Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

onderpeker

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar herkese iyi haftasonları, bu eco şampiyon yazısı böyle yolda giderken şampiyonsun diye çıkmıyor ortalama yakıt tüketimi menüsünden sağa gidin bi kaç kez aşağı basın orda görebiliyorsunuz yaprakşar dolu ise yazı vardır mutlaka

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen hafta Ankara Niğde git gel yaptım.Ortalama 6 lt benzin yaktım.Hızım 130 km ile 100 km arasındaydı.Ankara içinde ise şuan 7 lt ortalama yakıt yakıyorum 1.0 ecoboost ile.Kullanım tarzımda 2000 2500 devir arasında düz yolda.Rampa tırmanırken ise 3000 devirde.Açıkcası lpg li olsaydı aracım zaten yakacağıda hemen hemen aynı olacaktı.Heleki lpg ye arka arkaya yapılan zamlardan sonra bence hiç gerek kalmadı bagajda bomba taşımaya.Ne yaparsam yapıyım 7 lt nin üstünede çıkmıyor altınada inmiyor.Hem yüksek devirdeki motor sesinede hastayım hoşuma gidiyor açıkcası :)

Eco şampiyon olayı 2013 model ile bitti galiba ben göremedim yaprak felanda yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen hafta Ankara Niğde git gel yaptım.Ortalama 6 lt benzin yaktım.Hızım 130 km ile 100 km arasındaydı.Ankara içinde ise şuan 7 lt ortalama yakıt yakıyorum 1.0 ecoboost ile.Kullanım tarzımda 2000 2500 devir arasında düz yolda.Rampa tırmanırken ise 3000 devirde.Açıkcası lpg li olsaydı aracım zaten yakacağıda hemen hemen aynı olacaktı.Heleki lpg ye arka arkaya yapılan zamlardan sonra bence hiç gerek kalmadı bagajda bomba taşımaya.Ne yaparsam yapıyım 7 lt nin üstünede çıkmıyor altınada inmiyor.Hem yüksek devirdeki motor sesinede hastayım hoşuma gidiyor açıkcası :)

Eco şampiyon olayı 2013 model ile bitti galiba ben göremedim yaprak felanda yok.

3 yoncamda benim 5 yıldız ama henüz ileri sürücü olamadık :D

aynı durum bende trabzonda genelde bayırlara vuruyorum şu an için 7.7lt yakıt tüketimi var. ve bayırları 2. vites 3000dd ile çıkıyorum anlık yakıt 32lt civarlarında dolanıyor yokuşlarda

Emrah Karaalan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam arkadaşlar,

Bu benim ilk mesajım. Öncelikle aranıza yeni katıldım. Bu forumu yeni keşfettim. Aslında oldukça Sadık bir focus kullanıcısıyım(focus 1,2,3 )

Şu anda Titanium dizel aracımla şehir içi ortalama hız 35 km,kış lastikli,ortalama sıcaklıkların 5-6 derece civarında seyrettiği Diyarbakır'da 4,9 lt/100 km. Tüketime sahibim.

Hasan Seyyitoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anladım, aracınız size Eco şampiyon demediği için üzgünsünüz, o zaman takdir bizden gelsin: Tebrikler, çok iyi değer!

Çok teşekkürler saygıdeğer Meslektaşım,

Sizin gibi bir otoriteden "eco şampiyon" unvanı almak benim için çok değerli. Engin otomobil bilgilerinizden bizi mahrum etmediğiniz içinde çok teşekkürler.

Aslında son 2 yıldır ekonomik araç kullanma noktasında kendimi oldukça geliştirdiğimi düşünüyorum. Bunu hem çevre bilinci hem de cebimi düşünerek yaptım. Çok basit bazı noktalara dikkat edilerek fabrika değerlerine yakın tüketim mümkün görünüyor.

Yaklaşık şimdiye kadar 30 civarında değişik marka ve model araç kullandım. Focusun sürüş keyfini çok az arabada buldum.

Bu arada aracımın bana not vermedeki cimriliği için yapabileceğim bir şey var mı Sayın Forumdaşlar :). Yardımlarınızı bekliyorum. !!!

Hasan Seyyitoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.