomatik araç yolluyor dedi. Sizde varmıdır bole bir sorun ben en son olimpostan ana yola dogru tırmandım hiç bir sıkıntı yasamadım biraz hızlanmaya kalktıgımda dik yokusta ve araba dolu haldeyken 3. Vites istiyor bogulma vs hc bsy yok ne dir bu işin aslı?

o adamı şikayet etsen artık bisiklet bile satamaz sacmalamış resmen...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende anlam veremedim Yakup forumda da boyle bir sıkıntıyla karsılasan olmadı ama satış temsilcisi boyle diyor karışık bir durum

Elinde olanı satmaya çalışıyor yani :) aynı motor otomatik olunca birşey olmuyormuş :zha: ehehe

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Antalya Otokoçun her zamanki halleri bunlar.Servisi olsun,2. eli olsun,satış olsun,sigorta olsun,hasar danışmanlarıyedek parça olsun bilgisiz,kabiliyetsiz, ........... taraflı bir bayidir.Banada epeyce zararı dokunmuştur hala daha dokunuyor.Elindeki aracı satmak için veya kotayı doldurmak için yapmayacakları işler değil.Yalan dolanın alasıdır desek yeri olmaz.Hayr başka birşey at yaw üretimi durdu veya ithal edilemiyor gümrükte takılıyor de arabaya niye leke atıyorsun :D

Yusuf tarafından düzenlendi
3. kişi yada kurumlar hakkında bu gibi ithamlar kullanmamaya dikkat edelim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aybars, satış temsilcisi arkadaşın ismini hatırlıyor musun?

Haftaya uğrayıp biraz hırpalamak isterim de...

"Tork kaybı var"dan kastı muhtemelen dizel veya benzinli turbo motorlara göre düşük devirlerde yeterli tork üretemediğinden güçsüzlük hissi ve sık vites değiştirerek devirli kullanma gereksinimi olmasıdır.

Bazen halk tarafından kullanılan nitelemeler satıcı jargonuna da yerleşiyor.

Bu tabii benim iyi niyetli yaklaşımım.

Tabii tork kaybından bahsederken yüksek EB gibi torklu makineleri getirememeleri de tuhaf bir çelişki.

Antalya Otokoçun her zamanki halleri bunlar.Servisi olsun,2. eli olsun,satış olsun,sigorta olsun,hasar danışmanları yedek parça olsun bilgisiz,kabiliyetsiz,........,taraflı bir bayidir.Banada epeyce zararı dokunmuştur hala daha dokunuyor.Elindeki aracı satmak için veya kotayı doldurmak için yapmayacakları işler değil.Yalan dolanın alasıdır desek yeri olmaz.Hayr başka birşey at yaw üretimi durdu veya ithal edilemiyor gümrükte takılıyor de arabaya niye leke atıyorsun :D

Açıkcası şimdiye kadar kendime beş, çevreme de en az bunun iki katı Ford satın aldım Antalya Otokoç'dan ve yakıştırdığın olumsuz sıfatları hak ettiklerini düşünmüyorum, ................ Yadırgadım...

Devlet dairesi gibi çalışır, Antalya insanı karakteri ve ruhuna hitap eder, benim muhattap olduğum personel her zaman gereken ilgiyi gösterdi ve sorunlarım da çözüldü.

İlginç!

BARAN tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sonuçta...Çağlar kardeşimizin ateşli ve hararetli konuşması bazı konularda canının yandığını göstermekle beraber...tek bir olay tek bir kişi tek bir satıcı ile tamamen yapılanları karalamak bana göre hata...bende otokoçla kavga gürültü ile başladım ama karşılıklı atılan iyi niyetli adımlarla sonu gelmeyecek dostlukların temeli atıldı...

not:bazı kelimeleri kullanmak son derece tehlikelidir...özellikle gençlerimiz bunu ateşinden yapıyor...karşı taraf gel ozaman ispat et dediğinde haksız itham ve iftiradan hukuken sonu hapisle sonuçlanabilecek yargı yolu gözükebilir...

örneğin bir kişiye kızdınız şerefsiz dediniz...bunu şahitle ispatladığı takdirde...kişinin onur ve haysiyetiyle oynadığınız için direkt suctur ve hapis ve para cezasına çarptırılırsınız...konu ve kişiler hakkında konuşurken daha genel kullanılabilir terimleri kullanmakta fayda vardır...

Tevfik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben yaptıkları parça çalma işini ispatlarım.2006 yılında hasar alan aracımıza,kaskomdan parasını aldıkları parçaların birçoğunu takmadılar(yaklaşık 1000 tl),değiştirmedikleri parçalar için para aldılar.Görülebilenleri tesbit ettik.O zamanlardaki bayinin müdürü Çağrı bey dostumuz olduğu için herhangi bir yasal işleme,şikayete girmedik ricası üstüne..93 gün serviste kaldı aracımız.ticari araç olduğu için kaskodan veya servisten yedek araç temin edemedik.Aracımızı satana kadar göbeğimiz çatladı desek yalan olmaz.Aracın tavanı değişecekti,sigortadan tam tavan siparişi verdiler fakat sıfır parçayı keserek belirli kısmını kullandılar.Aracımın tavanında bildiğiniz ek vardı anlayacağınız.Araca sanayi usulü işlemler yaptılar.Bayanlar bile arabanın yarısı farklı renk tanısını koyabiliyordu.Yarım depoya yakın teslim ettiğimiz aracı teslim alırkende göstergede yarım depo vardı.fakat 15 km gitmeden araba yolun ortasında stop etti,çekici çağrıldı.Aracın mazotsuzluktan bittiği tespit edildi.Aracı teslim ederken yarım depoya yakın mazot olduğu ve aracı teslim aldıktan 15 km sonra mazotunun bittiğini söylediklerini belirttik.Ne fayda adın reşit kendin söyle kendin işit. Depo şamandırasınıda değiştirdiler.

O zamanlar bayinin müdürü Çağrı Bey olmasa işler çok daha farklı olurdu.Dostumuz olduğu için işlerin bizim lehimize yürüyeceğini zannetmiştik ama aleyhimize yürüdü.

Volvonunda Antalya yetkili servisliği Otokoçta olduğu için son zamanlarda başka sorunlarımızda oldu.Diğer yetkili servislerde 450 tl ye yapılan periyodik bakım için aynı parçalarla 650-700 tl istendi.Diğer yetkili servislere göre çok farklı fiyatlar veriyorsunuz dediğimizde ise '' serbest piyasa,yapacak birşey yok '' gibi sömürüldüğümü hissettiren bir laf söylediler.

Sigorta bölümündeki bir yetkilinin yanlış bilgilendirmelerini,kafasında kurdukları üstüne yorum yapmaları yüzünden zarar gördük.

Ve en son vukaatımızda var.Şu anda yargıda konu.Yorum yapmam yanlış olur.

Öyle gençlik hormonlarıma yenik düşüp yaptığım yorumlar,atmasyon şeyler değildi suçlamalarım.

Olan oldu biten bitti.

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.