Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Uygulamalarımızı bu başlıkta toplayalım

Önerilen Mesajlar

En beğenilen ve kaliteli Passat kasası.

Sürüşü bana hitap etmese de o yıllarda premium modeller dışında bu araçların kalite konusunda tek ciddi rakibi Vectra ydı bana göre, kuzenimde aynı aracın fümesi var 2.0 20V motor; 15" jantları, yumuşak ayarları ve rijit kasasıyla oturaklı olarak tabir edilen ama sportif sürüşe uzak bir araç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Samet kardeşimin ısrar ve tavsiyelerine daha fazla dayanamayarak (!) bugün ilk bakım çalışmamı yaptım; eşimin 2006 Fiat Panda sının kirli, kılcal çizikli ve mat boyasını Menzerna 203 + Makita 9227 CB ile temizledikten sonra Autoglym SRP ile doldurup Poor Boy's Glaze + Wax ile yeniledim.

İlk çalışmam olmasına rağmen sonuç iyiydi;

Önce

4l44w.jpg

Sonra

aiore.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Samet kardeşimin ısrar ve tavsiyelerine daha fazla dayanamayarak (!) bugün ilk bakım çalışmamı yaptım; eşimin 2006 Fiat Panda sının kirli, kılcal çizikli ve mat boyasını Menzerna 203 + Makita 9227 CB ile temizledikten sonra Autoglym SRP ile doldurup Poor Boy's Glaze + Wax ile yeniledim.

İlk çalışmam olmasına rağmen sonuç iyiydi;

Önce

4l44w.jpg

Sonra

aiore.jpg

çok başarılı bir çalışma olmuş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana da otokoç'ta; Koltuk koruma, boya koruma 150 TL ye yapıyoruz isterseniz yapalım dediler, vaktim yoktu daha sonra dedim, aracı ilk yıkattığım da yıkamacım; abi bu arabayı sana böylemi verdiler dedi, her yerinde siyah siyah küçük noktalar varmış bana da gösterdi, artık havalar düzelir düzelmez bu işlemleri bende yaptıracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

abi yıllar geçtikten sonra şu menzernayı uyguladığı çok mutlu oldum :D:D:D:D:D

ilk uygulamaya rağmen iyi bi çalışma olmuş dediğim gibi kaputu 5 6 parça olarak düşünüp elle ısıtabildiğin kadar ısıt kılcal sıfıra iner :D bide abi sana bunun üzerine bi cila lazım ama gözünü seviyim sürmen 1 yılı bulmasın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçenlerde aracın durduğu otoparkta ve herzaman kendim yıkadığım arabamı çok sıra olduğundan ve acelem olduğu için gittim dışarda yıkatiyim dedim , petrol ofisi :D:D

yıkamacının abi bol köpük yapiyim deyip su vurmaması üzerine ulan dedik o kadar cila var ne olcak vur eldiveni diyerek başladım köpürtmeye arac yıkandıktan sonra güneşin altına çektim ve ne olsun kılcallar senmisin beni böyle boşlayan al sana dedi ve o gün farkettimki araçta tahminimden çok hare olmuş 3-4 gün küstüm benim evlada yüzüne bakmadım ve yine dayanamayıp bi güzel okşadım :D

yapılan işlemler makinayla 82 (hare giderici ) ve m26 boya koruma ve cila gerçi biraz karışık oldu mesela tavanda ve kaputta 66 arka çamurlukta nxt var hehe

çekimler telefondan k.bakmayın :D

062bj.jpg

Uploaded with ImageShack.us

buda benm eski sahibiden kalan çiziğim baya bi incelttim astara kadardı normalde vakit bulunca zımpara ile tamamen yok edicez inş (bu arada merak eden arkadaşlar cila ne işe yarıyor diye kapı koluna dikkat edebilir hiç cila yememiş panel ile hep cilalanmış panel arasındaki fark çok net gözüküyor :D )

063os.jpg

064ax.jpg

065nd.jpg

066tk.jpg

067bg.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.