Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

onderpeker

Önerilen Mesajlar

Hb Titanium şuan 48'e alınabilir seviyede :)

http://www.focusclub...dpost__p__48484

Evet Yakubum farkındayım style+plus bile olabilir o zaman gelsinde bi. Nasılsa şehiriçinde yaktığım yakıtı şuanki tüketim değerine göre benzinlidede yakarım ilerdede bi lpg atarım daha az yakar :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehir içi TDCİ ile soğuk motor dur kalk,rampa çık ortalama 8.5 falan yakıyorum kışın acaba aynı yer aynı şartlarda ecoboost ne yakar merek ediyorum cesaretimi kıran ise 8.5 lt dizel deki tüketimimibenzinli ecoboost bu yüzden korkutuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

imag0227l.jpg

Bende Şampiyonummm :)

Daha arabamda 1 depo yakıtı bitirmedim aracım TDCi şuan 6,4 lt/100km yakıyorum :) Şaşırdım çünkü ilk başta fazla yakar sonralarda bu değerlere inerim sanıyordum. İlerde 5,0 litreye kadar düşebilir miyim ?

Edit: Ortalama hızım 23 km/h forumdaki çoğu kişi şehir dışı 6,5lere gelirken benim şehiriçinde bunu yakalamam enteresan ve şaşırtıcı değil mi?

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

imag0227l.jpg

Bende Şampiyonummm :kıhkıh:

Daha arabamda 1 depo yakıtı bitirmedim aracım TDCi şuan 6,4 lt/100km yakıyorum :D Şaşırdım çünkü ilk başta fazla yakar sonralarda bu değerlere inerim sanıyordum. İlerde 5,0 litreye kadar düşebilir miyim ?

Edit: Ortalama hızım 23 km/h forumdaki çoğu kişi şehir dışı 6,5lere gelirken benim şehiriçinde bunu yakalamam enteresan ve şaşırtıcı değil mi?

Aaaaa... Bu ford Önüne geleni eco şampiyon yapıyor olmadı ki.... :smiley2k::D Fazla ümitlenme Sabri abi. çok bir fark olmaz. 6.4 mü en max 6 olur. Artık pek rodajlık bir durum kalmış değil bu araçlarda. Kutların yanlız ort. 23km/h ile (kısaca şehir içi) gerçekten güzel bir değer. :smiley2k: Sabahları motor ısınmadığından(birde yeni araç+rodaj ektra bir Özeniyorsundur. :D ) sakin gidip 4.5 gÖrüyorsun iş çıkışı vakitlerinde de dur kalk olduğundan büyük ihtimalle bu değere yükseliyordur yakıt tüketimin. :)

125 psi den bahsediyoruz Hasan'ım. :)

Gerçi ecoboost 180likdede sehirici 9-10 u pek geçmez sanırım.

Benzinli olacaksa aklına şimdiden sokayım dedim.. :) :) Yoksa dizelde kal yani bence Yusuf abi. :) 125 zaten gidici gelecek 1.0 ve 1.6 Ecoboost larda. :aman:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim insanımız araba kullanmayı bilmiyor tek gerçek bu..

2001 de focus SW almıştım. Aldığım ilk gün İstanbul'dan Bodrum'a yola çıktım. Tam bir depo ile varmıştım. Benzinci "abi ne yaptın böyle dibi bile kalmamış" demişti. Tam 51.4 lt benzin almıştım. Mesafe 1012 km.. Ki çiplendiği halde İstanbul Mersin yapan arkadaşımda var. Dikkatli kullanır ve gaz pedalına kibar davranırsanız hiçbir araba fazla yakmaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim insanımız araba kullanmayı bilmiyor tek gerçek bu..

2001 de focus SW almıştım. Aldığım ilk gün İstanbul'dan Bodrum'a yola çıktım. Tam bir depo ile varmıştım. Benzinci "abi ne yaptın böyle dibi bile kalmamış" demişti. Tam 51.4 lt benzin almıştım. Mesafe 1012 km.. Ki çiplendiği halde İstanbul Mersin yapan arkadaşımda var. Dikkatli kullanır ve gaz pedalına kibar davranırsanız hiçbir araba fazla yakmaz.

Valla o dediklerin uzun mesafelerde ve motor yeterli ısısına geldikten sonra çok geçerli keza ben 105 dci ile istanbuldan Kayseri'ye 3 çeyrek depo ile geldim + 150 km kadarda İstanbul sehirici kullanımım vardı. Ort. 5.5 dü ve aracın ilk kmleriydi. Fakat sehirici çok kısa mesafe kullanınca aynı dikkatli ve sakin sürüste ise ort.9-9.5 lardaydi. 2-2.5 devirde vites değiştirdim 3.000 devride gecmedigim hatta nadiren bulduğum halde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hb Titanium şuan 48'e alınabilir seviyede :)

http://www.focusclub...dpost__p__48484

Selamlar,

Liste fiyatı 51.425 ama 48 e alınabilir seviyede demişsiniz.Bu adamlar koç ailem indirimini (ki o bile 48 küsur) herkese yapıyorlarmı,yoksa bizim koç ailem üyesi olarak bu fiyatın bile altına çekme şansımız var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar,

Liste fiyatı 51.425 ama 48 e alınabilir seviyede demişsiniz.Bu adamlar koç ailem indirimini (ki o bile 48 küsur) herkese yapıyorlarmı,yoksa bizim koç ailem üyesi olarak bu fiyatın bile altına çekme şansımız var mı?

Var tabi... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla adminim daha cümlemi bitirir bitirmez cvp yazdın,bravo ve teşekkürler.1.0 ecoboost bi gelsin bakalım,ne fiyat verdiklerini burda paylaşırım..

Gelsin bakalım :) Bizde incelemeye gideriz bir an önce :D

Keyifli Forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mantıklı sınırlar dahilinde olmak kaydıyla, araç kullanımında hem ekonomik ve hem de keyifli sürüş yapılabileceğini çok kez kendi kendime de olsa ispatlamışımdır.

Özellikle Focus gibi bir otomobiliniz (Mk1,2,3 farketmez) varsa şayet 10 yıldır uyguladığım aşağıdaki sürüş karakteri herkesi tatmin edecektir diye düşünüyorum:

---> Düz yolda sakin kullanmak (Ekonomik)

---> Virajlarda hız kesmeden (fizik kurallarına karşı gelmeden) yol almak (Ekonomik - Keyifli)

---> Arada bir trafik ışıkları sonrası devirli kalkmak (Keyifli)

---> çok yüksek olmayan, trafik kuralları dahilinde "süratli" uzun yol yapmak (Ekonomik - Keyifli)

---> Yüksek süratin ve devirli araç kullanmanın doğaya ve cebinize zarar verdiğinin bilincinde araç kullanmak (Tamamen Ekonomik)

---> Ve en Önemlisi EuroNCAP testlerinden 5 yıldız alan araçlarımızın aslında o testlerde Önden çarpmada yalnızca 64km/h hızla, yandan çarpma testinde ise yalnızca 50km/h yol aldığını, gündelik kullanımlarımızda bu değerlerin çok çok üstünde seyahat ettiğimizi ve can güvenliğimizin çok çok tehlikede olduğunu hiç unutmamak (Yaşam Sevinci)

gibi düşüceler ve taktikler hepimiz için Önemlidir diye düşünmekteyim.

Yakup, benzinli-dizel tartışmalarına kızıyor ancak yeri gelmişken ben de bir iki laf etmek isterim. Dizellerin ilk zamanlarında fiyat farkı şimdiki gibi uçurumlarda olmadan Önce senede 25000km yapan bir insan için mantıklı olabilirdi dizel araç almak. Ancak şimdiki fiyatlar gÖz Önüne alındığında dizel araç verilen ekstra paradan başka birşey değil gibime geliyor. Bir miktar daha para cepten çıkarılacaksa hem keyifli hem de gÖrece ekonomik olan Ecoboost'a yÖnelinmeli diye düşünür dururum.

Aşağıda gün itibariyle güncellediğim Ti-VCT -- TDCi karşılaştırmamı bulabilirsiniz...

post-395-0-05166200-1329335667_thumb.png

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.