Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'un Ardından Golf veya Jetta ?

BurakHAN

Önerilen Mesajlar

Öncelikle merhabalar, hayırlı ramazanlar. 

6 Aydır Focus Sedan 1.6 PS kullanıcısıyım. İlk defa Focus sahibi oldum. Açtığım konulardan bilenler bilir, şans benden yana olmadı hiç. Her ne kadar titiz kullanmaya çabalasam da aracı aldığımdan bu yana PS problemleri, dolandırılma, mekanik sıkıntılar lpg arızaları derken sürekli stress sıkıntı içindeyim. Burada da çok konu açtım değerli yorumlarınızı dinledim. Aracımı sıkıntılarıyla beraber çok sevdim ancak bir süre sonra yoruldum. Dün son olarak lpg buton arızasını da yaptırdıktan sonra oh artık sorunum kalmadı derken bugün sabah kasislerden geçerken gıcırtı gelmeye başladı. Gacur gucur. Ustaya götürdüm, sol tabla rotilde boşluk çıktı. 200 lira dedi. İnanın bana her hafta bir şey çıkıyor ? Tabi ki focus kötü bir araba değil. Ama benim şansızlığımdan ötürü böyle bir araç kısmet oldu ? Aracımı hala seviyorum ama artık aracımın sorunları için iş yerinden izin almaya utanır hale geldim. Bu yüzden LPG olmayan 1.2 veya 1.4 TSI  DSG & Manuel Golf veya Jetta' ya geçmek istiyorum. Lütfen bu konuda bana yardımcı olur musunuz ? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne konuda yardım edeceğiz? Beklentin nedir senin bagaj mı araba mı? Golf alacaksın tabii ki Jetta yerine. Bu arada bu bilgiler aşırı yüzeysel daha fazla detay lazım, yine de benim sonucum değişmez Jetta'ya para vermezdim. ? Ama bunlar hep kişisel tercihlerden öteye gidemeyeceki bilgiler böyle kalırsa. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus'un Ardından Golf veya Jetta ? olarak değiştirdi
6 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ne konuda yardım edeceğiz? Beklentin nedir senin bagaj mı araba mı? Golf alacaksın tabii ki Jetta yerine. Bu arada bu bilgiler aşırı yüzeysel daha fazla detay lazım, yine de benim sonucum değişmez Jetta'ya para vermezdim. ? Ama bunlar hep kişisel tercihlerden öteye gidemeyeceki bilgiler böyle kalırsa. 

Yakup bey ben sedan araç seviyordum şu ana kadar. Ama boyumun 1,69 olması biraz da artık HB arabaya olan ilgimi arttırdı ? Bagaj sıkıntı değil benim için. GOLF diyelim biz ?  Yani özetle Focusdan sonra Golf nasıl gelir bana ? artısı eksisi ne olur ? 

BurakHAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mert Yürüyen diye bi arkadaş var vag ci oldu. Sizin niyet gibi konusunu okuyun yönlendirici olur bence ?

bazi arabalar kismetsiz olur demişti bi arabaci  senin araçta o misal yapcaK bişey yok sat gitsin ?

okan ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, okan ali yazdı:

bazi arabalar kismetsiz olur demişti bi arabaci youteber senin araçta o misal yapcan bişey yok sat gitsin ?

Bu araç için, bakımsız ve kontrolsüz demek daha doğru olur ? Ama yine kısmete bağlamak mümkündür ülkemizde ? 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Golf Almanya üretimi, Jetta Meksika üretimi. Malzeme kalitesi, konfor farkı var. Golf daha iyi bir araç.

Diğer yandan bilgi olarak Golf 1.2 ile 1.4 arasındaki tek fark motor hacmi değil, 1.4 olanın arka tam bağımsız süspansiyon.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

Golf Almanya üretimi, Jetta Meksika üretimi. Malzeme kalitesi, konfor farkı var. Golf daha iyi bir araç.

Diğer yandan bilgi olarak Golf 1.2 ile 1.4 arasındaki tek fark motor hacmi değil, 1.4 olanın arka tam bağımsız süspansiyon.

Bu bilgi iyi oldu şimdi ? 

--3 dakika sonra eklendi--
51 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bu araç için, bakımsız ve kontrolsüz demek daha doğru olur ? Ama yine kısmete bağlamak mümkündür ülkemizde ? 

2 Sene boyunca Adana-Mersin-Gaziantep arası Kaçak HGS ile 8.000 TL borç yapan birisi arabaya nasıl baksın. Hakikaten bakımsız bırakmış aracı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuyu hep yanlış algılıyor insanlar. Golf ile Jetta birbirinin sadece HB/Sedan versiyonları değil. Adından da belli değil mi zaten? Focus HB'de de aynı, sedanda da aynı, kaldı ki adı da aynı zaten. Ama Jetta Golf'ün sedan versiyonu değildir, önce bu konuyu kafaya yerleştirelim ? 

Jetta, donanım olarak Polo ile Golf arasında bir yerdedir, daha çok Polo seviyesine yakındır... Beklentiyi buna göre ayarlarsak Golf karşısından fazla ezilmez ?  Aradaki fiyat farkı da bu donanım seviyesinden kaynaklanıyor zaten.

Sonuç olarak, TSI motor Fordun motorlarından çok daha başarılı. Bunu kimsenin tartışacağını sanmıyorum... DSG şanzıman için sorun yaşayanda var, ama hiç bir sorunu olmadan binen de çok fazla. Burada mekanik şans önemli bir faktör ama araç sahibinin nasıl kullandığı bence çok daha önemli! Çünkü etrafımdaki bir çok "ben iyi bilirim bu işleri" diyen kişi görüyorum, hepsi ışıklarda vs. beklerken yarım frene basıp kavramayı tüketiyorlar ama farkında değiller! Neyse konumuz bu değil...

Ne kadar paran var falan o konuları bilemem, sonuç olarak yeterli kaynak varsa kesinlikle Golf tercih edilmeli. Ama paran jetta ya yeterse, o da focustan sonra seni üzecek bir araba olmayacaktır. 

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir zamanlar golf ile jetta birbirine çok yakın araçlardı. Ancak vw grubunun satış politikası, zamanla jettayı geri plana itti. C sedanda octavia'nın önünü açmak için VW, jettayı adeta yedi. Eskiden dolu dolu piyasaya sürülürken, sonrasında opsiyonları birer birer azalttılar. Dahası golf kasa değiştirirken, jetta eski kasa ile kaldı. Amerikanyadaki dizel skandalının ardından Meksika fabrika dizel üretimini durdurunca iyice bi garip kaldı.

Sonuç itibariyle, 3-5 yıllık bir araç düşünülüyorsa jetta mantıklı bir tercih. Golf kadar mükemmel olmasa da octavia'dan iyi oldu hep.

Ama ben 22 yaşında olsam ve iki araç arasında düşünmedem golf alırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, okan ali yazdı:

@Mert Yürüyen diye bi arkadaş var vag ci oldu. Sizin niyet gibi konusunu okuyun yönlendirici olur bence ?

bazi arabalar kismetsiz olur demişti bi arabaci  senin araçta o misal yapcaK bişey yok sat gitsin ?

ben doğuştan anarşist,muhalif , marjinal  ve genele zıt olduğum için bu ne biçim araba lan deyip golf 7 yi satıp focus 3,5 almışım ? 

kimsenin almadığı HTCtelefon geçen ay hem kendime hem eşime aldım ? 

Sanıyorum tedaviye ihtiyacım var. 

• Beğen 2
  • Haha 2
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, H. Cenk yazdı:

golf 7 yi satıp focus 3,5 almışım

3 sene oldu, hala çözemedik bu intihar manevranı zaten cenk abi ? Nasıl bir ruh hali ile giriştiysen bu işe, jantta alamadın zaten... Hayat geçiyor, kuşlar ötüyor, euro öttürüyor ? 

• Beğen 1
  • Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

3 sene oldu, hala çözemedik bu intihar manevranı zaten cenk abi ? Nasıl bir ruh hali ile giriştiysen bu işe, jantta alamadın zaten... Hayat geçiyor, kuşlar ötüyor, euro öttürüyor ? 

Yeter gitme adamın üzerine ?

Konuya gelirsek tabiki Golüf ?

Almanya ya bakarsak Jetta olmadığını görürüz (eski kasa Alman üretimleri hariç).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin için talihsiz bir deneyim olmuş. Seçenek olarak bu ikisi arasında benim de fikrim Golf olur. Hem imaj ve prestij bakımıından Golf olur. Jetta bir ara üretimine ara verilen bir modeldi;ama Golf öyle değil. Herkes tarafından bilinen bir araç. Hatta kimse VW demez, Golf'e biniyorum der ? Burada bu konularda çok bilgili üstadlar var. Onlar gerekli açıklamaları yapmışlar. Kesinlikle bence de Golf almanı tavsiye ederim. Yalnız ben Golf'ü , Jetta ile kıyasladığımda bayanlara daha çok yakışan bir araç olarak görürüm. Jetta daha erkeksi duran, erkek arabası gibi bir araç. Belki o konuda Golf'ten vazgeçebilirdim. Onun dışında bence çok sorgulanacak bir tarafı yok Golf'e göre. Bu da benim fikrim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.