Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tıkırtı Sesi

birol kara

Soru

arkadaşlar özellikle ince mıcırlı yollarda,arnavut kaldırımı tarzı taş yollarda ve buna benzer yollarda bazen sanki iki parça arasında ufacık bir boşluk varmışta arada bir birbirlerine çarpıyomuş gibi bir tıkırtı oluyo ve bu sesi duyduğumda direksiyonda da aynı anda titreme yada ne bileyim darbe hissediliyor.

sizce sorun ne olabilir.bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çook ii olur.

birde arkadaşlar yağmur sensörünü nasıl kapalı konuma getiriyoruz ?daha önce forumda konu açılmıştı ama baktım göremedim..

msj larınızı bekliyorum arkadaşlar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

O zaman hayal kırıklığı olur 60000 tl lik hayal kırıklığı :wacko:

Rahatsız edici hep duyulan bişey mi bu ?

Böyle düşünmeyin boşuna millet ne paralar veriyor komik sebeplerle aylarca arabasına binemiyor bile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün Adana Otokoç servisine 15.000 bakımı için gittim..Ayrıca sağ taraftan gelen ve yavaş hızda farkedilen bir tıkırtı olduğunu söyledim (sizlerinde bahsettiği, tıkırtının aynısıymış, az önce formu okuyunca bunu anladım)..Araca bakıldıktan sonra "direksiyon kutusundan" dendi, garantiden değişeceği söylendi..Servisteki görevlinin konuşmasından edindindiğim izlenime göre bu sorun başka araçlarda da mı var, yani bilinen birşey mi dedim.. hayır dedi..Ancak çok sık rastlanan bir problem oldugunu bu forumdan ben rahatlıkla anladım..ama görevli utanmadan hayır diyebildi. direksiyon kutusu değişecek, sorun hallolacakmı yine yazarım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimde klima düğmelerinin arkasından bir zırıltı tırıltı gelip duruyor,özellikle sert şekildeki kasislerde kasise girip çıkarken  veya sürekli kasisli ve engebeli yolarda sürekli olarak,ayrıca vites değiştirirken diyelim 4 ten 3 e inersinde hani motor devri düşük kalırda araba titrer bir süre ama gider ya o sırada yapıyor...Uzunca dinlemelerden sonra tam klima ve otomatik park düğmelerinin olduğu kısmın arkasından geliyor. olduğunu anladım...Çok sinir bozucu hale gelmeseydi sorun değildi de son zamanlarda nerdeyse düz yolda bile yapar oldu,gevşek bir şeyler var orta konsolda ama bne anlamadım ki ?

Bora A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Benimde klima düğmelerinin arkasından bir zırıltı tırıltı gelip duruyor,özellikle sert şekildeki kasislerde kasise girip çıkarken  veya sürekli kasisli ve engebeli yolarda sürekli olarak,ayrıca vites değiştirirken diyelim 4 ten 3 e inersinde hani motor devri düşük kalırda araba titrer bir süre ama gider ya o sırada yapıyor...Uzunca dinlemelerden sonra tam klima ve otomatik park düğmelerinin olduğu kısmın arkasından geliyor. olduğunu anladım...Çok sinir bozucu hale gelmeseydi sorun değildi de son zamanlarda nerdeyse düz yolda bile yapar oldu,gevşek bir şeyler var orta konsolda ama bne anlamadım ki ?

bora bey; o bizdede var. ama sesi torpidonun kenarına gelen bloğa( bu tabir doğrumu bilmiyorum ama :D ) bastırarak geçirebiliyoruz. yani yolcu sol dizini sola doğru bastırırsa geçiyor ama kaldırınca gene tıkırtı başlıyor.  bikeresinde oraya sert bi yumruk atmıştım bir iki gün sesi çıkmadı 3. gün yine aynı ses :(

Kutluhan A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
bora bey; o bizdede var. ama sesi torpidonun kenarına gelen bloğa( bu tabir doğrumu bilmiyorum ama :D ) bastırarak geçirebiliyoruz. yani yolcu sol dizini sola doğru bastırırsa geçiyor ama kaldırınca gene tıkırtı başlıyor.  bikeresinde oraya sert bi yumruk atmıştım bir iki gün sesi çıkmadı 3. gün yine aynı ses :(

Yok sanmıyorum oradan geldiğini sanki klima düğmelerinin arkasından yada klima altındaki otomatik park -ön arka cam ısıtıcı düğmelerinin arkasından geliyor gibi....O bacağınızı dayadığınız parçayı bir keresinde çıkartmak gafletinde bulundum,ama takamadım,servise götürdüm,servisteki eleman o kadar zor taktı ki elemanın çabasının karşılığında 1 paket sigara aldım verdim....Çok gıcık bir parça o...Ama o zırıltının ondan geldiğini sanmıyorum....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bende ses sistemini taktirdiktan sonra cukurlarda ses gelmeye basladi arka taraflardan ve devir dusuk kaldiginda veya ilk kaldirirken arabayi teybin icinden bir ses geliyor bi gevseme oldu galiba 30.000 bakimini beklicem soylemek icin.

Teybin içinden değil,alttan klima grubu yada klimanın altındaki o cam ısıtma düğmeleri parçasının arkasından gliyor o ses,ses sistemini söküp kullandım ortası boş halde ama oradan değil ses...Alt kısımdan bir yerden geliyor...Gevşek yada tam izole edilmemiş bir parçadan geliyor hemde oldukça ağır bir parça sallanıyor arkada ama ne anlayamadım açıkçası..Ben 30 Bin bakımını bekleyemem çok can sıkıcı olmya başladı....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şu hale bak. Bu arabaların hepsi 60+ bin tl. :D

Benimde torpidonun sol kısmından çok ince bir tıkırtı geliyor.

@Esin Ünal,bey gelse de açıklasa şu sorunun kaynağını. Hadi Ersin bey. Bakın bütün forum sizi bekliyor. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.