Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

ücretli Poşet Uygulaması

Admin

Önerilen Mesajlar

Bizim hanım haftasonu migrostan 1 TLye (4,5 imiş de 3,5 tl indirim yapmışlar) katlanır poşet almış. Çok güzel sürekli kullanılabilir kalın sağlam birşey. Gel gör ki bugün onu arabada unutup gene 25 Kr tan 4 tane poşet almış ?

poşet bence tamamen yasaklanmalı.ancak milletçe poşeti en çok çöp poşeti olsun diye alıyoruz. 

devletin bu işten avantaj yapması da çok yanlış, devlet bu kadar düşmemeli. 

şöyle bir öneri var. Poşetler belediye tarafından satılsın, barkodlu olsun, belediye çevre temizlik vergisi almasın, poşet parası yeterli olur ama kendi satmadığı poşetteki çöpü de toplamasın, Bazı ülkelerde böyle imiş. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Poşetin tanesi 1 TL olsun fakat depozito olarak. Ya da madem amaç çevre ve sağlık, gıda ürünlerinin ambalajlarında plastik ve türevleri hiç kullanılmasın. 

5 yıl önce yumurtanın paketlenmesi için kanun çıkarttılar. Paket malzemesi naylon film. Shrink dediğimiz bir malzeme.Bir nevi kalın streç. Paketleme makinada ısıl işlemle yapılıyor. Ve bu malzeme genelde direk yumurtaya temas edecek şekilde vakumlanıyor.  Yıllarca mücadele verdik, dernek vs.  kurduk fayda etmedi. İlçe tarım ve ilçe sağlık müdürlükleri personelleri son 1 yıldır denetimlerini arttırdı ve ambalajsız yumurta satan marketlere ceza kesmeye başladı . Sadece bu örnek yüzünden bile kimse bana çevre ve insan sağlığını düşündüklerini söylemesin. Yumurtanın üzerinde yumurtlama tarihi vardı kaldırıldı. Biz bunlara karşı çıktık. Fakat büyük zincir marketlerle iade anlaşması olan bazı büyük üretici firmalar iade aldıkları yumurtaları satamayinca ne hikmetse yumurtlama tarihi yumurtaların üzerinden kaldırıldı. 0 1 2 3 gibi numaralar konuldu. Millete yok organik, yok gezen vs diye fahiş fiyata yumurta satmanın önü açıldı.

Uzun lafın kısası ben bu yaşıma geldim, gerçekten halkı düşünerek yapılmış icraata çok az rastladım. Umarım biz yanılırız...

Daha modernleri de var ama genelde kullanılan bu ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Haha ha. İçin fesat senin ??

La yumurtacı. Asıl fesat olan sensin. Bişi yazmadım sadece sana sordum hemen sen fesatlığa verdin.... Böyle ele veriyonuz kendinizi. Fesli tavuk okudum ben.... Te alam yaaaa....

--41 dakika sonra eklendi--

+

Bu konu nası petlasın en iyi kış lastiği konusu gibi tartışmaya kapalıdır....  Yorum yapamazsın yumurtacı....

Teoman S. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

gerçekten halkı düşünerek yapılmış icraata çok az rastladım.

Gerçek ustalık halkı ve çevreyi düşündüğüne inandırarak kendi çıkarına çalışabilmektir. 

Tabii bu durumda ustalık kavramını yeniden tanımlamak gerekecek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Osman Türkol yazdı:

Marketlerden aldığımız poşetlerin nasıl olsa fişi var bunları tekrar markete iade etsek beğenmedim diyerek olur bence Tüketiciyi koruma kanunundan yola çıkarak

görerek yapılan alışverişlerde beğenmedim diye iade hakkı yasal olarak yok. Yapanlar müşteri memnuniyeti adına yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

görerek yapılan alışverişlerde beğenmedim diye iade hakkı yasal olarak yok. Yapanlar müşteri memnuniyeti adına yapıyor.

Zaten poşete eşya koyunca ister istemez yapısı bozuluyor almıyorum dese de olur ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim için tek sıkıntı para verdiğim poşetle adamın reklamını yapmak. Logo kalkarsa sorun yok ama madem parasını veriyorum sakız da alsam en büyük boy poşeti alırım.

Bu işi anında fırsata çevirenler de var. Bildiğim kadarıyla ekmek ve diğer unlu mamüller için poşetler ücretsiz. Geçen akşam pide fırınında, poşet yasak ya onun için veremiyoruz, dediler. Halbuki ekmeği poşete koymak zorunda. Aklınca poşet masrafından kurtulacak. Sürekli pide aldığım bir yer olmadığından üzerinde durmadım. Bir daha da en acil durumda bile uğramam olur biter.

--4 dakika sonra eklendi
Serkan Z. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şunu kabul edelimki devlet gelir kapısı üretmekte. doğayı düşünen falan yok. doğayı düşündüklerine inansam amenna ama şehir ilçe köy çöplüklerine bir bakınız geri dönüşüm sistemi varmı? pet şişeler poşetlerden onlarca kat daha uzun sürede doğada çözünmekte yada paketli yiyeceklerin poşetleri.. en kötüsüde bunları bize inandırmaya çalışmaları. devlette kaynak sıkıntısı çekmekte bence aynı halkın cebindeki paranın erimesi gibi. ben 7 yıl önce aldığım 1 aylık maaşımla daha iyi geçiniyordum şahsen. siyaset yapmıyorum ama daha sonraki gelecek ülke yöneticilerine Allah kolaylık versin işleri gerçekten çookk zor olacak bana göre.. umarım benim ön görülerim yanlıştırda daha kötü günler yaşamayız.. 

not: 

2018 asgari ücret 425$ 
2019 asgari ücret 381$

Kağan Ö. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25 dakika önce, Osman Türkol yazdı:

7 gün lük cayma hakkı da mı yok aslında marketlerin bize para vermesi lazım reklamlarını yaptığımız için diye birşey geldi aniden aklıma

cayma hakkı sadece uzaktan yapılan alışverişlerde geçerli.

--2 dakika sonra eklendi--
25 dakika önce, Serkan Z. yazdı:

Bu işi anında fırsata çevirenler de var. Bildiğim kadarıyla ekmek ve diğer unlu mamüller için poşetler ücretsiz. Geçen akşam pide fırınında, poşet yasak ya onun için veremiyoruz, dediler. Halbuki ekmeği poşete koymak zorunda. Aklınca poşet masrafından kurtulacak. Sürekli pide aldığım bir yer olmadığından üzerinde durmadım. Bir daha da en acil durumda bile uğramam olur biter.

bizim bakkal Kasımdan beri falan 25 kuruşa satıyor ekmek poşetini.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bizim bakkal Kasımdan beri falan 25 kuruşa satıyor ekmek poşetini.

Aslında fırıncının yaptığı uyanıklığa fena halde ayar oldum da dediğim gibi zaten yılda bir kere oradan pide alırım veya almam. Bu yüzden arıza çıkarmadım. Laf aramızda pidesi çok çabuk bayatlıyor ve neredeyse bir saat içinde külçe gibi yığılıyor. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.