Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford 1.0 Lt Ecoboost Motoru 16 Dünya Hız Rekoru Kırdı!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

İlk kullandığım 1.4 tsı motor 140 hp'ydi (golf 5), böyle bir performans görmedim, son kullandığım 1.4 TSI motorsa 122 hp'ydi Passat için küçük bu motor be abi dedim, sen kullan dediler torosları aştım akdenize indim, içanadoluya geri döndüm, araçta 5 kişiydik ve pek çok 2.0 lt motordan çok çok daha iyiydi, araç yolda; sen bas ben giderim hacı korkma diyordu adeta :)

Bunu neden anlattım; ben 1.0 ecoboosta karşı önyargılı olmayacağım, ümid ediyorum wv'den iyi bir teknoloji olsun, alternatif olsun, dizel dizel diye delirmeyelim,... ama 100-120 km hız civarlarında da sahiden az yaksın, gerçekçi olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu motor performans motoru değil aslında

1.6 150 ps ve 182 ps motorları var tsi dediğiniz 1.4 motorun rakipleri bunlar..

1.0 3 silindirli motordan uçan bişey beklemek hayalcilik olur ama kötü değildir bu kesin.

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce de yazdığım gibi yaza yaza biz 1.0 EB için beklentileri yükselttik, her derde deva görülür oldu.

Dizele alternatif midir? Evet, sessiz ve sarsıntısız çalışması, geniş banda yayılan çok da düşük olmayan torku, genel olarak yeterli performansı, dikkatli kullanıldığında düşük tüketim sunması, düşük vergi diliminde olması, tüm bunları biraraya getirdiğinizde sokaktaki pek çok sürücüye kalite/performans/fiyat dengesiyle hitap edebilecek bir motor gibi görünüyor. Nisan ayı Avrupa genelinde Focus satışlarında %25'lik pay kapması yeni bir motor için çok güçlü bir kanıt bu teorime.

Ama, ki bu önemli bir ama, yükselmiş beklentileri Otosan anlamsız bir kâr çıkarcılığına dönüştürürse ölü doğar...

Bugün Bilaller'de gezdim, sözüm ona indirimli fiyat etiketleri yapıştırılmış araçlarda Fiesta 45-48, Focus 55-65 bandında.

Bu nedir arkadaşlar?

Döviz %50 arttı da ben mi fark etmedim, yoksa ÖTV'yi mi arttırdılar %100?

Arabalar mı sınıf atladı iki donanım artısı ile?

Tüketici akıllı davranıp fiyat indirim talebinde bulunmalı ve bu fiyatlardan almayı reddetmeli.

Zaten en azından Ford'da satışlar pek bir durgun, bu Antalya ve bu mevsim için şaşırtıcı bir durum.

Bu uçuk fiyatlardan cesaret alan çekik gözlüler bile cüretkar taleplerle çıkıyorlar piyasaya.

Konu saptı ama bence artık tüketici biraz daha bilinçli olmalı, yoksa varımızı yoğumuzu arabacılara kaptıracağız...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk kullandığım 1.4 tsı motor 140 hp'ydi (golf 5), böyle bir performans görmedim, son kullandığım 1.4 TSI motorsa 122 hp'ydi Passat için küçük bu motor be abi dedim, sen kullan dediler torosları aştım akdenize indim, içanadoluya geri döndüm, araçta 5 kişiydik ve pek çok 2.0 lt motordan çok çok daha iyiydi, araç yolda; sen bas ben giderim hacı korkma diyordu adeta :)

Bunu neden anlattım; ben 1.0 ecoboosta karşı önyargılı olmayacağım, ümid ediyorum wv'den iyi bir teknoloji olsun, alternatif olsun, dizel dizel diye delirmeyelim,... ama 100-120 km hız civarlarında da sahiden az yaksın, gerçekçi olsun..

bu bahsettiğin vw lerin şehirdışı içi yakıt sarfiyatlarını paylaşabilir misin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Spritmonitor'den kullanıcı beyanlarına göre karma tüketimler:

Golf 1.4 TSI

122 PS 7,0

160 PS 7,8

170 PS 8,4

Passat 1.4 TSI 122 PS 7,3

Bize göre daha fazla otoyol kullanıyorlar, ancak bize göre bu yolları daha hızlı kullanıyorlar, bir sürü yerde hız sınırı yok.

Ayrıca oldukça dikkatli ve bilinçli sürücülerdir.

Aynı sitden Focus EB 1.6 ortalaması 8,14

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Spritmonitor'den kullanıcı beyanlarına göre karma tüketimler:

Golf 1.4 TSI

122 PS 7,0

160 PS 7,8

170 PS 8,4

Passat 1.4 TSI 122 PS 7,3

Bize göre daha fazla otoyol kullanıyorlar, ancak bize göre bu yolları daha hızlı kullanıyorlar, bir sürü yerde hız sınırı yok.

Ayrıca oldukça dikkatli ve bilinçli sürücülerdir.

Aynı sitden Focus EB 1.6 ortalaması 8,14

verdiği zevke ve performansa oranla ılımlı değerler, hele ki dsg şanzımanla, avrupalı tüketici vergi düzeni yüzünden ayni araca bize göre 10-15 tl ucuza biniyor vw fiyatları da bize biraz yüksek kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben nedense LT olarak hiç hesaplamam, dolu depoyla yola çıkarken km sıfırlarım, tekrar doldurur TL/km yaparım, passat 1.4 TSI 122 HP 300-310 tl ye doluyor, 1 kez kullandım 5 kişi seyahat ettik bol virajlı ve rampalı yollarda ortalama 120-130 km/h ile km'de 30-32 krş gibi bir yakıt sarfiyatı oldu bu da Cem beyin gösterdiği verilerle eşleşiyor zaten. İstikrarlı kullanımda 1 depo ile rahat 1000 km'si var..( şehirlerarası)

Şehir içi tüketimi nedir bilmiyorum, bildiğim ise eğer basarsanız pek çok 1.6 benzinli motordan hatta pek çok 2.0 benzinli motordan fazla yaktığıdır, gitmem demiyor ama yakıyor, pis yakıyor .))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben nedense LT olarak hiç hesaplamam, dolu depoyla yola çıkarken km sıfırlarım, tekrar doldurur TL/km yaparım, passat 1.4 TSI 122 HP 300-310 tl ye doluyor, 1 kez kullandım 5 kişi seyahat ettik bol virajlı ve rampalı yollarda ortalama 120-130 km/h ile km'de 30-32 krş gibi bir yakıt sarfiyatı oldu bu da Cem beyin gösterdiği verilerle eşleşiyor zaten. İstikrarlı kullanımda 1 depo ile rahat 1000 km'si var..( şehirlerarası)

Şehir içi tüketimi nedir bilmiyorum, bildiğim ise eğer basarsanız pek çok 1.6 benzinli motordan hatta pek çok 2.0 benzinli motordan fazla yaktığıdır, gitmem demiyor ama yakıyor, pis yakıyor .))

teşk ler, yakıtını tolere edebilirim de, şu alırken verdiğim fazla paraya kıyamıyorum, üstelik donanımsız olarak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşk ler, yakıtını tolere edebilirim de, şu alırken verdiğim fazla paraya kıyamıyorum, üstelik donanımsız olarak

Ben senede yalaşık 50.000 km kadar yapıyorum, bana TSI mantıklı gelmedi, dizelin önüne hiçbirşey geçemiyor çünkü dizelin yüksek süratiyle düşük sürati arasındaki yakıt sarfiyatı uçurum değil, üzmüyor. Yılda 15-20 Bin km yapıyor olsam hiç düşünmem volkswagen kalitesinde kalırdım çünkü TDCİ titanium focus fiyatına comfort passat tsı alınabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben senede yalaşık 50.000 km kadar yapıyorum, bana TSI mantıklı gelmedi, dizelin önüne hiçbirşey geçemiyor çünkü dizelin yüksek süratiyle düşük sürati arasındaki yakıt sarfiyatı uçurum değil, üzmüyor. Yılda 15-20 Bin km yapıyor olsam hiç düşünmem volkswagen kalitesinde kalırdım çünkü TDCİ titanium focus fiyatına comfort passat tsı alınabiliyor.

ben de ecoboost tan sonra qasqai, yeni kasa 1.6 dci ile dizele dönmeyi düşünebilirim (kasa yenilenecek)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Bilaller'de gezdim, sözüm ona indirimli fiyat etiketleri yapıştırılmış araçlarda Fiesta 45-48, Focus 55-65 bandında.

Bu nedir arkadaşlar?

Döviz %50 arttı da ben mi fark etmedim, yoksa ÖTV'yi mi arttırdılar %100?

Arabalar mı sınıf atladı iki donanım artısı ile?

Tüketici akıllı davranıp fiyat indirim talebinde bulunmalı ve bu fiyatlardan almayı reddetmeli.

Zaten en azından Ford'da satışlar pek bir durgun, bu Antalya ve bu mevsim için şaşırtıcı bir durum.

Bu uçuk fiyatlardan cesaret alan çekik gözlüler bile cüretkar taleplerle çıkıyorlar piyasaya.

Konu saptı ama bence artık tüketici biraz daha bilinçli olmalı, yoksa varımızı yoğumuzu arabacılara kaptıracağız...

Abi hem böyle yazıp hem de benim arabamı almamamla dalga geçiyorsunuz :(

Gerçekten ben bu fiyatlara araba almaya kendimi bir türlü ikna edemiyorum. Bundan daha fazla artmaz diyorum ama hiç bir şey bilmiyormuşum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi hem böyle yazıp hem de benim arabamı almamamla dalga geçiyorsunuz :(

Haşa, dalga geçmiyorum, sadece konu mankeni olabiliyorsun bazen, ve zamanında almış olduğuma da şükrediyorum şu günü yaşadıkça...

Bence yerden göğe kadar haklısın.

Kriterlerin de belli, ama onlara uygun araba yok.

Sabır....

Hayırlısı....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford WRC FB websayfası şöyel bir şey paylaşmış.

556656_469012383112287_593765503_n.jpg

And now for something completely different...

At the FIA Alternative Fuel Events recently held in Vitoria (Spain), Ford of Spain participated with a fleet of Focus 1.0L EcoBoost (from the same family of engines that powers the Fiesta RS WRC car).

The rally was held in the hilly roads of the Basque country under very demanding weather conditions (over 30º) and over a total of 539 kms.

The Focus won with an average fuel consumption of 4.45l/100kms. Have any of our fans got EcoBoost powered cars?

Kısaca İspanyada yapılan FIA alternatif yakıt etkinliğine Ford ispanya 1.0T araçlarla katılmış. Engebeli arazide zorlu hava koşullarında (30 derece) 539km lik bir yarışmış. Focus 4.45l/100km ortalama ile kazanmış...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.