Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hb Beğenen Biri Neden Beğendiği Aracı Değil de Sedanını Alır?

Burak Şenoğlu

Önerilen Mesajlar

Ne yalan söyliyim bunlar acayip hoşuma gidiyor. Fuarda rs6 avant'a bindikten sonra sw arabalara olan ilgim daha bir artmaya başladı. Ford da focus st nin sw'unu yapabilir mesela. Octovia rs ile leon fr'ın var mesela..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabaya binerken gozumuz ortalama yakıtlara bakmıyor abey.
Ayrica spor felan katmışsin amaaaa bak bi yerlerde jantlar antenler farlar gostergeler vs vardı sanki.
[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Anaaaa laflara bak senn. Antenle spor oluyorsa don+anten ne olur?
Hıh sanki spor jantı seviyom biliyon bana göre spor ccaaantlar neye benziiii.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yahya Akman beyaz arabayı sıfır alırken renginin güzelliğinden ya da asaletinden değil, "aman toz tutmasın, aman satarken değer kaybetmesin, aman... diye alanlar var. Ve beyazın ülkemizde ticari amaçlı satılmasının dışında satış rakamlarının yüksek olmasının temel nedeni bu tarz kaygılardan başka birşey değil. Beyazı ancak zevkli ve dozunda modifiye edersen tercih edilebilir kılıyor. İkinci el alırken ise durum biraz daha farklı. İstediğin aracı bulma konusunda en büyük engel tabiki ekonomik durum. Ben önceki aracımı alırken parama göre en uygun araç o olduğu için almıştım. ^_^

@Teoman S. bence yarından tezi yok sat kurtul sen o eşekmosferikten. Bak @Mert Yürüyen turbo benzinli alarak tarihsel bir dönüşüm yaşadı, adamın kalp atışları değişti. Artık daha bi neşeli ve mutlu.:D Ben de dizele geçince "aha" dedim "yürüyen araba da yapmış Ford" Nacizane tavsiyem budur. Dizele geçiş yapma vaktin çoktan geldi de geçti bile. :P

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok ya beyaz da kötü. Ufak bi zift atlasın hemen göze batıyor. Ağacın kenarına az bi bırakıyon reçine göze batıyor. En son beyaz polomla gidiyordum, önümde hard yazılımlı dti corsa ile arkadaşım gidiyordu. Varış noktasına ulaştığımızda benim arabanın önü füme [emoji41] beyazın da o tarz problemleri var. Ama toz ve çizik konusunda beyaz ve gri belli etmiyor [emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oohooo bi ton laf yapmış ama sonuç 0-sıfır- büyük gonuşmaaaaaa. Gün gelecek sende sedan ve beyaz alacaaaannn. Laf atma. Vag a gelince almam abi almam ha büyük mü konuşuyorum evet BÜYÜK konuşuyom. Vaga vizyon - misyonundan dolayı UYUZUM.... aman nazar etme Mert in arabasında bişi çıkması o gülen yüzü düşmeden kullansın....

Hem diesel almam Saatten başka :) o ne öyle pancar motoru -pat pat lar gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bilerek isteyerek HB aldım, sedanlara hiç bakmadım bile. sadece civici sedan düşündüm onuda test sürüşünden sonra vazgeçtim. zevk ve tercih meselesi tabii. ama sedanın ikinci elde bariz bir üstünlüğü var. Bagaj konusunda katılıyorum, büyük eşyaları sedana sokmak imkansız, hacim olarak avantajlı olsa da su yada hava taşımıyoruz :D örneğin 50" televizyon taşıdım (10 senelik olduğundan kocaman birde çerçevesi var. C sınıfı bir sedana girmesi mümkün değildi.

--4 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Yahya Akman yazdı:

Buzdolabı diyenlere selam olsun. Astar renkli arabaya binerler asil beyaza laf ederleremoji41.pngemoji41.pngemoji41.png

hafif olsun diye mi vernik atmamışlar buna? :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

[mention=10402]Yahya Akman[/mention] beyaz arabayı sıfır alırken renginin güzelliğinden ya da asaletinden değil, "aman toz tutmasın, aman satarken değer kaybetmesin, aman... diye alanlar var. Ve beyazın ülkemizde ticari amaçlı satılmasının dışında satış rakamlarının yüksek olmasının temel nedeni bu tarz kaygılardan başka birşey değil. Beyazı ancak zevkli ve dozunda modifiye edersen tercih edilebilir kılıyor. İkinci el alırken ise durum biraz daha farklı. İstediğin aracı bulma konusunda en büyük engel tabiki ekonomik durum. Ben önceki aracımı alırken parama göre en uygun araç o olduğu için almıştım. [emoji5]
[mention=3838]Teoman S.[/mention] bence yarından tezi yok sat kurtul sen o eşekmosferikten. Bak [mention=7805]Mert Yürüyen[/mention] turbo benzinli alarak tarihsel bir dönüşüm yaşadı, adamın kalp atışları değişti. Artık daha bi neşeli ve mutlu.[emoji3] Ben de dizele geçince "aha" dedim "yürüyen araba da yapmış Ford" Nacizane tavsiyem budur. Dizele geçiş yapma vaktin çoktan geldi de geçti bile. [emoji14]

bilerek isteyerek HB aldım, sedanlara hiç bakmadım bile. sadece civici sedan düşündüm onuda test sürüşünden sonra vazgeçtim. zevk ve tercih meselesi tabii. ama sedanın ikinci elde bariz bir üstünlüğü var. Bagaj konusunda katılıyorum, büyük eşyaları sedana sokmak imkansız, hacim olarak avantajlı olsa da su yada hava taşımıyoruz [emoji3] örneğin 50" televizyon taşıdım (10 senelik olduğundan kocaman birde çerçevesi var. C sınıfı bir sedana girmesi mümkün değildi.
--4 dakika sonra eklendi-- hafif olsun diye mi vernik atmamışlar buna? [emoji3] 

Ben aracı sıfır almadığım için problem yok. Ayrıca bilerek isteyerek hem HB hemde beyaz aldım. Hb focusa yakışıyor çünkü.
Ha bide hb stock arabasina ztec spor paket spoiler takanlarımız var. Bunuda söylemeden yapamayacağım Süleyman abi [emoji41] [emoji23] [emoji23]

Ozan vernik konusuna gelince. Bi ordan kurtariyor zaten :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz alırken showroomda siyah sport paket titanium + smart paket bir araç vardı,dibim düşmedi değil lakin bütçe elvermeyince beyaz sedana kaldık. Hb alınacaksa sport veya st kit lazım onun dışında sedan candır gerisi heyecan [emoji1]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim eski aracım golf 380 lt bagaj hacmi olduğundan satıp focus almaya karar verdiğimde bagaj hacmi küçülmesin bari, 40 lt'de olsa büyüsün diye sedan aldık. Focus sedanı hep beğenmişimdir. Focus hb ise rakibi golf olmasından mıdır nedir bir türlü beğenememiştim. Focus sedan ise tüm rakiplerinden daha kısa ve sportif. Şunu da belirteyim hb arabanın bagajı kesinlikle daha kullanışlı. Sonuç olarak genel olarak hb beğenen biri olmama rağmen sedan tercih ettim. Ucuz olsun diye de buzdolabı beyazı aldım

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben gene beyaz alacaktım ama patron onaylamadı (Düşünüyorum da patron ne çok şeyi veto ediyor, ben mi kılıbığım acaba).

[mention=16908]Burak Şenoğlu[/mention] Resimdeki focus st sw, var ya işte. Ama Türkiyede yok [emoji4]  

Sıkıntı o işte bizde yok [emoji41]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yahya Akman yazdı:

Ben aracı sıfır almadığım için problem yok. Ayrıca bilerek isteyerek hem HB hemde beyaz aldım. Hb focusa yakışıyor çünkü.
Ha bide hb stock arabasina ztec spor paket spoiler takanlarımız var. Bunuda söylemeden yapamayacağım Süleyman abi emoji41.pngemoji23.pngemoji23.png

Ozan vernik konusuna gelince. Bi ordan kurtariyor zaten :)

senin arabanın ilk sahibinde bire bir aynı arabanın (ekstralar hariç) sedanı da vardı, hem daha kısa sürede hem de daha pahalıya satıldı demişti :) 

ben alırken beyazıyla bu nalet gri vardı sadece (hazırda/indirimli olarak), aslında beyaz severim ancak opak sevmediğimden bu griyide hiç sevmeme rağmen düşünürken, babamında beyaz sevmemesinden gri oluverdi :D son anda dizele dönmemiş olsam gece gri olacaktı.

opel reno gibi rezil edilmemiş bazı arabalarda metalik beyaz acayip güzel oluyor, sonatanınki mükemmel mesela, bence tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.