Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tıkırtı Sesi

birol kara

Soru

arkadaşlar özellikle ince mıcırlı yollarda,arnavut kaldırımı tarzı taş yollarda ve buna benzer yollarda bazen sanki iki parça arasında ufacık bir boşluk varmışta arada bir birbirlerine çarpıyomuş gibi bir tıkırtı oluyo ve bu sesi duyduğumda direksiyonda da aynı anda titreme yada ne bileyim darbe hissediliyor.

sizce sorun ne olabilir.bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çook ii olur.

birde arkadaşlar yağmur sensörünü nasıl kapalı konuma getiriyoruz ?daha önce forumda konu açılmıştı ama baktım göremedim..

msj larınızı bekliyorum arkadaşlar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yaw herkezde var galiba bende bir dikkatli dinleyim bakayım....

Aslında takılacak bir durum değil; çok yavaş ilerleyince geliyor; ayda yılda bir duyulur yani.

Ama Cem Abi'nin işlemler gerekebilir diye gidicem servise; an büyük tereddütüm ne anlattığımı anlayacaklar mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında takılacak bir durum değil; çok yavaş ilerleyince geliyor; ayda yılda bir duyulur yani.

Ama Cem Abi'nin işlemler gerekebilir diye gidicem servise; an büyük tereddütüm ne anlattığımı anlayacaklar mı?

Baran focus reklamını izlerken aklıma şu takıldı....Acaba diyorum bu ses şerit takip sisteminin çalışma prensibinin hassalığından kaynaklanıyor olabilirmi...hani bizim araçlarda elektronik aksam yok ama bu ön takım yada direksiyonlar olanlarla aynı olduğuna göre....... belkide araçlarda normalde bir hata yok ama belli bir sarsıntı anında bu sesi veriyor olabilr gibi geldi bana ......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben biner binmez radyoyu açıyorum, mutluyum huzurluyum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Baran focus reklamını izlerken aklıma şu takıldı....Acaba diyorum bu ses şerit takip sisteminin çalışma prensibinin hassalığından kaynaklanıyor olabilirmi...hani bizim araçlarda elektronik aksam yok ama bu ön takım yada direksiyonlar olanlarla aynı olduğuna göre....... belkide araçlarda normalde bir hata yok ama belli bir sarsıntı anında bu sesi veriyor olabilr gibi geldi bana ......

Böyle olsa Cem Abi'de ses aynen devam ederdi.

Benim merak ettiğim benim araçtaki ses yanlızca direksiyon kutusundan mı? (eğer öyleyse hiç elletmem de takmam da) yoksa Cem Abi'deki gibi amortisörlerde mi bir şey var? (Varsa gerekeni yapın derim)

Ben bendeki sesin sadece kutuda olduğunu düşünüyorum; amortisörlerde olsa sadece bozuk zeminlerde çok yavaş giderken değil başka yollarda da kendini belli ederdi diye düşünüyorum.Bakalım göreceğiz hep birlikte.havalar biraz serinlesin de hele.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Direksiyon kutusundaysa da başka bir yerdeysede yaptırmak fikrindeyim, böyle sakin sakin yanında bir arkadaşınla ilerliyorsun, adamın içinden geçirdiği düşünce " Aaa, Forda bak sen, yavaş giderken bile nasıl tıkırdıyor" şahsen ben olsam direk bu fikre kapılırım, çok gıcık bir ses.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Baya duyuyorum ben, ne olduğundan da emin değilim, servistekilerin de duymaması için sağır olmaları lazım, normalde çok önemsemem ama gıcık ediyor bazen,

Ayrıca ilk zamanlarda benimde pek fazla gelmiyordu, şimdilerde çoğaldı baya, ama özellikle yavaş giderken, hızlı giderken o ses yok. Ya da duyulmuyor o kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sevgili arkadaşlar mesaj başlığı sorunlar ve çözümleri idi, sorunlarınızı anlatın değil!

Şunun için yazıyorum Tolga konuyu açarken bunu bir veri tabanı gibi hayal etmişti, şu şunu yaşamış şöyle çözmüş bir bakışta görünsün gibisine.

Bence sorunlarınızın ayrıntılarına bu başlıkta girmeyin.

Ön takımlardan gelen seslerle ilgili başlıklar ve mesajlar var bir sürü.

Hazır yazmışken kısa cevap:

Amortisörden gelen tok, oldukça künt ve boğuk bir darbe sesi. Direksiyondan gelense mahcup, keskin ve çok sık aralıklı bir tıkırtı. Ayrıt etmemek mümkün değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamamen aynı şey bende de var; bu hafta sonu mandalin bahçesine giderken duydum.

Servise gidicem.

Aydın bey Otokoç bornovaya gidin orada bir usta var ismi soner ben ona gittim o teşhis etti ama izmirde cok vaktim olmadığı için edirnede yapıyorlar Hatta gecen hafta edirneden bir arkadaş size uğramış aynı sorun bendede var derseniz daha fazla odaklanabilir
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aydın bey Otokoç bornovaya gidin orada bir usta var ismi soner ben ona gittim o teşhis etti ama izmirde cok vaktim olmadığı için edirnede yapıyorlar Hatta gecen hafta edirneden bir arkadaş size uğramış aynı sorun bendede var derseniz daha fazla odaklanabilir

Direksiyon kutusundan gelen sesi çözebildi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çözebildi mi bakacagız bugun aradılar direksiyon kutusu geldi buyrun gelin değiştirelim diye bende müsait olunca gidecegim ama edirnedeki servise, teşisi izmir koydu parçayı edirne değiştirecek cözülünce sorunlar ve çözümleri konusu altında paylasacağım ama haftaya anca olur vaktim yok bu hafta

Tolga Ata tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.