Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Hoparlörünü Hangi Markayla Değiştirebilirim

Önerilen Mesajlar

1. si kapıların arkasındaki izalasyon döşemesi berbat 2.si kagıt hopörler nasıl iyi 3.sü f3 de hiç müzik dinlemediniz herale
1 yukarda dediğim gibi katılmıyorum. 2 dediğimi anlamamışsın. 3 dinlediğimi sanıyordum. :) dinlememişim :D
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest mustafa badem
1 yukarda dediğim gibi katılmıyorum. 2 dediğimi anlamamışsın. 3 dinlediğimi sanıyordum. :) dinlememişim  :D

benim önceki aracım f2.5 du ve aracta müzik dinlerken zevk alıyordum bence f2.5 göre f3kötü en ufak baslı bi müzikte bum bum bum vuruyor ben bunu demek istemiştim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim önceki aracım f2.5 du ve aracta müzik dinlerken zevk alıyordum bence f2.5 göre f3kötü en ufak baslı bi müzikte bum bum bum vuruyor ben bunu demek istemiştim

Arka kapı trimlerinin elden geçirilmesi ve rezonans önleyici pedler yapıştırılarak sağlamlaştırılması lazım. Bir hafta sonu fırsat bulsam yapacağım ama hep araya bir şeyler giriyor... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest mustafa badem
Arka kapı trimlerinin elden geçirilmesi ve rezonans önleyici pedler yapıştırılarak sağlamlaştırılması lazım. Bir hafta sonu fırsat bulsam yapacağım ama hep araya bir şeyler giriyor... 

ben serviste yaptırmaya çalıştım ama baştan sagma yapılmışki problemim çözülmedi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yapmayın mustafa bey, focus 2.5 un ses sistemi bayağı kötü..kardeşim biniyor 3 senedir.. çok boğuk bir bası var

ve kapı plastiklerinin yerinden oynaması çok fazla.. arka plastiktende titreme sesi gelmeye başladı son 2-3 aydır..

(standart sistemden bahsediyorum collection da olandan)  bende tam aksini düşünüp focus 3 ün ses sistemni beğeniyorum..

artık zevk meselesi..

tüm mesajları okumadım ama arkadaşların çoğu hop ların kağıt olmasından şikayetçi.. forumdaki birçok arkadaş bu konuda epeyce bilgilidir sanırım.

bense forum-donanım-haber de yazan, (özellikle hi-fi bölümündekiler) bazı arkadaşlardan hiçde iyi değilim ama hop lar konusunda şunu bilirim..

hop un kalitesi kağıtla alakalı değildir.. aksine kağıtta hop için çok iyi bir malzemedir.. ilk hoplar zaten kağıttı ve belkide 30 yıl öncesine

kadar hep kağıttı..sonradan plastik, seramik en sonda kevlar işin içine girdi.. buradaki amaç kon nun esnemeyip deforme olmamasıdır ki, malum

bir defter sayfasını iki ucundan çekin kesinlikle esnemez..ama plastik esner, kevlar esner..ama kağıda göre daha geç deforme olur..

en iyi malzeme esnemeyen ve deforme olmayan seramik kon dur..seramik hop lar çok pahalıdır..

sonuçta hop kalitesini, bakır sargı ve mıknatıs son olarakta üreticinin parçaları yerleştirme dizaynı etkiler..

ana başlığa dönecek olursam iyi bir pioneer hop iş görecektir, ama teyp yada içindeki amfi hikaye ise hop un iyileştirmeside çok sınırlı kalır,

hatta pek birşey değiştirmez..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman sizde Sony ve f2 buluşması yapmadınız. Gelmiş geçmiş zamanın en iyi standart donanımıydı. Mevcut cd çalarları paketler. Müzik demek bas ve yüksek ses demek değil daha twitleri olmayan araba için iyi demek hayal bana göre

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman sizde Sony ve f2 buluşması yapmadınız. Gelmiş geçmiş zamanın en iyi standart donanımıydı. Mevcut cd çalarları paketler. Müzik demek bas ve yüksek ses demek değil daha twitleri olmayan araba için iyi demek hayal bana göre

zaten ben sony den bahsetmiyorum, focus 2 ve 3 teki standart teyp den bahsediyorum..3 teki 2 den iyi diye düşünüyorum..(sony arkadaşın f2.5 titanium unda var, bindikçe dinliyorum)

hangi araçta tweet yok..benim yeni style pakette var, ama diğerlerini bilmiyorum..

zaten adam akıllı müziğide yılda 3-5 kez yaptığım ş.dışı yolculuklarda dinleyebiliyorum..

iyi sound için; track dinlemeye çalışın, olmadı 256 kpbs mp3 te iş görecektir..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guest mustafa badem

walla bugune kadar bir çok arabaya bindim  c sınıfında bana göre ses kalitesi bakımından focus 2.5 derim hakkaten bana göre çok iyi özellikle de sony olanları 10 numara. focus 3 e  ise en kral ses sistemini koyun o döşemenin arkasını cem beyin dedigi gibi izalaysonla felan çözmessen bir halta yaramaz derim bu benim fikrim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

walla bugune kadar bir çok arabaya bindim  c sınıfında bana göre ses kalitesi bakımından focus 2.5 derim hakkaten bana göre çok iyi özellikle de sony olanları 10 numara. focus 3 e  ise en kral ses sistemini koyun o döşemenin arkasını cem beyin dedigi gibi izalaysonla felan çözmessen bir halta yaramaz derim bu benim fikrim

Doğrudur.

Benim genelde itirazım Mk3 ses sisteminin hemen yerden yere vurulmasına, elbette gönül daha iyisinin olmasını ister ama giriş düzeyi için bu da müzikalitesi ve kullanım kolaylığı ve çeşitliliği ile başarılı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Arkadaşlar Focus 2 ghia standart Sony ses sistemi ,  Focus 3 smart paketli Sony'den çok daha üstündü maalesef.

Ses kalitesi , ses gücü , ...vb bütün kriterlerde eskisinin gerisinde.

Çok kötü değil ama eskisini aratıyor. Ön konsola teybin üstüne basit bir subwoofer koymuşlar. ( yine de diğer araçlara göre çok çok iyi tabiki )

genel olarak hoparlörlerin rms değerleri eskisine göre düşük. Belki de aracı kullananın kulak sağlığı için sesi abartmasın kısık sesle temiz müzik dinlesin diye düşündüler.... Eskisinde hem temizdi hem de açtıkça açabiliyordun. Bu yüksek sese gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Biraz mevzuyu başlıktaki konuya da çekmek adına;

Bagaj hacminden, koltukları yatırma lüksünden ve arka kapılara takılacak koaksiyellerden taviz vermeksizin woofer modifikasyonu yapan arkadaş var mı? (Slim vs) Bagaj döşemesi altına ya da bagajın yan tarafındaki boşluğa vs gibi bir uygulama nasıl sonuç verir? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.