Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İnternet Şirketleri Hakkında Bilgileriniz ?

Önerilen Mesajlar

ben metronet kullanıyorum. fiber hattı binanın elektrik hattına bağlıyorlar, evdeki tüm elektrik prizlerinden internet hizmeti alıyorsunuz. aylık 65 TL'ye 10 mbit download, 10mbit upload mevcut simetrik yani. adil kullanım falanda yok. aylık 150 gb'dan fazla data indirdiğim oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Cuma akşamı eve geldik. SOL fiber internetin Pirelli marka modeminin arka ışıkları yanıyor ama öndeki güç, internet , wireless ve telefon ışıkları yanmıyor. Biraz bekledik aç-kapa yaptıl. Uzatma ile başka odadan elektrik getirdik. Düzelme yok. Akşam 22:00 gibi desteği aradık. Modem arızalı olabilir servis 24 saat içinde gelir dediler. Cumartesi 6 ya doğru (yaklaşık 20 saat sonra ) servis geldi, başka adaptör denedi olmadı. Abi şanslısın modem değiştirecez yeni modemler çok daha iyi dedi ve dikine duran beyaz renkli Turkcell markalı modem taktı. Ben salondan bir hız testi yaptım. 22 Mbit download , 8 Mbit upload çıktı. Süper çünkü hızım 20 Mbit ve uzak oda değeri bu belki de kabloluda 30a yakın hız alacağım.

İlk 6 ay süründürdüler ama şimdi çok memnunum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geri zekalılar çünkü yalınnete girmiştim 8 mb e kadar sınırsız 60 tl.karı kullanılmayan ev telefonu oldu 50 gb kotalı...iyide 1 ay tamam 2 ay tamam evde 1mbt üzerine cıkmıyor actım köpürdüm salağın biridiyorki 8 mbte kadar denmiş size ondan 1 mbit verebiliriz...**** off dedim gerzek 1 ile 8 arasında 2-3-4-5-6-7 noluyor pekim...birde temmmuzd 3mbit ten aaşağı düşememesi lazım ama uymuyorlar...neyse modem almasam kafalarına carpardım bitsin herkese telefonuna internet alıcm baksın herkes caresine en iyisi bu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geri zekalılar çünkü yalınnete girmiştim 8 mb e kadar sınırsız 60 tl.karı kullanılmayan ev telefonu oldu 50 gb kotalı...iyide 1 ay tamam 2 ay tamam evde 1mbt üzerine cıkmıyor actım köpürdüm salağın biridiyorki 8 mbte kadar denmiş size ondan 1 mbit verebiliriz...**** off dedim gerzek 1 ile 8 arasında 2-3-4-5-6-7 noluyor pekim...birde temmmuzd 3mbit ten aaşağı düşememesi lazım ama uymuyorlar...neyse modem almasam kafalarına carpardım bitsin herkese telefonuna internet alıcm baksın herkes caresine en iyisi bu

Abi bazı bölgelerde telefon hatları eski olduğundan kaldırmıyor mesela bizim fabrikada ne denediysek 2 mbit in üstünü verebilecek bir sistem yapamadılar.Yaptıkları açıklama ise neymiş efendim hatlarımız eskiymiş o yüzden daha fazla veremiyorlarmış.Karşımızda ki komşu firma 8 mbit i rahat rahat görürken biz 2mbit in üstünü göremiyoruz malesef.Onca şikayet onca hakaret ettik ama adamlar resmen tınnn diyor şerefsizler
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1mbit normal değil. Hergün açıp arıza kaydı ver. Eğer eve gelen hat çok kötü değilse hiç olmazsa 3-4mbit görebilmen gerekir.Binaya gelen kutuyu öğrenmeye çalış. Oraya kadar normalse bina içi dağıtım kötü olabilir. Müşteri hizmetleri bilmez. Bağlı olduğun santraldekiler bilir binanın durumunu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tmm da ben tatildeyken oglan el atmış modemi resetlemişler falan neyse...geldim yine aynı müşteri hizmetleri bagladı teknisyene 8 mbt gözüküyor diyor bende download hızı ise 100 eskiden 900 küsurları gösteriyordu..ne diyim işte devam ederse dediğin gibi yapıcm paso arıza kydı verip bunltıp benim portu sınırısz hale getirip bırakmaları olucak... :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni nesil wifi'lerin kablodan farkı yok artık. Kablo pc'lerden kalkmaya başladı bakınız new mac book pro

Yalnız bu kadar ağ sağlığımıza zarar vermez mi çok merak ediyorum.

Modem değişince yeni ağ arattım. Salonda inanmayacaksınız 30un üstünde ağ vardı en az 15 inin sinyal gücü en az orta seviyede idi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Çoğu şey yazılmışsa da benim de çorbada tuzum olsun.

1. Bildiğim kadarı ile ADSL hizmetjeri değişik şirketler tarafından verilse bile hepsi TT omurgasını kullanıyor

2. Fiyatlar arasında çok önemli fark yok. Söz gelimi 16 MBit limitsiz hem TTnet hem de SO 64 TL^den satıyor, sadce SO ilk 6 ay 9,99 kampanyası yapıyor ki o da başlangıç için 300 TL civarında tasarruf demek

3. TTNet genelde sorunsuz çalışıyor, ben hiç bağlantı problemi yaşamıyorum, ama bu konuda bölgesel alt yapı çok önemli.

4. Aynı şey elde edilebilecek bağlantı hızı için de geçerli her santral gerek alt yapı gerekse santrala uzaklık nedeniyle 16 Mbit desteklemiyor.

5. Bağlantı sorunu varsa bir veya iç bilgisayar fark etmez. Ancak geçen haftalarda iki sabah internet bağlantısı geçici olarak kurulamadı, ama bu son yıllardaki tek arıza idi diyebilirim.

6. Cep telefonunun giderek daha yoğun kullanıldığını ve kotası doldurulamayacak kadar uzun dakika kampanyaları olduğu düşünülürse sabit hat telefona ihtiyaç yok, bence kapattır gitsin.

7. Fiber internet kesinlikle avantajlı, alt yapı varsa -hemen alınmalı.

Sonuç: Bence uzun süreli taahüde girmeden TTNet ile devam et, fiber alt yapıyı da takip et, hazır olduğunda o tarafa zıpla...

Bu da benim bağlantı hızım (ikincisi hastane Ulaknet alt yapısı - kötü sunucuya rağmen tatminkar :))

1953459731.png1953618713.png

Zamanında böyle yazmıştım, yazdığım şekilde de davrandım.

Tukcell SOL apartmana fiber döşeyince TTNET ADSL ve sabit telefonu iptal edip ikisini de fiberden almaya karar verdim. Aylık net 35 TL daha ucuza geliyor ve hızı da daha tatminkar.

Ekip güzel çalıştı, Huawei modem kullandılar, DECT telefonu doğudan destekliyor.

2261704486.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.