Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

onderpeker

Önerilen Mesajlar

Çok güzel bir rakam benzinli ve otomatik bir otomobil iÇin...Ben Dizel ile İstanbul-Ankara arası 6,5 larda geldim....Ama 120-130 Km hızla ve kış lastikleriyle...İkisinde de araba dolu idi ....Şehir iÇinde ise şoklardayım hala...9,5 larda ortalama yakıt tüketimi,günlük 10 km yapıyorum,havalar soğuk,dur kalklı trafik ....motor ısınmadan kapatıyorum kontağı sürekli...Serviste Çok tüketiyor diyince bunları söyledim adamlar güldüler bana.... :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah'tan dizel araçlar yüksek hız ve düşük hız arasında çok büyük bir yakıt farkı göstermiyorlar. En son hesapladığımda 370 km'lik Ankara mesafemde 110 km/h ve 160km/h arasında toplamda 8 TL sarfiyat fazlası çıkıyordu.

Şimdi bu benzinli olsaydı 370 km'yi en az 100-110 TL 'ye gidecekti ki 90km/h'a dayanabilirsen.... biraz dokunursan 140-150 TL

Biz 80-85 TL ye aynı yolu alıyoruz, Dolayısıyla benzinli araçlar için LPG çok mantıklı çözüm, bilhassa Ankara'da yaşayanlar için çünkü yıllardır kırılamayan bir LPG rekabeti var Ankara'da.

Benzinli araçta150TL x 0.60 = 90 TL LPG sarfiyatıdır...değişmez

Tabi bu söylediklerim yol yapanlar için, senede en az 10.000'i devirmiyorsan bence de benzine programlanmış bir motora farklı yakıt dayatmaya gerek yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah'tan dizel araçlar yüksek hız ve düşük hız arasında çok büyük bir yakıt farkı göstermiyorlar. En son hesapladığımda 370 km'lik Ankara mesafemde 110 km/h ve 160km/h arasında toplamda 8 TL sarfiyat fazlası çıkıyordu.

Şimdi bu benzinli olsaydı 370 km'yi en az 100-110 TL 'ye gidecekti ki 90km/h'a dayanabilirsen.... biraz dokunursan 140-150 TL

Biz 80-85 TL ye aynı yolu alıyoruz, Dolayısıyla benzinli araçlar için LPG çok mantıklı çözüm, bilhassa Ankara'da yaşayanlar için çünkü yıllardır kırılamayan bir LPG rekabeti var Ankara'da.

Benzinli araçta150TL x 0.60 = 90 TL LPG sarfiyatıdır...değişmez

Tabi bu söylediklerim yol yapanlar için, senede en az 10.000'i devirmiyorsan bence de benzine programlanmış bir motora farklı yakıt dayatmaya gerek yok..

Ben İstanbul-Ankara arasını git-gel 175 TL.lik Mazotla tamamladım,yani 1 depoya gittim geldim,genelde 120-130 km hızla...Bazı yerlerde 150-160 km lere çıktım,100 km nin altına ankaraya girdiğimde indim....Araba dizel olunca hızda artıyor ....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben İstanbul-Ankara arasını git-gel 175 TL.lik Mazotla tamamladım,yani 1 depoya gittim geldim,genelde 120-130 km hızla...Bazı yerlerde 150-160 km lere çıktım,100 km nin altına ankaraya girdiğimde indim....Araba dizel olunca hızda artıyor ....

Aynen öyle işteTDCİ motorun yakıt tüketimi ....

Rafet NAS tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup kıyas yapmıyoruz,karşılaştırma yapıyoruz,yani daha iyi şeklinde bir konuşma değil ikisi arasındaki farkı konuşuyoruz....Dolayısıyla sorun yok,kim kendisine uygun olansa onu seçmeli..Fakat Ford Benzinli Motordaki önyargıyı kırmışa benziyor tüketim anlamında...Tüketim oranlarını çok olmasa da önceki motorlara göre hayli indirmiş....Aferin FoMoCo'ya.... Benzinli Focus 3 alan arkadaşlarda artık çok şikayetçi olmayacaklardır yakıt tüketimi konusunda sanırsam....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford Motor Company

Octavia ile 6,5L mi yakıyorsunuz :D

almıyorum octavia ozaman.

Benzinli focus için 5,7L mi, şampiyonsun bence de.

Bkn. Skoda Octavia 1.6 TDI Ambiente Manuel -Düşüncelerim-

Ama yakalanan değer muhteşem. Bunu kabul etmek lazım. :D Biz hiçbir zaman o kadar sabırlı olamadık. 100km/h cc açık hayatta gidemeyiz. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok güzel bir rakam benzinli ve otomatik bir otomobil iÇin...Ben Dizel ile İstanbul-Ankara arası 6,5 larda geldim....Ama 120-130 Km hızla ve kış lastikleriyle...İkisinde de araba dolu idi ....Şehir iÇinde ise şoklardayım hala...9,5 larda ortalama yakıt tüketimi,günlük 10 km yapıyorum,havalar soğuk,dur kalklı trafik ....motor ısınmadan kapatıyorum kontağı sürekli...Serviste Çok tüketiyor diyince bunları söyledim adamlar güldüler bana.... :D :D

ŞehiriÇinde benzer hatta daha kısa kullanımda bende 9-10 arasındayım dci motor ile. Uzun yolda Çok iyi orası ayrı ama ben genelde şehiriÇi bu şartlarda daha Çok kullanıyorum. Yazında böyle devam ederse şehiriÇi tüketim dizel ile olan evliliğim Çok sürmeyecek gibi. Hatta focusun fiyatları düşmeye başlamışken benzinli f3e bile geÇebilirim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her tüketim yerinde dizel benzinli karşılaştırmasını okumak bıkkınlık getirebiliyor bazen :)

125 adet başlık, 191 adet hesap ; var bu konuda :)

Bende insanların yakıt değerlerini okudukça kendi aracımla kıyas edip yakıt sarfiyatım da bir problem olup olmadığını öğreniyorum ve bundan mutluluk duyuyorum. Sürekli bahsedilmesi sürekli güncellenmesi ve paylaşılması çok güzel.

Burda kimse böyle bir konuyu gıcıklık olsun diye anlatmaz,.. motor çeşidi bu futbol takımı değil herhalde...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende insanların yakıt değerlerini okudukça kendi aracımla kıyas edip yakıt sarfiyatım da bir problem olup olmadığını öğreniyorum ve bundan mutluluk duyuyorum. Sürekli bahsedilmesi sürekli güncellenmesi ve paylaşılması çok güzel.

Burda kimse böyle bir konuyu gıcıklık olsun diye anlatmaz,.. motor çeşidi bu futbol takımı değil herhalde...

Bende bitmedi , bitmeyecek dedim ya zaten :)

Doğru...!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.