Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araç çalışıyorken Bagaj Kapağının Kilidini Açma

Erhan Er.

Soru

Merhaba aracım 2015 model focus,

Bildiğiniz gibi AVM girişlerinde aracın bagajını kontrol ediyorlar. Frene basıp durduktan sonra, aracı istop etmeden hatta vites D konumundayken kapıları kilidini sağ kapıdaki tuş ile açıyorum. Ancak bagajın kilidi açılmıyor.  Güvenlik görevlisi de beklediği için aracı istop edip kapıyı açtığımda bagaj kilidi kalkıyor yada aracı istop ettikten sonra anahtardan bagajx2 tuşuna basıyorum. İkinci bir kişi gerektiği için başka yöntemleri test etme şansım olmadı.

Aracın kapısını açmadan ve aracı istop etmeden bagajı açma yada bagaj kilidini açma yöntemi varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
47 dakika önce, Mert Yürüyen said:

hahahaha :) 

benim arabayı sana satarken bunları hatırlatırım ama :pist:

Ben atmosferik araba sevmiiim artık,kusura bakma abi geç kaldın dediğimde satacaktın arabanı :D 

47 dakika önce, Doğan Kurban said:

Elin kontakta mı geziyon sen. Neden ki. Bir tanıdığım vardı rampa aşaa giderken pintilikten kontak kapatırdı. Yoksaaaa? Hem neden kumandadan açıyorsun ki? teypten kilidi açsan yeter. Adam açsın bagajı kendisi. Yahu kontak neydi ben unuttum. +- kutupların birbirine dokanmasıyla oluşan etkileşimmiydi?

Aha böyle sürüyom arabayı ondandır elim kontakta gidiyorum. Lütfen 2:35'ten sonrasını,yanınızda eşiniz çoluğunuz çocuğunuz yokken izleyin. :D 

Şaka bir yana teypten kilide basınca kilitliyor diye bildiğimden ben onun yerine anahtardan açıyorum,güvenlik görevlilerin kapaktan kaçışlarını görmekte ayrı komik oluyor :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
hahahaha [emoji4] 

benim arabayı sana satarken bunları hatırlatırım ama :pist:

Ooo kalsın titanyum bagaj için rezil olamam [emoji2]

Otomatik aracı olanlara soru: aracı P'ye alıp, şoför kapısını açtığınızda, bagaj kapağı açılmıyor mu?

Açılıyor. Ama en kolayı kumanda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

avm girişinde bagaja bakma olayı lpg kontrolü için değil mi? dizel sesi gelen aracın bagajına neden bakmaya çalışırlar anlamıyorum. ki zaten çoğu zaman kapağı kaldırmadan geri kapatıyorlar, onlar da verilen görevi yerine getirmiş olmaya çalışıyorlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
39 dakika önce, Murat Kavuk said:

Otomatik aracı olanlara soru: aracı P'ye alıp, şoför kapısını açtığınızda, bagaj kapağı açılmıyor mu?

şoför kapısını açmak ile içerideki kilit tuşuna basmak teoride aynı eylem :) ama koca kapıyı niye açayım abi tuşa basmak varken, bi söyle bana :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
51 dakika önce, Mert Yürüyen said:

şoför kapısını açmak ile içerideki kilit tuşuna basmak teoride aynı eylem :) ama koca kapıyı niye açayım abi tuşa basmak varken, bi söyle bana :) 

Tuş yok işte, anahtar da kimbilir hangi cepte, mecbur kapıyı açıcan ?  Ben focusta öyle yapardım. Neyseki cmaxda tuş var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 saat önce, Kerem Bozdoğan said:

avm girişinde bagaja bakma olayı lpg kontrolü için değil mi? dizel sesi gelen aracın bagajına neden bakmaya çalışırlar anlamıyorum. ki zaten çoğu zaman kapağı kaldırmadan geri kapatıyorlar, onlar da verilen görevi yerine getirmiş olmaya çalışıyorlar sanırım.

bomba olaylarından sonra her yerde bakmaya başladılar, öncesinde bakmıyolardı. yine de gereksiz bence ki absürt dolu bagajı bile açıp geri kapatıp devam et diyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaman zaman ben bile bagaja koyduklarımı bulamıyorum, benim bagajda birşey bulabilecek güvenlik görevlisi K-9 sertifikası alır.

5 saat önce, Teoman Saraç said:

Ben ne p ye aliyom mede stop ettiriyom. Direk anahtardan 2 kere bas bagaj açılıyor...

Ben de P ye almadan açmıyor anahtardan, P ye alıp iki kere basıp açıyorum, ama bu arada arabanın içinde yaylanıp duruyoruz güvenlik görevlisi bagaj kapağı ile güreş tuttuğu için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 15.06.2016 at 13:43, Yakup Çağatay said:

Devamını okuduysanız eğer açan da var :)

Denedim çalıştı. Kapılar zaten kilitli değildi. AVM girişinde durduktan sonra vitesi park konumuna aldım, güvenlik görevlisi bagajı kendisi açtı.

demekki takla atmaya gerek yokmuş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.