Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Uygulamalarımızı bu başlıkta toplayalım

Önerilen Mesajlar

ohoooo kim uğraşacak :) arabayı yıkamaya üşeniyorum.Yıkatmayada kıyamıyorum maddi cimrilikten ötürü :D her 2-3 yıkamada bir cila atsam zaten sıkıntı yok ama yok mu bunun kalıcı etkili olanı?

Araç şampuanının kalitelisini kullanında dediğiniz gibi cilaya gerek kalmıyor parlıyor cilalı gibi her yıkadıktan sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ohoooo kim uğraşacak :) arabayı yıkamaya üşeniyorum.Yıkatmayada kıyamıyorum maddi cimrilikten ötürü :D her 2-3 yıkamada bir cila atsam zaten sıkıntı yok ama yok mu bunun kalıcı etkili olanı?

Araç şampuanının kalitelisini kullanında dediğiniz gibi cilaya gerek kalmıyor parlıyor cilalı gibi her yıkadıktan sonra.

hmm ben sizin sorunu anladım :D cilayı vuruyim ama 4 ay 5 ay korusun diyorsunuz ona görede ürünler mevcut colliente 915 vs gibi tavsiye ederim

Uygulaması falan ilk başlayanlar için zordur ama gerçekten koruması baya bi sürer 4-5 yıkamada çıkmaz

Aracın parlaması önemli değil şampuanda alttaki cilayı koruması önemli :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Dün arabayı yıkattığımızda ortaya çıkan manzara çok sevimsizdi, bolca reçine, malum ağaç altına bırakıyoruz, onlar da sağladıkları gölge için farklı bir bedel tahsil ediyorlar, ve daha da kötüsü tüm yüzeyi toplu iğne başı büyüklüğünde damlacıklar halinde kaplayan inşaat dış cephe boyası.

Sonax'ın uzun süredir ahbap olduğum bir bayisinde yıkatıyorum.

Onlar da çözüm olarak kil (gavurcası "clay") ile temizleme önerdiler.

Böyle bir maddenin varlığından bile haberdar değildim.

Sert macun gibi dikdörtgen bir kalıp, deterjanlı suyla kayganlığı sağlayıp yüzeye sürtüyorsunuz ve ne kadar artık, kalıntı, kir vb. varsa silip süpürüyor. Çok etkili ve etkileyici.

Tabii sonra durulayıp iyi bir cila gerekiyor, öyle de yapılınca sabah saçlarımı arabanın kaputuna bakarak tarar oldum.

Paylaşayım dedim, belki benim gibi başka cahil kalmışlar da vardır diye...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Geçen hafta sonu arabayla biraz uğraştım ,dış temizlikten sonra ,clay bar(kill hamuru) uygulaması ,çizik olan yerlere bölgesel pasta ve son olarak cila yaptım.Sırasıyla kullandığım malzemeler(jelatinli unuttuğum meguiers hızlı cila :) ) ve uygulamalarım;

fotoraf0066s.jpg

fotoraf0060zy.jpgfotoraf0052t.jpgfotoraf0057a.jpgfotoraf0059d.jpgfotoraf0068o.jpgfotoraf0074b.jpgfotoraf0092v.jpgfotoraf0094.jpg

Kendimi çekeyim derken biraz komik durdu ama önemli olan ana fikir :)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Profildeki resimden dolayı ben kardeşinizdir diye filan bekledim beraber temizlemişler herhalde diyecekken sizmişsiniz :).

Tembellik ve yer sıkıntısı sebebi ile hayal etsem de bir girişemedim şu detailing işlerine ucundan kenarından. Bir tek Sonax'ın araç içi temizleyiciyi aldım birilerini beklerken arabanın sağını solunu siliyorum :)

Ayna olmuş maşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Profildeki resimden dolayı ben kardeşinizdir diye filan bekledim beraber temizlemişler herhalde diyecekken sizmişsiniz :).

Tembellik ve yer sıkıntısı sebebi ile hayal etsem de bir girişemedim şu detailing işlerine ucundan kenarından. Bir tek Sonax'ın araç içi temizleyiciyi aldım birilerini beklerken arabanın sağını solunu siliyorum :)

Ayna olmuş maşallah

Teşekkürler,yok kardeşimle değil ama eşimle yaptım,yalnız değildim.Benim içinde öyle aman aman imkanlar yok.Arabayı petrolde yıkayıp kapının önünde diğer uygulamaları yaptım.Bu arada arabayla uğraşmak keyif veriyor oyüzden zorluyorum imkanlarımı :)

Eline koluna sağlık :)

Pasta yaparken dikkat edilmeli yani prof. olmakta fayda var.. :yeah:

Sağolasın Yakup, pastayı aslında makinayla yapcaktım ama normal pasta makinam olmadığı için matkap ucları için pasta aparatları var onlardan aldım ama kullanmaya cesaret edemedim.Sadece pasta artığı,lekesi kalmasın diye triz bantı çekip yaptım,işe yaradı. :)

Eline sağlık iyi iş çıkarmışsın.......... :)

Teşekkürler Bekir abi,fena sayılmaz işte :)

Valla bravo.

Sağolasın Ümit. :)

Bende arabami cok seviyorum ama elim yatkinmi bilmiyorum :) daha dogrusu cesaret edemiyorum

Denemekte yarar var Sabri,sonuçta benimde özel bir yeteneğim yok,uğraşında oluyor :)

Alper Albayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.