Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tavan Döşemesindeki Lekeyi çıkarma

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

Aracın tavan döşemesine küçük bir leke bulaşmıştı. Bunu Amway LOC Home Spray ile temizlemek istedim. Akşam evde, spreyi doğrudan tavana sıktım ve kuru bir bezle hafifçe üzerinden geçtim. Sabah baktığımda, sildiğim yerin kenarları çember şeklinde su lekesi izi yapmıştı. Leke de tamamen çıkmamıştı.

Bu şekilde bir lekeyi nasıl çıkarabilirim? Amway ile sadece köpük yapıp, su lekelerinin üzerinden hafifçe geçsem faydası olur mu ki? O çemberi daha da büyütmek istemiyorum.

Teşekkür ederim.

Volkan G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle birşey var. Eşim halıya dökülmüş ketçap gibi lekeler için bulaşık makınası parlatıcısı kullanıyor. FAKAAAAAT bu sizin döşeme ya da tavan a zarar verir mi denemeden bilinmez. Aynı kumaşa görünmeyen yerinde deneyin isterseniz. Boya felan atma sıkıntısı çıkarmazsa leke çıkar kesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle birşey var. Eşim halıya dökülmüş ketçap gibi lekeler için bulaşık makınası parlatıcısı kullanıyor. FAKAAAAAT bu sizin döşeme ya da tavan a zarar verir mi denemeden bilinmez. Aynı kumaşa görünmeyen yerinde deneyin isterseniz. Boya felan atma sıkıntısı çıkarmazsa leke çıkar kesin.

:):):) anladın sen :):):)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Doğan Kurban said:

Dondurma yerken tümsekten mi zıpladınız arabayla :D tavanda leke garip geldi de biran.

Valla hiç sormayın, memlekete gittiğimde ön koltukta oturan annem muz soyup arkaya uzatmaya kalktı, uzatırken de arabada oturduğunu unuttu herhalde, tavana muzu değdirdi :D Küçük bir lekeydi aslında, o an ıslak mendille sildim leke geçti ama, sonrasında kuruyunca etrafı hat şeklinde su lekesi oldu.

Bastığımız, oturduğumuz yer kirlenir neyse de, tavanda leke gerçekten saçma bir durum. Tavan döşemesi temiz olmayan olan arabalar bana hep çok pis geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ozan Kar said:

Bira kullananlar vardı ama tecrübem yok. Asprinn diye bir genel temizleyici vardı. Tavana sürdümmü hatırlamıyorum ama başarılıydı. 

Birayı bende duydum. Soğan çuvalı ve bira ile temizliyormuş insanlar. ama ne gördüm nede denedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçen benim yıkamacı eliyle tavanı batırmış.. kumaş döşeme temizleyiciyi sıktım, sonra uzay diye yerli marka leke çıkarıcı mediller var onla iyice sildim üstüne nemli bez, sonra nemli bezle devam ettim durulamak için kuruyunca geçti..

sizdeki sarı çember su lekesi.. sildikçe geçer..çok sulu değilde bu leke çıkarıcı mendil belki sıradan ıslak mendil bile geçirebilir..

tavanda şöyle bir handikap var, çok ıslanırsa ilerde kumaş sarkabilir..

https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/4832562-31118-uzay-leke-cikarici-mendil-12-adet

aspirin de çok iyi ama piyasada zebil..asperox olanı alın

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba;

Bir kaç farklı ürünü denedim. Ne kullanırsam kullanayım, ıslanma nedeni ile az da olsa leke kalıyordu. Bauhaus'ta Turtle Wax'ın kuru köpükle temizleyen şu ürününe denk geldim:

OA_955100.jpg

Yakından ve az sıkarsanız yine ıslanma yapıyor, ancak uzaktan ve tek seferde bolca sıkarsanız, döşemeyi ıslatmadan yavaş yavaş eriyen kuru köpük, döşemeyi temizliyor. İşime yaradı. Kesinlikle çok sabırlı ve nazik çalışmanız gerekiyor, yoksa tam sonuç alamıyorsunuz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.