Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mca, Far Kumanda çerçevesi

Samet Y

Soru

2016 Focus mca trendx aracımın, far kumandasının dış çerçevesi kenarından çatlamış. Modelin test konusunda da, dize temas ettiği vurgulanmıştı. O bölgenin kavisli yapısından olsa gerek, 1.70 boyla benim bile dizime temas ediyor zaman zaman. Lakin kıracak kadar çarptığımı hatırlamıyorum ? ilk sahibinde de olmuş olabilir. 

Çok goze batmasa da, kumandayı el ile esnetebiliyorum.

Sponsor olan Er-ol otomotivin info mailine fotoğrafla gönderdim ama henüz dönüş olmadı. Belki c.tesi günü yolladığım icindir. Bu yolla bilgi alamıyor muyuz?

Servise gidip de plastik bir parcaya yüzlerce lira vermek ve onun icin beklemek istemiyorum ?

20190316_161925.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
13 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Merhaba, konuyu açma amacınız @ER-OL Otomotiv'ya parça sormak mı? Ona göre konuyu aktaracağım. Teşekkürler.

Evet hem parca sormak, hem de daha once basina gelen var mi diye merak ettim. Ilginc bir problem gibi geldi bana, bu kadar kirilgan olmasi.

Teşekkür ederim ilginize

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 saat önce, Samet Y yazdı:

Evet hem parca sormak, hem de daha once basina gelen var mi diye merak ettim. Ilginc bir problem gibi geldi bana, bu kadar kirilgan olmasi.

daha önce böyle bir sorun yaşayan olduğunu hatırlamıyorum. 

o parçanın çarpmayla kırılması çok çok zor bence, sökmeye filan çalıştılarsa o zaman kırılmış olabilir.

Dizin çarptığı yer anahtarın kendisi (yuvarlak kısım) oluyor genellikle, o da koltuk ayarının yanlış olmasından kaynaklı aslında. Arkama birisi oturabilsin diye koltuğu öne çektiğim zamanlar haricinde hiç çarpmadım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

işaretlediğiniz parça havalandırma kanalı ile birlikte çıkıyor onu söktürüp elinize alın plastik tamircisinde tamir edilir .

Tamir ettirdikten sonra Kırılan bölgenin ve komple far anahtar çerçevesinin altına çift taraflı süngerimsi kalın bantlar var ondan uygulayın çerçeve ve arka kısmındaki yer arasında bariz boşluk var en ufak temasta çatlıyor şu ana kadar 3 arkadaşımınkini tamir ettik böyle ...kolay gelsin

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Simdilik japon yapistiricisiyla, etrafa bulastirmadan hallettim. Dediginiz gibi parcanin alti bos oldugundan ve kumandayi sadece bu tuttugundan kirilmasi kolay gibi gorunuyor.

Muhtemelen ilk sahibinde oldu. 

Biraz takintili oldugumdan, Er-ol otomotivden cevap bekliyorum. Icime sinmedi pek. Ama henüz cevap gelmedi 

Telefonla ulaştım; c.tesi gönderdiğim için şimdi görülmüş 

Ilgileniyorlar, cevap bekliyorum

Samet Y tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorunlu parça, üzerinde yer alan havalandırma menfezi ile tedarik edilebildiğinden ve onunla birlikte sökülebildiginden, değiştirmekten vazgeçtim. Parçaların ikisi için aldığım fiyat uygun ama küçük bir kırık için komple degisim yapmak istemiyorum.

Yapıştırdığım kısım tekrar kırılana kadar böyle devam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.