Jump to content

Fotoğraf Yarışması:

Mayıs ayı katılım
Nisan ayı oylama devam ediyor

Başar Ural

Member
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Poor

About Başar Ural

 • Rank
  Yeni üye

Profile Details

 • Location:
  ankara
 • Car:
  17 Focus 1.6 Tdci Trend X
 • Job:
  mühendis
 • Gender:
  Bay
 • Age 33
 1. Deneyip sonucu yazacağım teşekkür ederim
 2. O zaman şunu sorayım. Üniteyi sökmem başka seslere maruz kalmama sebep olabilir mi? Bir kere sökülürse ilki gibi olmaz efsanesinden bahsediyorum. Tecrübe edilip edilmediğini bu yüzden merak ettim.
 3. Merhaba, Son 2 aydır ortaya çıkan, ön konsoldan gelen bir ses alıyorum. İlginç olan bu ses sadece 1100 devirde geliyor. Tırrrr şeklinde. İşaretlediğim yere sertçe bastırınca sustuğunu farkettim ama bırakır bırakmaz yine aynı. 1100 devirde de şehir için de baya dolanıyoruz o yüzden sinir bozucu. Bu sesten kurtulmak için nasıl bir yol izlemeliyim? Daha önce başına gelen oldu mu?
 4. Arkadaşlar trendx aracıma krom ızgara ve sis farı takacağım ancak farlar da krom olunca ön taraf kroma boğuluyor. Bu yüzden titaniumlarda olduğu gibi farların içinin siyah olmasını istiyorum. Ancak orjinal siyah far fiyatı bu zevk için pahalı geldi ve 250TL ye far karartma yapılabildiğini öğrendim. Sanırım aradaki tek fark da çerçeve rengi (ledli fardan bahsetmiyorum) Daha önce yapan oldu mu? orjinal farlarımı açtırmak konusunda şüphelerim var çünkü.
 5. Aynı parçayı ben de dizimle çarparak 2 yerden kırdım ve ankara yıldız oto sanayiden çıkma olarak sadece çerçeveyi 90 liraya alıp değiştirdim. Aldığım arkadaş herkes de bu parçayı arıyor dedi ?
 6. Konuyu açtığımdan beri aracı 40 gün daha izledim ve gözlemlerim şu şekilde. 1-Forumda çoğu kişi titremenin motor takozundan kaynaklı olduğunu belirtmiş ancak benim gözlemlerim bu yönde değil. Arabama havalandırmaya takılan mıknatıslı telefon tutacağı aldım ve aracın titreşim şiddetini hergün telefona bakarak kolaylıkla görebiliyorum (bazen yazıları bile okuyamıyorum). Enteresandır -7 derecede arabayı çalıştırıyorum ve titreme neredeyse yok. Ertesi gün hava daha ılık ve motor ısınıyor, trafikte beklerken araç bariz titriyor. Hava soğukken daha az titrediğini farkettim. Sanırım enjektörlerle alakalı bir durum bu. Ya da başka bir şey. Takoz mekanik bir parça hergün farklı davranamaz. Çok fazla emin olmamakla birlikte titreşimin takozdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. En azından benim aracım için. Sorum şu. Enjektörlerin düzgün çalışıp çalışmadığını test edecek bir yöntem var mıdır ? Bir de Ankara’da beni dinleyecek düzgün bir usta arıyorum. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.
 7. Merhaba, yaklaşık 1 ay önce 2017 model 45bin km de 1.6tdci trend x focus aldım. Ve sorunlarım başladı ? sizlere bir kaç sorum olacak. 1) Malum rölanti titremesi ile ilgili, takoz bozulmadan değişim yapamayız dedi ankara otokoç. Sadece titriyor diye değişim yapan oldu mu garantiden ? 2) Yağmur ya da yıkamadan sonra aracın kapı içi kurumuyor. Bugün 3. Gün hala cam açıp indirdiğimde cam ıslak. Gider tıkanıklığı vs başkalarının da başına geldi mi? 3) Bana mı öyle geliyor yoksa bu arabaların radyo antenleri çok mu dandik. Durmadan düzgün çekmeme durumu. Arabam öyle hor kullanılmış bir araç değil neredeyse sıfır gibi hala didik didik ederek satın aldım ancak bu problemler canımı sıkıyor 1.5 yaşında bir araç için. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.