Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Almanya içten Yanmalı Motorları Yasaklamayı Planlıyor(muş)

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

Direkt bitireceklerini söylememişler de 80-95% karbondioksit salınımı azaltma hedefimize ulaşmayı mümkün kılmak için bu gerekiyor demişler diye anladım ben. Bir de tut ki arabaları hallettin, tırları filan nasıl elektrikli yapacaksın?

toplu ulaşım ve taşımayı elektriğe elektrikli trenlerle filan halletmedikleri sürece o iş yaş bence.

Tabi gerçekse 2025-2029 arası benzinli dizel alıp alıp kenara koymak lazım, baya değerlenir :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Almanya içten Yanmalı Motorları Yasaklamayı Planlıyor(muş) olarak değiştirdi

2010 yılında benzeri kararları 2020 için söylüyorlardı.

Revize edip 2030 a ötelemişler gibi...

Fakat bilinç konusunda çok ileriler, Hannover yakınlarında otoyolda kaza olduğu için beklerken arabam çalışıyordu bir amca yanaşıp "lütfen aracınızı stop edin ormanı kirletiyorsunuz" dedi. (Aşırı süratli sürüş sonrası turboyu dinlendiriyordum.)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Fakat bilinç konusunda çok ileriler, Hannover yakınlarında otoyolda kaza olduğu için beklerken arabam çalışıyordu bir amca yanaşıp "lütfen aracınızı stop edin ormanı kirletiyorsunuz" dedi. (Aşırı süratli sürüş sonrası turboyu dinlendiriyordum.)

O bence sana kil olmus :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlar boş şeyler. 30 yıl evvel petrolün 30-40 yıl ömrü kaldı deniyordu 30 yıl geçti aynı laflar tekrarlanıyor. Şayet yeni bir enerji çeşidi bulunmazsa yada pil teknolojisinde süper bir gelişme olmazsa petrole devam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Aynısı haydelbergde benim de başıma geldi (tahminen aynısı :P ) Kapalı garajda navigasyonu ayarlamaya çalışıyoruz, haliylen arabada çalışıyor. Bizde beceremedik bir türlü giriş yapmayı, iş uzadı. Yaşlıca bir amca geldi, Almanca bir şeyler saydı durdu. Bizde kapattık kontağı, sonra gitti :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Murat Kavuk said:

Aynısı haydelbergde benim de başıma geldi (tahminen aynısı :P ) Kapalı garajda navigasyonu ayarlamaya çalışıyoruz, haliylen arabada çalışıyor. Bizde beceremedik bir türlü giriş yapmayı, iş uzadı. Yaşlıca bir amca geldi, Almanca bir şeyler saydı durdu. Bizde kapattık kontağı, sonra gitti :) 

Aynı yaşlı amca olabilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Almanya'da da emekli albay amcalar var diyorsunuz yani, biraz daha çevreciler sanki bizimkilere göre :kıhkıh:

Hibritler yaygınlaşıyor da ne kadar tercih ediliyorlar merak ediyorum. Geçen esenboğa borusanda X5 hybrid vardı, 2.0 245'lik motorla 500 küsür bin liraydı. Bence i3 benzeri araçlar daha yaygınlaşmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

başlık vardı belkide.. norveç te yasaklanıyor zaten 2023 den sonra ve şu anda satılan arabaların 3 te 1 elektrikli imiş norveç te.. almanya 2030 demiş bu bizde 2050 den önce olmaz.. yaşarsak o yaşta zaten araba kullanacak dermanımız kalmaz..

hem turbo hem hybrid 125-175 bg bandında arabalar yapsalarda binsek ama, görüntü nafile..

bundan sonra fabrika değerleri değil gerçek tüketim değerleri verilecek dendi..euro 3 e 5 e dönülmüş olur sanırım :)

ha sis euro 6 motor 5 lt yakarken, bir düzenleme ile 7 lt yakan artık euro 6 derseniz sıkıntı olmaz, kelime oyunları ile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kanımca petrolün daha 400-500 yıl gibi bir ömrü var gibi... Çünkü, gerek elektriğin depolanması ve gelişmiş şarj teknolojisi ile ilgili çalışmaların yavaşlığı; gerek içten yanmalı motorların her geçen gün biraz daha gelişmesi ve otomobil devlerinin bu motorlar için korkunç yatırımlar ve arge masrafları yapmaları ve gerekse de petrol yüzünden bitmeyen savaşlar bana bunu düşündürüyor.

Gerçekten petrolün 30-40 yıl ömrü kalmış olsa dünya çok daha telaşlı ve kaygılı olmaz mıydı? Ulaşım araçlarını bir kenara bıraksak bile hayatımızın her alanına girmiş olan plastik de petrolden elde edilmiyor mu? İçten yanmalı motorun alternatifi elektrikli motor ama plastiğin alternatifi ne olabilir? Plastiksiz bir dünya hayal edemiyorum.

Uçaklar ne olacak peki? Petrol bitince hava trafiği de bitecek.

Hülasa; (bence) petrolün ömrü söylenenlerden çok daha uzun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.