Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tıkırtı Sesi

birol kara

Soru

arkadaşlar özellikle ince mıcırlı yollarda,arnavut kaldırımı tarzı taş yollarda ve buna benzer yollarda bazen sanki iki parça arasında ufacık bir boşluk varmışta arada bir birbirlerine çarpıyomuş gibi bir tıkırtı oluyo ve bu sesi duyduğumda direksiyonda da aynı anda titreme yada ne bileyim darbe hissediliyor.

sizce sorun ne olabilir.bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çook ii olur.

birde arkadaşlar yağmur sensörünü nasıl kapalı konuma getiriyoruz ?daha önce forumda konu açılmıştı ama baktım göremedim..

msj larınızı bekliyorum arkadaşlar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sorunları çoğu bendeki sorunların aynısı diyebilirim,ben servisle irtibattayım bi çözüme ulaşabilirsem yazarım bu başlığa,sizin problemlerinizden servisin giderdiği olursa,paylaşırsanız iyi olur böylece daha kolay çözüme ulaşırız.

aslında bugün randevum vardı gidemedim.yarın gidiyorum nasipse..bir gelişme olursa paylaşırım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bi gelişme varmı acaba,ben merakla takipteyim.

dostum 3 gün önce servise bıraktım arabayı ve aynen şöyle dedim.''depoyu doldrdum dilediğiniz kadar test sürüşü yapın ama araçı tam tekmil bana teslim edin''

onlarda bana sorunların çoook basit olduğunu akşama kadar halledileceğini söylediler.

neyse 16.30 gibi telefon etti ne oldu diye.telefonda verilen cevap şöyleydi.

-ön takımda hiç bir sorun yokmuş.(sesler gaipden geliyomuş)

-ilk çalıştırma ile daha doğrusu çalışmamasıyla ilgi de hiç bir sorun yokmuş(gene ben sallamışım sırf karalamak için)

-yokuşlarda kalkışda zayıf kalmasıyla ilgilide hiçbir sorun yokmuş.

-tıkırtılar içinde yalıtım yapmışlar sözüm ona.(bütün kapılara saçma sapan bi sprey sıkmışlar yalıtım da bu)

tamam dedim hemen geliyorum araçı almaya.20 dak.da servisde oldum ve hemen bir usta istedim test sürüşü için.

usta başı geldi geçti direksiyona.servis çıkışında zayıf bir rampa baktım usta sürekli yarım debriyaj yapıyo ee dedim hani sıkıntı yoktu bu şekilmi gideçez yola ustada tık yok tabi.tıkırtılar pıtırtılar olduğu gibi duruyo.ha unutmuşum düşük devirde kafa sallama olayı var sorun yok deyip araçı düşük devirde kullanamadı sayın ustam..

asıl bombaysa şu bana göre.servis diyor ki araçlar iyi yol tutsunlar diye süspansiyonları sert buda bu şekilde ön takım seslerine içeride plastik zırıltılarına neden oluyor.

uzun lafın kısası araçımı bıraktığım gibi geri aldım.pardon pardon arkadaşlar dış yıkama yapmışlar:)))daha temiz aldım..

yakın bir tarihta başka bir servise götürecem araçı.

sen de ne var ne yok.sen çözebildinmi sorunları???

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dostum 3 gün önce servise bıraktım arabayı ve aynen şöyle dedim.''depoyu doldrdum dilediğiniz kadar test sürüşü yapın ama araçı tam tekmil bana teslim edin''

onlarda bana sorunların çoook basit olduğunu akşama kadar halledileceğini söylediler.

neyse 16.30 gibi telefon etti ne oldu diye.telefonda verilen cevap şöyleydi.

-ön takımda hiç bir sorun yokmuş.(sesler gaipden geliyomuş)

-ilk çalıştırma ile daha doğrusu çalışmamasıyla ilgi de hiç bir sorun yokmuş(gene ben sallamışım sırf karalamak için)

-yokuşlarda kalkışda zayıf kalmasıyla ilgilide hiçbir sorun yokmuş.

-tıkırtılar içinde yalıtım yapmışlar sözüm ona.(bütün kapılara saçma sapan bi sprey sıkmışlar yalıtım da bu)

tamam dedim hemen geliyorum araçı almaya.20 dak.da servisde oldum ve hemen bir usta istedim test sürüşü için.

usta başı geldi geçti direksiyona.servis çıkışında zayıf bir rampa baktım usta sürekli yarım debriyaj yapıyo ee dedim hani sıkıntı yoktu bu şekilmi gideçez yola ustada tık yok tabi.tıkırtılar pıtırtılar olduğu gibi duruyo.ha unutmuşum düşük devirde kafa sallama olayı var sorun yok deyip araçı düşük devirde kullanamadı sayın ustam..

asıl bombaysa şu bana göre.servis diyor ki araçlar iyi yol tutsunlar diye süspansiyonları sert buda bu şekilde ön takım seslerine içeride plastik zırıltılarına neden oluyor.

uzun lafın kısası araçımı bıraktığım gibi geri aldım.pardon pardon arkadaşlar dış yıkama yapmışlar:)))daha temiz aldım..

yakın bir tarihta başka bir servise götürecem araçı.

sen de ne var ne yok.sen çözebildinmi sorunları???

Kaçak dövüşüyor servisler bilmedikleri bi sorunla karşılaşınca,çözümde üretemiyeceklerse ya arıza yok'a getiriyolar yada üstü kapalı arıza bizdeymiş muamelesi yapıyorlar.Ben artık sorunları anlatmaktan ziyade önce şu güncellemeleri yapalım diyorum (motorla alakalı olanlar için)niye diye soran olursa öyle açıklama yapıyorum.En son servis ziyaretimde baş teknisyeni görevlendirdiler benim araca.bi önceki ustayla konuşurlarken kulak misafiri oldum yeni ustaya arabada hiç bişey yok vs vs diyodu diğeri duyduğum kadarı bu duymadığım daha neleri söylenmiştir Allah bilir.Benimde kafamı bayağa attırdılar.Bu arada hiç bir sorunumda daha somut bi veriye yada çözüme ulaşamadım .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen hafta Yalova Alanya arasında kullandığım arabamın sıcak asfaltta hiçbir şekilde ses yokken, soğuk asfaltta dikiz aynasından zırıltı şeklinde bir ses geldiğini fark ettim. Bir süre sonra insanı çok rahatsız edici bir boyut alabiliyordu. Zaten soğuk asfaltın yol sesi uğultusu yetiyor, birde dikiz aynasında gelen ses iyice rahatsız ediyordu. Dikiz aynasının çerçevesini elimle tuttuğumda ses kesiliyordu. Yalovaya dönünce servise götürdüm ve sorunu hallettiler. Kendiliğinden kararan dikiz aynalarının içinde bulunan soketlerin gevşemesinden kaynaklandığını söylediler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Süspansiyon sertliği vs ses için bahane değil, f2 daha sert öyle söyle onlara..niye ses yokmuş de..

Yazılım kontrol edildi mi ?

ya ben de biliyorum bunlar bahaneleri.adam bana arabanız çok yeni biraz oturması lazım dedi oturmak ne demekse.

oturunca sesler kesiliyomuş:)

yazılım konusuna hiç girmedim sanırım kontrolde edilmemiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ön takımdan ya da direksiyon kutusundan bozuk yollarda gelen ses benimde sorunlarımdan bir tanesi,

Ancak şöyle oluyor diyebilrim, arnavut kaldırımı diye tabir edilen şekildeki yollarda hızlı gidersem daha az geliyor, ancak yavaş yavaş gidersem tıkır, tıkır o sesi duyuyorum, benim asıl sorunum Cem beyinki gibi amortisörler ve tablalarıyla mı ilgili, yoksa direksiyon kutusuylamı ilgili ? Bilmem anlatabildim mi ? :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ön takımdan ya da direksiyon kutusundan bozuk yollarda gelen ses benimde sorunlarımdan bir tanesi,

Ancak şöyle oluyor diyebilrim, arnavut kaldırımı diye tabir edilen şekildeki yollarda hızlı gidersem daha az geliyor, ancak yavaş yavaş gidersem tıkır, tıkır o sesi duyuyorum, benim asıl sorunum Cem beyinki gibi amortisörler ve tablalarıyla mı ilgili, yoksa direksiyon kutusuylamı ilgili ? Bilmem anlatabildim mi ? :D :D :D

Tamamen aynı şey bende de var; bu hafta sonu mandalin bahçesine giderken duydum.

Servise gidicem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamamen aynı şey bende de var; bu hafta sonu mandalin bahçesine giderken duydum.

Servise gidicem.

Sonucunu merakla bekliyorum. Bende Ramazan ayı çıktıktan sonra gitmeyi düşünüyorum. Bir kaç gün servisin başını ağrıtacağım. Aklımda ne var ne yok hepsini sorup hepsinin çözümünü arayacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.