Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 1.6 Lpg ile Tüketim Değerleriniz Nedir?

Osman Türkol

Önerilen Mesajlar

Uzun yoldaki benzin istasyonlarının çoğu sahtekar. Marka önemli degil,almaya mecburuz diye fiyatı şişiriyorlar. Ayrica pompa dolumlarida hileli. 42" lik gaz tankim nasil 40 litre gaz aldi aklim almiyor. Max. 34-35 alır halbuki..adamlara söyleyince de bahane buluveriyorlar zaten. Yakit hesabina gelirsek uzun yolda klima köpekler kismen kullandim,35 litre gaz ile 470 km.gittim. hiz ortalamam 110-120.

--1 dakika sonra eklendi--
Uzun yoldaki benzin istasyonlarının çoğu sahtekar. Marka önemli degil,almaya mecburuz diye fiyatı şişiriyorlar. Ayrica pompa dolumlarida hileli. 42" lik gaz tankim nasil 40 litre gaz aldi aklim almiyor. Max. 34-35 alır halbuki..adamlara söyleyince de bahane buluveriyorlar zaten. Yakit hesabina gelirsek uzun yolda klima kismen kullandim,35 litre gaz ile 470 km.gittim. hiz ortalamam 110-120.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • Yanıt 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11/26/2017 - 21:31 tarihinde, Burak Palaoğlu yazdı:

Aracım LPG 'li. 175 Tl lik gaz ile 845 km yaptım. 500 km si uzun yol. Gebze - izmit arası. 

eveeeet bizde çok iyi anladık arabanızın kaç litre yakıt harcadığını 

bilgileri verirken lt/100 gibi teknik veriler verinki ilerleyen yıllarda 1 litre gaz 50 lira olduğunda da anlaşılır olsun

yada şöyle olabilir

Aracım LPG 'li. 65lt lik gaz ile 845 km yaptım. 500 km si uzun yol. Gebze - izmit arası. 
demekki 100km/lt 7.69 litre harcamışım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
31 dakika önce, Burak Palaoğlu yazdı:

Ben ayni yerden aliyrum. 

İşte Olcay diyor ki aldığınız fiyatı bilemeyiz, o yüzden litre hesabı daha sağlıklı.

Siz yine TL hesabınıda yapın ama litre olarakta belirtirseniz iyi olur...

25.12.2017 - 14:11 tarihinde, Olcay Sert yazdı:

ben maltepeden 3.01e alıyorum kartaldan 2.81e ha birde çanakkaleden 3.45e

siz hep sabit fiyattan mı alıyorsunuz?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1/2/2018 - 10:19 tarihinde, Bilal Kuytul yazdı:

LPG taktırmak istediğim için kendimce hesap yapacağım.

Kış mevsiminde şehir içi 100kmde kaç litre lpg gidiyor? Ortalama depo ölçümü verebilir misiniz acaba?

istanbul ankara bir değildir ama şehiriçi pek fark etmiyor 10-12lt arası geziyor. bazı kullanıcılar kışın daha performanslı çalıştığını söylemelerine karşın ben böyle bir durum gözlemlemedim. 

geçen kış 205 taban yerine 225 taban ile gezdim kışın 14 litreye kadar çıktı yakıt.

ev-iş 5km ve yol bakımı metro çalışması vs var ortalama 25 ile 40dk arasında gidiyorum yolu. tüketimlerin bu denli yüksek olmasında birde spor modda ani hızlanmaları sevmem yatmaktadır :D

tüm yakıt alımlarım şurdadır ve ben yakıt aldıkça yazıyorum

https://www.spritmonitor.de/en/detail/811933.html

image.png.3eccb1aa17445dd6ac8abbb4e70dc1b8.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Araç 2016 focus 1.6 Ti-Vct Brc LPG’li. Depo boştu 3.01 den tp petrol (mogaz) 100₺ lik lpg ile 440 km yaptım. Ortalama km 66 idi sanırım. Benzin litre ortalaması ise 6 litre. Bu arada araçta iki kişi bir çocuk bir de valizler yanı orta yük. Klima ise devamlı aktif. Hız en fazla 120. Nasıl bir veri arkadaşlar?

--2 dakika sonra eklendi--

Bu arada Arac manuel. Mesafe Bafra Amasya arası yapılmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Güzel fakat siz bizden daha iyi bilirsiniz kullanım koşulları çok etken tüketimde. ? 

Evet haklısınız kullanım koşulları çok önemli. Arabayı pek zorlamadım lakin inişli  çıkışlı  bir yolda klima devamlı aktif şekilde memnun eden bir veri oldu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Kuru yazdı:

Evet haklısınız kullanım koşulları çok önemli. Arabayı pek zorlamadım lakin inişli  çıkışlı  bir yolda klima devamlı aktif şekilde memnun eden bir veri oldu. 

Arkadaşlar siz hep lpg oranını hesap ediyorsunuz bendede brc sequent 32 var f3 aracım da ortalama 600 km yolda 47 lt lpg harcarken aynı zamanda ortalama 7 lt benzin yakıyordu ayarları değiştirdim şuan aynı yolda 3 lt benzin ortalama 55 lt gaz harcıyorum yani benzin hesabını çoğunuz yüzde kaç olarak aracınıza programlamdı bilmiyorsunuz genellikle %20 yapıp bırakıyorlar ben bu rakam çok fazla olduğundan isyan ettm haklısınız dediler ve %10 da sınırladılar çok iyi oldu sürekli benzin takviyesi yapmak gerekiyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Hasan akgun yazdı:

Arkadaşlar siz hep lpg oranını hesap ediyorsunuz bendede brc sequent 32 var f3 aracım da ortalama 600 km yolda 47 lt lpg harcarken aynı zamanda ortalama 7 lt benzin yakıyordu ayarları değiştirdim şuan aynı yolda 3 lt benzin ortalama 55 lt gaz harcıyorum yani benzin hesabını çoğunuz yüzde kaç olarak aracınıza programlamdı bilmiyorsunuz genellikle %20 yapıp bırakıyorlar ben bu rakam çok fazla olduğundan isyan ettm haklısınız dediler ve %10 da sınırladılar çok iyi oldu sürekli benzin takviyesi yapmak gerekiyordu.

Uzun yolda Arac nasıl o karar benzin yakabilir? Arac sadece ilk çalıştırmada da yakmıyor mu benzini? LPG’ye geçince devam mi ediyor benzin yakmaya?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Yakup Kuru yazdı:

Uzun yolda Arac nasıl o karar benzin yakabilir? Arac sadece ilk çalıştırmada da yakmıyor mu benzini? LPG’ye geçince devam mi ediyor benzin yakmaya?

Eğer ustanız kapatmadı ise yakar sen anlamıyorsun giderken ama küçük miktarda benzin püskürtmesi yapıyor sordum ustaya bu motorlar magnezyum alışımına ihtiyaç duyar istersen kapatalım ama bana sorarsan %10 ideal dedi ve sabitledik ufak miktar kar edicem diye o riske girmedim bence kontrol ettir bilgisayara girip bakarlar ama harcıyor çoğu araç bilesin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.