Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Hoparlörünü Hangi Markayla Değiştirebilirim

Önerilen Mesajlar

Ford sitesi tamam kabul ama neden bu her focusu birbirinden üstün tutmaya çalışıyosunuzki doktorum ?

Afedersin ama yazdıklarımın neresinde Focus'u üstün tutma gibi bir anlam var?

Arkadaşımız hoparlörlerin kötü olduğunu yazmış, ben de aslında kötü olmadığını sistemle uyumlu ve müzikal (yani dinlemesi hoş ve orijinal enstrüman tınısını doğal yansıtan) olduğunu yazmışım.

Ayrıca takılacak komponentlerin verimsiz olursa sistemin sağırlaşacağından bahsetmişim.

Yüksek ses istiyorsa amfi ve sub ilavesinin şart olduğunu belirtmişim.

Ve bazı hatalı bilgilerini düzeltmeye çalışmışım.

Cevabımın içinde çok sayıda öneri var ayrıca.

Hele zorla beğendirme çabası hiç yok.

Psikoakustik ilginç bir alandır, beğeni genelde dinleme alışkanlıkları ile şekillenir ve bu da doğal müzik tınısından uzaklaşmamıza neden olabilir. Söz gelimi çocukluğunda yıllarca portatif transistörlü radyo dinleyerek büyümüş birisi en pahalı müzik setinde bile alıştığı bu sesi almaya çalışır. Dolayısı ile zaman zaman kulağın eğitilmesi için doğru sesin tanıtılmasında yarar vardır.

Senin önerin olan F2 hoparlörü takılması da çözüm vermeyebilir, çünkü hoparlörün kendi kadar çalıştığı ortamda, hem kabin içi hem kapı içi, izolasyon düzeyi yansıtma açısı, amfi ile uyumu vb. faktörler etkilidir.

Ben sahip olduğum iyidir diyen biri değilim, iyi olduğu için almışımdır.

Önermelerimde de yermelerimde olabildiğince kanıta dayalı olmaya çalışırım, eğitimim ve mesleğim gereği böyle bir alışkanlığım var.

Sonuçta sanırım hatam yazdıklarımın karşımdakinin anlayabileceği ile sınırlı olacağını göz ardı ediyor olmam, tabii bu benim için de geçerli .

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford sitesi tamam kabul ama neden bu her focusu birbirinden üstün tutmaya çalışıyosunuzki doktorum ?

Emre şu ford sitesi veya focus bilmem ne üslübundan vazgeç artık..Kimse kimseyi engellemiyor burada..

Hani artık engellemeye başlasak mı diye düşünmeye başladım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup abi suan tekrar okudum da yazdigimi biraz fevri davranmisim kusura bakmayin :/ bazen patavatsizliklarim olabiliyor. Ama nr olursa olsun asla saygisizlik yapmam fakat benim demek istedigimde yanliş anlasilmis olacak ki bn sadece kulak zevki farklidir demek istedim :kıhkıh:

Bi kusurum varsa affola :claps:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup abi suan tekrar okudum da yazdigimi biraz fevri davranmisim kusura bakmayin :/ bazen patavatsizliklarim olabiliyor. Ama nr olursa olsun asla saygisizlik yapmam fakat benim demek istedigimde yanliş anlasilmis olacak ki bn sadece kulak zevki farklidir demek istedim :)

Bi kusurum varsa affola :)

:)

Elimde görüntüler var zaten, sıkıntı yok :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sahip olduğum iyidir diyen biri değilim, iyi olduğu için almışımdır.

Vaay.. :nazar:

Sonuçta sanırım hatam yazdıklarımın karşımdakinin anlayabileceği ile sınırlı olacağını göz ardı ediyor olmam, tabii bu benim için de geçerli .

Uvv kızmış. :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ses konusunda benimde söyleyeceklerim var.

Ben yaklaşık 4 5 senedir araç içi ses sistemlerine merak sardım.Önceki aracımdada dahil hep anfi 2 takım kompenant ve bir bass kullandım.Müzik kulağımın iyi olduğunu söyler ses sistemci arkadaşım.

Buna istinaen şunu açıkça belirtmek isterim ki focus c sınıfında motor olarak diğer tüm markalardan ne kadar üstünse araç içi ses sistemlerinde aksine o kadar kötüdür.

Gerçekten focus un stock ses siteminin güzel olduğunu düşünen kim varsa kusura bakmasınlar ama sadece standart müzik dinleyicilerdir.Bu yazacaklarıma rağmen hala inanmıyorsanız deneyip kendiniz görün bir astra veya wolsvagen e binin hatta polo ya açın seslerini ve karşılaştırın ve sonucu kendiniz görün.Sonuçta yaşayarak öğrenmek en anlaşılır yoldur.Buna rahmen yooo bi fark yok aynı derseniz işte ozaman bir doktora görünme vakti gelmiş demektir(Sözüm meclisten dışarı:nazar:).

Focus araç içi ses sistemlerine hiç önem vermemektedir.Hatta önceki aracım olan focus 2 deki orjinal kabinler bildiğiniz kalın kartondan imal edilmiştir(gözlerimle gördüm) buna rağmen önceki focus 2 aracımın orjinal ses sistemi focus 3 ten iyiydi.Bu ay içinde komple ses sistemimi değiştiriyorum inşallah gelişmeleri bu formdan aktarıcam.

Biraz kaliteli ses sistemi seven herkez mutlaka zaman içinde kaliteli bir ses sistemi taktırmak ister.

Evet ford her konuda tüm rakiplerinden üstündür ama bu kunuda malesef vasatında altında kalmıştır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yaklaşık 4 5 senedir araç içi ses sistemlerine merak sardım.Önceki aracımdada dahil hep anfi 2 takım kompenant ve bir bass kullandım.Müzik kulağımın iyi olduğunu söyler ses sistemci arkadaşım.

Buna istinaen şunu açıkça belirtmek isterim ki focus c sınıfında motor olarak diğer tüm markalardan ne kadar üstünse araç içi ses sistemlerinde aksine o kadar kötüdür.

Gerçekten focus un stock ses siteminin güzel olduğunu düşünen kim varsa kusura bakmasınlar ama sadece standart müzik dinleyicilerdir.Bu yazacaklarıma rağmen hala inanmıyorsanız deneyip kendiniz görün bir astra veya wolsvagen e binin hatta polo ya açın seslerini ve karşılaştırın ve sonucu kendiniz görün.Sonuçta yaşayarak öğrenmek en anlaşılır yoldur.Buna rahmen yooo bi fark yok aynı derseniz işte ozaman bir doktora görünme vakti gelmiş demektir(Sözüm meclisten dışarı :nazar:).

Focus araç içi ses sistemlerine hiç önem vermemektedir.Hatta önceki aracım olan focus 2 deki orjinal kabinler bildiğiniz kalın kartondan imal edilmiştir(gözlerimle gördüm) buna rağmen önceki focus 2 aracımın orjinal ses sistemi focus 3 ten iyiydi.Bu ay içinde komple ses sistemimi değiştiriyorum inşallah gelişmeleri bu formdan aktarıcam.

Biraz kaliteli ses sistemi seven herkez mutlaka zaman içinde kaliteli bir ses sistemi taktırmak ister.

Evet ford her konuda tüm rakiplerinden üstündür ama bu kunuda malesef vasatında altında kalmıştır.

Yapacağınız iyileştirmeleri merakla bekliyor olacağım,yanlız msj fazla iddalı olmuş bilginize :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten focus un stock ses siteminin güzel olduğunu düşünen kim varsa kusura bakmasınlar ama sadece standart müzik dinleyicilerdir.Bu yazacaklarıma rağmen hala inanmıyorsanız deneyip kendiniz görün bir astra veya wolsvagen e binin hatta polo ya açın seslerini ve karşılaştırın ve sonucu kendiniz görün.Sonuçta yaşayarak öğrenmek en anlaşılır yoldur.Buna rahmen yooo bi fark yok aynı derseniz işte ozaman bir doktora görünme vakti gelmiş demektir(Sözüm meclisten dışarı :D).

Evet bende merakla bekliyorum yapım aşamasını resimlendirirseniz özellikle teyibin sökümünü çok sevinirim.Şimdiden kolay gelsin
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İddalı olmasın sebepi direk kendi fikrimi açıkça beyan etmemdendir.Pİşman değilim:)

Araçla ilgili ilk genel izlenimlerimi araç test bölümünde açıkça yazmıştım hatta bazı arkadaşlar çok taraflı yazılmış demişlerdi.

Bende neyse o olmuşa olmuş olamamışa olmamış :D

Bu arada tüm ses sistemim depoda takılacağı günü bekliyor.

Şu parazit sorunu halledilsin diye bekliyorum sonra demesinler siz ses sistemini değiştirmişsiniz ondan oluyor diye.O işi hallleder halletmezler takıcam ses sistemimi.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.