Jump to content

Bülent Aydemir

Üye
 • Toplam İleti

  88
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

39 Poor

Bülent Aydemir Hakkında

 • Yaş 43
 • Derece
  Ambiante

Profil Bilgileri

 • Yaş 43
 • Şehir:
  Çanakkale
 • Arabam:
  Focus III TDCI Titanium
 • Meslek:
  T.S.K.
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

740 profil görüntüleme
 1. Bülent Aydemir

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  2 ay önce ev aldım ben 260.000 Lira'ya... Otomotiv sektörü de mortgage ile satışa başlasa iyi olur sanırım.
 2. Bülent Aydemir

  Yağ Değişimini Aşarsam

  Yağ filtresi kağıt elemanlı. Bir ylı geçtiğinde kağıt elemanın şişip tıkanma riski vardır. Risk yüzdesi düşük ama başınıza gelip motor yatak sarınca, keşke dememek adına bir ylı aşmamakta fayda var diye düşünüyorum. 20000 km de bir olsun ama seneyi geçmesin diye düşünenlerdenim.
 3. Bülent Aydemir

  Focus 3'e Mca Ekran

  İyi pazarlar. Bu olay benim BVC li Focus’a olur mu?
 4. Bülent Aydemir

  Rolantide Yağ ikaz Lambası Yanması

  Arabanın altını hiç vurdunuz mu? Focusların karter darbe aldığında, bu darbeden yağ pompası etkilenebiliyor. Böyle bir durum varsa hemen gerekli onarıma başlatmanızı tavsiye ediyorum.
 5. Bülent Aydemir

  Lastik Basınç Tavsiyesi Ve Araç Performansı

  Ön ve arka eşit basılır ama ön ve arka arasında ki basınçlar arasında fark uygulanacaksa, aracın ağırlığının fazla olduğu kısmın basıncının diğerine göre fazla olmasında ayda vardır. Bu da bizim araçlarımızın ön tekerleridir.
 6. City stop (aktif şehir içi güvenlik sistemi) 30 km/s hızın üstünde devre dışı kalıyor.
 7. Bugüne kadar iki defa devreye girdi benim arabamda, (sıkışık trafikte önümde ki arabanın hareket etmesiyle durması) her ikisinde de dörtlüler devreye girdi.
 8. Bülent Aydemir

  Focus 1.5 TDCI Gri Duman Normal mi?

  Gri duman, yanma odasında iş zamanı yakıtla birlikte yağın da yandığının en önemli göstergesidir. Bunun sebepleri bir tek değil, bir çok şey olabilir. Motorda meydana gelen aşınmalar sonucu, turbo, subaplar ve segmanlardan dolayı gibi. Çok düşük olasılık olmakla birlikte pistonlarda bulunan segmanların aynı hizaya gelmesi sonucu kompresyon segmanlarının yağı sıyırma işleminde ince bir çizgiyi sıyıramadan silindir yüzeyinde kalması sonucu yanma odasında kalan bu yağı yakma sonucunda da gri duman atmasına sebep olur. Ama dediğim gibi çok düşük bir ihtimal olup, eğer sebep buysa bir süre sonra geçecektir. yağ yakan bir motor da gözlenecek en önemli şeyler, aracın yağ seviyesinde eksilme olup olmadığı, düz yolda çok daha süratli gidebilmesi, bayırlarda daha kolay bayılması ve motor hararetinde artış.
 9. Aktif şehiriçi güvenlik sistemi (city stop) devreye girdiğinde dörtlüler yanıyor.
 10. Bülent Aydemir

  Arabanın Yol Bilgisayarı Radyo Ve Göstergelerin Hiç Biri çalışmıyor

  Sağ kulak takozu,içinde hidrolik barındıran, kazalarda koparak motoru bırakmak üzere tasarlanmış, motorun titreşimini şasiye aktarılmasını azaltan bir parçadır. Ortalama 100.000 km de bir, takozda yağ sızıntısı olmasa bile, kauçuk materyalin özelliğini yitirmesi ile çökme yaşaması sonucu, şasiye motorun doğrudan temas etmesine sebep olur. Araçta titreşimin artmasının sebebi budur. Konfor ve güvenlik için ortalama 100.000-120.000 km de bir motor takozunun değiştirilmesinde fayda vardır.
 11. Bülent Aydemir

  Focus Mk3 Baskı Balata Ses Sorunu

  Sorun mk3 ve mca modellerde kronik. Ses baskı yaylarından gelmekte. Her zaman yapmıyor. Bazen yapıyor. Ara sıra çıkan sesten başka da bir zararı yok.
 12. Bülent Aydemir

  Er-Ol Otomotiv - Ford Yedek Parça Ve Daha Fazlası

  Focus 3 TDCI Titanium BVC modüllü aracımın, AM5T14K147AA parça numaralı, yol bilgisayarına kumanda eden direksiyonun sol tarafında ki navigasyonlu tuş fiyatı nedir?
 13. Bursa’dan kimseyi tanımıyorum, ama yolunuz İzmir’e düşecek olursa elbette size de yardımcı olurum.
 14. Aracınızı yeni özellikleriyle güle, güle kullanın.
 15. Ben yardımcı olabilirim. Narlıdere’deyim. Pazar günü müsaitim.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.