Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İnternet Şirketleri Hakkında Bilgileriniz ?

Önerilen Mesajlar

öylede yalın paketde fiyat yüksek ozaman insan dursun ne kapatayıma geliyor olmadık zamanda lazım olur diye...gerçi sadece sucuyu arıyoz da... :)

Ben taahhüt yaptığımda, yapan eleman tanıdıktı "abi en fazla 55-60 gelir diyordu ayda" bende iyi yalın olsun dedim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1953709734.png

Beyler halinize dua edin, bu benim iş yerindeki durum. :) :) :) Bizde intranet diye bir olay var, tam olarak bilemiyorum, nedir, ne değildir, ancka durum yukarıdaki gibi :P :P

Ben bu foruma ne şartlarda giriyorum işte bakın. :P :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

neyse..sabah SO gidildi ttnetten sonra 6 ay 10 tl.gerisi aynı..ama yeni modem veriyorlar fiber gelince caymadan ücret cakma olmadıgını söylediler..ama 19 mayısta bitiyor öncesi iptal olmuşyormuş olsa bile bu ayın faturası girdiğinden itiraz sonucu ücreti almak gerekiyormuş falan en iyisi 25 mayıs dendi haftaya gidip ona başvurucam...sen daha iyi bilirsin ama fiberin anası zaten SO muş adamın dediği...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim evimde ADSL + telefon vardı. Telefon makinesi bozuldu. Biz de telefonu söktük fakat nasıl yapıyorlardı bilmiyortum hiç konuşulmayan telefona acaip fatura geliyordu..

Sonra siteye SOL fiber internet geldi, hemen TTnetten kopup SOLe geçtim. SOL TTnete taahhütünüz nedeniyle oluşacak borcunuzu biz ödeyecez diye kampanya yaptı.Yaklaşık 150 TL ceza çıktı ve onu da SOL benden indirim yaptı.

SOLde 8 GB kotalı 20 Mbps hızlı bağlantı aldım. TTnet 4 GB kotalı ve 8 Mbps e kadar hızlıydı (ölçümlerde 4-5 çıkardı)

Yalnız SOLde ilk 6 ay acaip sıkıntı çektim. Verdikleri Pirelli marka router çok dandik, yan odada hız acaip düşüyor. Aynı anda 5 kablosuz cihaz bağlanamıyor (2 telefon, bir tablet, 1 PS3 ve de laptopu açtık mı biri bağlanamıyor) . Hız router ın olduğu odada 12 Mbps ise yan odada 2 ye düşüyor. Oysa bunların hepsini sormuştuk. Demem o ki SOL routerı en çok kullanacağınız odaya bağlatın. Biz arka odaya bağlattık ama kullandığımız odada hız çok düşüyor.

İkinci sorun hızın acaip düşük olması idi. Kablolu bağlantıda hız 19-20 çıkıyor, ama salondaki kablosuz hız 0.8 falan. Oluyordu sonradan altyapıyı komple dğiştirdiler bunu aştık.

Bir başka sorun mesela hız 5-6 olsa bile youtube videoları kesintisiz izlenemiyordu. SOL yurtdışına çıkışlarda en ucuz ve yavaş yabancı hatları kiralamış diyorlardı. Her neyse 5-6 ay önce bu da düzeldi.

Şu an kablosuz 16-17 Mbps hızda gayet güzel bir hızlı internetim var.

8 GB kotaya da 35 TL ödüyorum..

4-5 aydır memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TTnet üzerinden 16mbit alanlar zaten bina girişine kadar fiber almışlardır. Bu sürati sağlıklı alabilirken eve kadar fiber girip, modemi falan değiştirmenin pek anlamı yok aslında. Bu sürat netden direkt film seyretmek için yeterli. Sürekli download yapılıyorsa fazlası aranabilir. Bu durumda da 20mbit bir bağlantının minumum 50gb kotası olmalı diye düşünüyorum. Bizim binaya Süperonline gelemedi, belediye yolu kazdırmamış, etraftaki tüm binalarda var. Fakat Süperonline gelince TTnet binaya gelen kabloyu fiber çevirdi, kesintisiz 16mbit geliyor, bazen 18-19 bile görmek mümkün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.