Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tıkırtı Sesi

birol kara

Soru

arkadaşlar özellikle ince mıcırlı yollarda,arnavut kaldırımı tarzı taş yollarda ve buna benzer yollarda bazen sanki iki parça arasında ufacık bir boşluk varmışta arada bir birbirlerine çarpıyomuş gibi bir tıkırtı oluyo ve bu sesi duyduğumda direksiyonda da aynı anda titreme yada ne bileyim darbe hissediliyor.

sizce sorun ne olabilir.bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çook ii olur.

birde arkadaşlar yağmur sensörünü nasıl kapalı konuma getiriyoruz ?daha önce forumda konu açılmıştı ama baktım göremedim..

msj larınızı bekliyorum arkadaşlar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

ön takım yada direksyon dan gelen sesten dolayı soğudum bu arabadan .özellikle arnavut kaldırımında berbat . o yolda biraz hızlı gitsen ön takım kopup gidecekmiş gibi. 2 ayrı servise + sanayide ki arkadaşlara sordum cevap aynı " focus'un en büyük özelliği yol tutuşu imiş bu yol tutuşunuda bu sert amortisör ve ön takıma borçluymuş. o konu hariç focus 3 e laf yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ön takım yada direksyon dan gelen sesten dolayı soğudum bu arabadan .özellikle arnavut kaldırımında berbat . o yolda biraz hızlı gitsen ön takım kopup gidecekmiş gibi. 2 ayrı servise + sanayide ki arkadaşlara sordum cevap aynı " focus'un en büyük özelliği yol tutuşu imiş bu yol tutuşunuda bu sert amortisör ve ön takıma borçluymuş. o konu hariç focus 3 e laf yok

Yürüyen aksam önde sesli olmak zorunda değil, hele amortisör sertliği konusunu üfürmüşler.

Direksiyon kutusunda hafif bir boşluktan kaynaklanan, özel şartlarda ortaya çıkan ve rahatsız edici olmayan tıkırtı dışındaki tüm sesler ekipman yetersizliği nedeniyledir ve garantiden giderilmesi gerekir.

Soğumayın, düzeltilmesini taledp edin...

Eğer yetkili servis gideremiyorsa Otosan'a şikayetinizi iletin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

vuruntu değilde tıkırtı şeklinde ise oluşan rezons yani titreşimi sadece direksyondan hissediyorsanız yani aracın tabanından hissetmiyorsanız yeni taktığınız direksyon kutusuda aynı şeyi yapacaktır benzer durum fiat grande punto araçlarında mevcut yaptırdım tekrarladı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 farklı yetkili serviste aynısını söyledi amortisore bağladılar. bu sesle yaşamaya alışacaksın dediler paketlediler kısaca.ekipman yetersizliği ne demek anlayamadım,

Otosan'a yazılı şikayette bulunun, aynen buraya yazdığınız gibi...

Amortisör bozuksa değişir.

Benim ön tablalarla amortisörler aldığımın haftasına değişti mesela ses yaptığı için.

Bir yerde bir yanlışlık var ama anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

son kez gidecem servise olmadı dediğiniz yolu deniyecem. ses konusunda biraz hassas olduğum için abartıyorum belki dedim ama çok canımı sıkıyor. önceki arabam pejo idi ses konusunda ondan beter araba yoktur ama benım arabamda tek tıkırdı yoktu. teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

son kez gidecem servise olmadı dediğiniz yolu deniyecem. ses konusunda biraz hassas olduğum için abartıyorum belki dedim ama çok canımı sıkıyor. önceki arabam pejo idi ses konusunda ondan beter araba yoktur ama benım arabamda tek tıkırdı yoktu. teşekkür ederim

Atılgan'a benden selam söyleyin :) Bu hafta gidebilirim bende..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben de perşembeye randevu aldım.otokoç aracılığla servis bana döndü.sebep sırf bu tıkırtı sesleri.

1-sol arka kapıdan 2-sağ arkadan 3-ön takımdan 4-tam anlayamadım ama gögüs yada sensörlerin olduğu yerden

diğer sorunlar

1-start a bastığımda marş tık diyo kalıyo(ara sıra)2-rampada kalkış 115 lik bi arabaya göre çok sıkıntılı memlekette balatadan öyle koku geldiki dedim yaktık..neyseki sorun yok..

uzun sözün kısası jetta almadığıma bin pişmanım.resmen donanıma aldanmışımmm.

arabamı çok seviyorum ama ford dan felaket soğudum:((((

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun, bebek hastalıkları hepsinde olur jetta da da var :yeah: Merak etmeyin bunlar çözülecek şeyler..Çözüm aramaya çalışın..

Size bir istatistik

Focus II

ilk çıktığı yıl arıza oranı %60 lardaydı

her yıl bu oran düştü

2009 da makyaj sonunda %20 lere geldi..

Bu her modelde olur, oranlar değişir ama olur olmayan diyen varsa üfürüyor.

Bu oran atıyorum focus III de %50 dir belki (tamamen sallamasyon) ilerde %20 10'a düşer..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tamam haklısında yakup bi sürü para verip 3 ayda 5 kez servise gidip üstüne sürekli yeni sorunlar eklenmesi allahda revamı.valla bu sefer kayış koptu kasnak kayıp.gerekirse tüketici haklarına da gidecem sorunlar çözülmezse..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tamam haklısında yakup bi sürü para verip 3 ayda 5 kez servise gidip üstüne sürekli yeni sorunlar eklenmesi allahda revamı.valla bu sefer kayış koptu kasnak kayıp.gerekirse tüketici haklarına da gidecem sorunlar çözülmezse..

Yani biraz da şans bu dediklerini nerdeyse 1-2 defa okudum 1 yıldır f3 satılıyor; kayış koptu kelimesini ilk kez okudum..

Bunlar oluyor dediğim gibi araba bu, jetta sorunsuz model felan değil araştır vw'i göreceksin nerede olduğunu kendini üzme boşuna..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sende kayış koptu ben conta yaktım :)

hocam aslında şu saçma sapan sorunlar olmasa focuslar10 numara araba. sesin nereden geldiği tam olarak anlaşılsa şipşak çözülür eeee o da yok.o zaman adam zıvanadan çıkıyo.

ses olayına bende çok takarım.arabayı dinlamekden arabayı kullanamıyorum:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.