Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İnternet Şirketleri Hakkında Bilgileriniz ?

Önerilen Mesajlar

ya sorma oglan acmış gecen gün...dogru düzgün konuşamıyan birisi kampanya anlatıyormuş yapışkan sakız gibi ne idüğü belirsiz şirketler dogmuş benide aradılar..atıp tuttular hahu dedim geçiştirdim demekki böyle fason birsürü şirket türedi...yani nediyim...bizde ilkönce 3 kagıdı bulunur işin sonra yasal yaptırımı gelir...sonra düzelmeye başlaınır buarada carpılan carpıldığıyla kalır..garibiz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya sorma oglan acmış gecen gün...dogru düzgün konuşamıyan birisi kampanya anlatıyormuş yapışkan sakız gibi ne idüğü belirsiz şirketler dogmuş benide aradılar..atıp tuttular hahu dedim geçiştirdim demekki böyle fason birsürü şirket türedi...yani nediyim...bizde ilkönce 3 kagıdı bulunur işin sonra yasal yaptırımı gelir...sonra düzelmeye başlaınır buarada carpılan carpıldığıyla kalır..garibiz...

Abi akşama kadar neler ile karşılaşıyoruz bir bilsen, yazsam roman olur... Adamı aramışlar biz strateji ortağıyız , yan kuruluşuyuz, A firmayız, B firmayız... Adama kargo ile sözleşme göndermişler. Adam imzalamış 24 aylık sözleşme. Adresinde çalışmayacak ya da alt yapısı müsait değil yüksek hız vermişler.Abonenin internet çalışmıyor.Bize arızaya geliyor çünkü fiziksel alt yapısı bize ait olduğu için.... Bizde bu mesafede böyle bir hız profili kullanamayacağı tarife değişikliği talep ediyoruz. Aynı ay içinde ikinci tarife değişikliği olmayacağı için adam bir ay mağdur oluyor...Adam tekrar eski operatöre de geçemiyor.... Sonuç sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimki sanırım bayaa yavaş ^_^

1953093748.png

Modem kaynaklı olabilir... kablosuz kullanıyorsan başlıca sebeplerinden biri... wlan özelliği çok önemli kablosuz kullanım açısından... Kablolu kullanıyorsan eğer modemi kullanmadığın zamanlar kesinlikle kapatman gerekli... Prizde kaldığı her dakika modemin ömründen gidiyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Modem kaynaklı olabilir... kablosuz kullanıyorsan başlıca sebeplerinden biri... wlan özelliği çok önemli kablosuz kullanım açısından... Kablolu kullanıyorsan eğer modemi kullanmadığın zamanlar kesinlikle kapatman gerekli... Prizde kaldığı her dakika modemin ömründen gidiyor...

Evet kablosuz kullanıyorum.Ve modemim sürekli açık.Bunun zararı olur mu yani ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizde superonline fibere geçtik.Memnunuz.Eve geldiler modemi taktılar kablo döşediler modeme kadar. Modemdeki telefon çıkışını eve dağıttılar.teknik ekip 10 numara.Bir odada kardeşimin telefon kablosunun üstüne sandelye koyması nedeniyle zaten ezik olan kablo iyice ezilip kısa devre yapmış.telefon kesildi aradık teknik ekibi.2 saat sonra teknik ekip geldi.1 dakikada sorunu buldu.10 dakika sonra işlerini halledip gittiler.internet canavar gibi.2 mb hız ile microsoft office indirdim :) Şu anlık canavar gibi.Modemin orjinal anteni ile alt katta çekiş sorunu yaşıyordum.Daha büyük bir anten aldım elektronikçiden.alt kat sorununu hallettim.Şu anda aramızda 50 metre olan tamamen ayrı yapıda olan komşumuzdan bile görüyor ve giriyor nete.

Şu ana kadar hiç kesilme yavaşlama olmadı.Yaklaşık 2 aydır kullanıyoruz.Mehmet Emin Karamehmete para kazandırmak hoşuma gitmiyor ama Türk telekom artık haddini aştı.Kesintiler,ilgisiz teknik ekip,yüksek paket bedelleri vs vs..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Istanbul Ataköy'de ttnet 16 mbit baglaniyorum. Önemli olan bolgenizdeki altyapı. 24 ay taahhütlu 50gb kotali 42tl ödüyorum. Telefon kazığı ayrı tabii. Modemde önemli Cisco Linksys wag320n kullanıyorum. Cep telefonundan 16mbit/0.7mbit baglaniyorum. Ucuz değil ama alışınca işyerindeki bağlantı yavaş geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çoğu şey yazılmışsa da benim de çorbada tuzum olsun.

1. Bildiğim kadarı ile ADSL hizmetjeri değişik şirketler tarafından verilse bile hepsi TT omurgasını kullanıyor

2. Fiyatlar arasında çok önemli fark yok. Söz gelimi 16 MBit limitsiz hem TTnet hem de SO 64 TL^den satıyor, sadce SO ilk 6 ay 9,99 kampanyası yapıyor ki o da başlangıç için 300 TL civarında tasarruf demek

3. TTNet genelde sorunsuz çalışıyor, ben hiç bağlantı problemi yaşamıyorum, ama bu konuda bölgesel alt yapı çok önemli.

4. Aynı şey elde edilebilecek bağlantı hızı için de geçerli her santral gerek alt yapı gerekse santrala uzaklık nedeniyle 16 Mbit desteklemiyor.

5. Bağlantı sorunu varsa bir veya iç bilgisayar fark etmez. Ancak geçen haftalarda iki sabah internet bağlantısı geçici olarak kurulamadı, ama bu son yıllardaki tek arıza idi diyebilirim.

6. Cep telefonunun giderek daha yoğun kullanıldığını ve kotası doldurulamayacak kadar uzun dakika kampanyaları olduğu düşünülürse sabit hat telefona ihtiyaç yok, bence kapattır gitsin.

7. Fiber internet kesinlikle avantajlı, alt yapı varsa -hemen alınmalı.

Sonuç: Bence uzun süreli taahüde girmeden TTNet ile devam et, fiber alt yapıyı da takip et, hazır olduğunda o tarafa zıpla...

Bu da benim bağlantı hızım (ikincisi hastane Ulaknet alt yapısı - kötü sunucuya rağmen tatminkar :))

1953459731.png1953618713.png

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selçuk birşey merak ettim.... Geçenlerde çalışma yaptılar Siteye fiber çektiklerini söyledilir... ben bundan otm.men yararlandığımı düşünüyordum......Şimdi yazılanları okuyunca yararlanmak için başvuru mu yapmam gerekiyor....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evde TTnet Yalın internet limitsiz 16mbit kullanıyorum ilk aylar çok düşüktü faturam 45 lira.. 3-4ay sonra 75e çıktı. Şuan herşey dahil 75 geliyor. Ekstra tlfn yok...

İşyerinde TTnet İşyeri Paketi kullanıyorum. Onunda tlfn hariç maliyeti 55tl. Limitsiz ve sanırım 8mbit... :)

Ps. Hizmet çok kaliteli ya o yüzden bu kadar pahalı !!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.