Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kaloriferi Açınca Araç içinde Egzos Kokusu

Ercan Gülmez

Soru

Herkese iyi akşamlar. Yaklaşık bir haftadır kaloriferi açınca araç içerisinde egzos kokusu oluyor. İlk yoğun trafikte farkettim acaba öndeki araçların egzos kokusunu içeri mi alıyor dedim. Başına gelen yada bilgisi olan var mı konu ile ilgili ? Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın

Ercan Gülmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Süleyman Ünal yazdı:

Hava sirkülasyon tuşu açık konumdaysa gelir. Bir de polen filtresi de işlevsizleşmiş olabilir. Öncelikle bunlar kontrol edilmeli. Daha ileri gideyim manifolt da veya borularda kaçak olabilir. 

Hava sirkülasyon kapalı konumda. aracımın bakımı 4 ay önce yapıldı ama tekrar filtreleri kontrol ettireyim. Bana göre de manifold veya borularda kaçak var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Otomobiller Hakkında > Bakım - Servis & Yedek Parça kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
8 saat önce, Uğur Akdaş yazdı:

Filtre kirli yada manifold kaçağı ihtimali değerlendirilmeli ama yoğun trafikte öndeki aracı dibinden takip ediyorsanız (yakın zamanda arkadaşımda gördüm) muhtemelen bundan dolayıdır.

7 saat önce, Kaan Yagizer yazdı:

Öndeki araçtan geliyordur, karışım ayarı bozuk LPG'li aracın arkasına düşersen yolcu koltuğuna beyaz peynir ve kavun koyma arzusuna bile kapılabilirsin....

not: polen filtresini değiştirme zamanı gelmiş

İstanbul trafiğinde dip dibe seyretmemek münkün değil. Daha sakin trafikte deneyip test etmem lazım. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Polen filtrenizi kontrol edin. Eğer karbonsuz polen filtresi varsa öndeki aracın egzoz kokusunu direkt olarak içeri alıyor. Fakat karbonlu polen filtresi takarsanız kötü kokuları da filtreleyip kabine temiz hava girmesini sağlarsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar konuyu tekrar gündeme getiriyorum aracım 2012 model focus style plus dışardan hava dolaşımı kesen tuşa basıyorum devreye giriyor lakin aradan 5 dk geçmeden devreden çıkmış oluyor sizin araçlarda da böyle problem var mı ? yoksa bu havalandırma sistemini çalışma prensibi böyle mi? 

Kadir Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Kadir Uzun yazdı:

bu havalandırma sistemini çalışma prensibi böyle mi? 

Böyle, belki 5 dakikadan biraz uzundur, ama içeride oksijensiz kalmayın diye dışarıdan taze hava alacak şekilde kendiliğinden devre dışı kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Böyle, belki 5 dakikadan biraz uzundur, ama içeride oksijensiz kalmayın diye dışarıdan taze hava alacak şekilde kendiliğinden devre dışı kalıyor.

çok teşekkür ederim. ben de bir problem var diye kafamda soru işaretleri vardı. ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben, manuel olarak devreden çıkarılmadıkça iç sirkülasyonun kendiliğinden devre dışı kaldığına hiç şahit olmadım. Mesela otobandan Mersin'e gidiş süresince yaklaşık 20-30 dk boyunca dışarıdan hava almak için sistem böyle bir müdahalede hiç bulunmadı. 

Yaz-kış durum böyle. Yazın etkili soğutma için. Kışın da zaten dışarıdan hava almaya kalksanız kömür kokusu sizi zehirlediğinden sirkülasyon hep kapalı. 

Bence siz kalorifer sisteminizi bir kontrol ettirin.

34 dakika önce, Kadir Uzun yazdı:

çok teşekkür ederim. ben de bir problem var diye kafamda soru işaretleri vardı. ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı koku bende de oluyordu.Önümde araç olmadan denemesini yaptım,koku gelmedi.Trafik nedeni ile benim araç içeri koku alıyormuş.İç sirkülasyon hiç dikkatimi çekmedi.Deneyeceğim,bakalım otomatik kapanacak mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.