Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Uygulamalarımızı bu başlıkta toplayalım

Önerilen Mesajlar

-----------------ALINTIDIR--------------(VOSVOSCULARA ÖZEL.. :D )

En sonunda ilk detailing'imizi yaptık.Yaklaşık 3 gün sürse de bitirebildim.Elle uygulama yapmak biraz zor oldu.Özellikle yıkama+kil+su tutmak+kurulama+ag srp+wax yapınca birkaç gün spor yapmama gerek kalmadısmile.gif3 gün içinde sırasıyla;(motor+davlumbaz)-(iç)-(dış) şeklinde yaptım.Neyse daha fazla uzatmadan fotoğraflara geçiyorum

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.gün

Davlumbaz'ın hali ortada.Kurumuş çimento olduğundan işkence gibiydi.Bulaşık süngerinin sert tarafıyla+bol suyla çalıştım.Süspansiyon etrafı dahil heryeri yaptım.

34945185.jpg

Çimento'yu götürdükten sonra Carpex APC'yi sıkıp köpürttüm.

21260791.jpg

Sırada motor temizliği vardı.

Motorun fotoğrafını çekmeyi unuttum.Beyni veya hiçbir yeri kapatmadım(Sadece kontağı kapattım)Motor'a biraz su döktüm sonra hafif kurumasını bekledim.Sonax motor temizleyici'yi sıkıp bekledim.Bol suyla temizliği tamamladım.Keçeyi temiz bezle sildim.Motorun her tarafına hava tuttum.

Kuruduktan sonra Meg. sarı pedle Meg. trim detailer uyguladım.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2.gün

Bugün iç temizlik günüydü.Bildiğiniz gibi 1 aydır bez değmemişti

81050592.jpg

Her tarafı süpürge ile çektim.

65433976.jpg

Sıra Carpex Apc uygulamaya geldi.Sadece bir koltuğu fırça ile yaptım.Fırça'nın kılları dökülüyordu.Temiz bulaşık beziyle ovalayarak devam ettim.

60223395.jpg

Biraz beklettikten sonra bezle sildim.İşin kötü tarafıysa temiz dediğim koltuklardan kir çıktı.(Bezin diğer tarafıda var,çekmeye utandım)

54189868.jpg

Tüm plastileride apc ile temizledim.(Bu fırça'yı sevdim sorunsuzdu)

62199867.jpg

Sıra A sütunu'na gelmişti.Burada en sevdiğim ürünlerden biri olan Meg.Quık Out kullandım(Eldivenle kullandım yoksa parmakları aşırı sızlatıyor).Kokusu'da berbat ama görevini iyi yapıyor.

84190216.jpg

Fotoğraf çemeyi unuttumfrown.gif ama tertemiz oldu

Cama bulaşmasın diye camı indirip,detay fırçasını elime alıp apc ile giriştim.

48535154.jpg

Sonra temizlediğim heryeri su sıkıp temizledim.(Özellikle deride apc olunca içim rahat etmedi)

69283049.jpg

Aracı kilitledim.1 saat o halde kaldı.

Gelince kapı fitillerini sadece su sıkıp temizledim.

31889342.jpg

Nihayet iç temizlik işlemi bitmişti.Sırada koruma vardı.

Deri olan yerlere Turtle Wax Deri Kremini sürüp iyice yedirdim.(Dikişlerin etrafını özenle yaptım)

33625390.jpg

Kremi emdikten sonra;bir kat deri koruma ile farkı

56306191.jpg

Geriye kalan yerleri Sonax Cockpit Reiniger(Temizleyici ve koruyucu-mat) ile sildim.

56461936.jpg

İç temizleme+koruma'nın bitmiş hali(Sonraki gün bolca Turtle Wax Deri Kremini tekrar uyguladım)

70837881.jpg

3.gün

Geldik oldukça acemi olduğumdan zor geçecek konuya.

Meg. Nxt yıkama şampuanı ve Meg. yıkama eldiveni ile yıkadım.

70742240.jpg

Açgözlülük edip 100gr kil ile başladımredface.gif.Sprey şişe içine su+Meg. Şampuan doldurdum.Önceden burada okuduktan sonra youtube'den video izleyince pek zorlanmadım.

79734289.jpg

Şimdiye kadar en kirli hali.Kapının alt kısımlarındaki zifleri çıkardı.Fazla olunca şekilden şekile girdi.Kili sonra far+kapı eşiği+jant+camlara uyguladım.

72925282.jpg

Bu arada sağolsun arkadaş dışarıdaki tüm şeffaf plastiklerin Meg. Plastx ile çiziklerini giderdi

77750327.jpg

Sonra'da çiziklerle uğraştı

26023898.jpg

Tamamen çıkmasada görünürlüğü gitti.

Aracı yıkayıp kuruladım

77305585.jpg

Kılcal çizikler mevcut

67233615.jpg

(Ag srp ile nxt'ye güvenmiştim).Azalttılar fakat hepsi gitmedi.

AG SRP'yi uygulamaya başladım.Bittikten sonra vol'a güzel parlaklıkta vermişti.

69640878.jpg

Sonra Meg. Nxt Tech Wax 2.0 uyguladım.Kuruduktan sonra sarı wax silme bezi ile sildim.

53583780.jpg

Nxt'yi yapabildiğim kadar detaylı yaptım

89972815.jpg

Kapı eşiği dahil plastikleri Meg. Trim Detailer uyguladım

19315713.jpg

En sonunda bitti(Bende bittim)

95613976.jpg

31988342.jpg

Bitince 5 gün vol'a ve bana dinlenme süresi verdim.

5 gün sonra tekrar buluştuk.Hafif tozlanmıştı.Meg.Nxt ile yıkadım.Ardından Meg.UQW uyguladım.Gündüz gözüyle hoş parlaklığı vardı.

47104301.jpg

Artık kötü kokuların gitme vakti.Atas Airclim'i aracın içine koydum(Klima kapalı,soğuk hava,max fan hızı),dışarı çıktım.

73204958.jpg

Vol'ün yanında beklemeye başladım.Dışarı koku çıkmaya başlamıştı.Biraz daha uzaklaştım.1-2 dk geçince aklıma geldi:İç sirkülasyonu açmamıştımblmm.gif.Neyse garajıda dezenfekte ettik.

Vol artık kendine gelmişti.Akşama doğru makine'yi kapıp sahil'e gittim.

95852554.jpg

45080812.jpg

70994968.jpg

12364826.jpg

46918043.jpg

65945076.jpg

B sütununa Meg.Trim Detailer uygulamıştım.Yıkayınca akmıştı.

66579458.jpg

89271330.jpg

62095868.jpg

38155327.jpg

89705817.jpg

Okuduğunuz için teşekkürlersmile.gif

-----------------ALINTIDIR---------------------

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende dün ve bugün araca bakım yaptım.

Dün akşam detaylı dış temizlik ve Sonax nano boya temizleyici-koruyucu uygulamasından sonra bugünde detaylı iç temizlik ve deri bakım-koruma yaptım.

Bizim buralarda hava çok tozlu olduğundan aracı temizledikten sonra karşısına geçip izlemek gerekiyor, arkanızı döndüğünüzde artık tozlanmış oluyor!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benimde bugün başıma tatsız bi olay oldu sanırım bezimden kaynaklandı veya süngerden araçta aşırı kılcal oluştu yıkamadan sonra normalde % 5 10 seviyesindeydi 1 yıl stabil olarak duruyodu öyle

şimdi % 30 40 falan sanırım bana yine iş düştü :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benimde bugün başıma tatsız bi olay oldu sanırım bezimden kaynaklandı veya süngerden araçta aşırı kılcal oluştu yıkamadan sonra normalde % 5 10 seviyesindeydi 1 yıl stabil olarak duruyodu öyle

şimdi % 30 40 falan sanırım bana yine iş düştü :kıhkıh:

Nefret ediyorum kılcallardan..

Ne yapacaksın peki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kılcal cizik yüzdesini gösteren alet te var demekki vay anasını gavurlar yaman adam dogrusu.... :kıhkıh:

ne makinası abi göz kararı :kıhkıh:

Nefret ediyorum kılcallardan..

Ne yapacaksın peki?

aynen bende nefret ediyorum bu şekilde olunca soğudum bi anda yakında girişcem tekme tokat :aman:

yapıcağım işlemler hepsi polisaj makinasıyla olucak

meguiars 85 mevcut ama yeni bi ürün denemek istediğim menzerna 203s alıcam (elle doğru uygulamada bile kılcallar üzerinde çok etkilidir ) kılcalları en aza indircem % 5 e kadar düşer

sonra polisajla yine cila pedini takıp meguiars 21 vurmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Meg ürünleri iyi de.. Ben yorumlarını okuyabiliyorum sadece, temin imkanım az.

Elle uygulanan kılcal çizik gidericisi iyiymiş, Sonax temizleyici/koruyucu cilanın etiketinde kılcalı alıyor dese de birkaç hafif çiziği alıp kılcalları aynen bıraktı mesela, ama şuan için temiz ve kaygan bir yüzeyi var aracın.

Olmadı tepem atarsa basar giderim İzmir Ziebart a ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.