Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araç çalışıyorken Bagaj Kapağının Kilidini Açma

Erhan Er.

Soru

Merhaba aracım 2015 model focus,

Bildiğiniz gibi AVM girişlerinde aracın bagajını kontrol ediyorlar. Frene basıp durduktan sonra, aracı istop etmeden hatta vites D konumundayken kapıları kilidini sağ kapıdaki tuş ile açıyorum. Ancak bagajın kilidi açılmıyor.  Güvenlik görevlisi de beklediği için aracı istop edip kapıyı açtığımda bagaj kilidi kalkıyor yada aracı istop ettikten sonra anahtardan bagajx2 tuşuna basıyorum. İkinci bir kişi gerektiği için başka yöntemleri test etme şansım olmadı.

Aracın kapısını açmadan ve aracı istop etmeden bagajı açma yada bagaj kilidini açma yöntemi varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
12 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Şu başlığa bakmalı

http://www.focusclubtr.com/topic/11967-focus-3-bagaj-kilit-sorunu/

Vitesi P konumuna alıp kilidi açmayı deneyebilirsiniz.

Teşekkürler yalnız verdiğin linkteki soruyu soran arkadaş P konumundayken de açılmadığını söylemiş. Bende sanırım denemiştim. Güvenlik görevlisi "bagajı açarmısınız" diye sıkıştırınca, baktım olmuyor istop edip kapıyı açıyorum

Erhan Ersöz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Erhan Ersöz said:

Teşekkürler yalnız verdiğin linkteki soruyu soran arkadaşın P konumundayken de açılmadığını söylemiş. Bende sanırım denemiştim. Güvenlik görevlisi "bagajı açarmısınız" diye sıkıştırınca, baktım olmuyor istop edip kapıyı açıyorum

Devamını okuduysanız eğer açan da var :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 dakika önce, Erhan Ersöz said:

Teşekkürler yalnız verdiğin linkteki soruyu soran arkadaş P konumundayken de açılmadığını söylemiş. Bende sanırım denemiştim. Güvenlik görevlisi "bagajı açarmısınız" diye sıkıştırınca, baktım olmuyor istop edip kapıyı açıyorum

net bilgi,

P'ye alıyoruz ve aracın içinden eğer kapılar kilitli ise tuşa basıp tüm kapıları açıyoruz. bunu P'ye almadan öncede yapabilirsiniz, bir sıralaması yok. 

illa ki anahtardan iki kere tuşa basmaya gerek yok. ama tüm bu saçmalık yerine tek bir bagaj açma tuşu sabit şekilde el altında eklenseydi ne kadar rahat olurdu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Mert Yürüyen said:

net bilgi,

P'ye alıyoruz ve aracın içinden eğer kapılar kilitli ise tuşa basıp tüm kapıları açıyoruz. bunu P'ye almadan öncede yapabilirsiniz, bir sıralaması yok. 

illa ki anahtardan iki kere tuşa basmaya gerek yok. ama tüm bu saçmalık yerine tek bir bagaj açma tuşu sabit şekilde el altında eklenseydi ne kadar rahat olurdu. 

+1 

bu konudan ben de muzdariptim. Mert bunu daha önce de söyledi. Ve ben artık Mertin söylediğini yapıyorum yani kontrol noktasına geliyorum. Duruyorum,  arabayı P ye alıyorum. Kapıdaki kilit düğmesini açıyorum- 

-voila- 

güvenlik bagajı açabiliyor :D:D:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, H. Cenk said:

+1 

bu konudan ben de muzdariptim. Mert bunu daha önce de söyledi. Ve ben artık Mertin söylediğini yapıyorum yani kontrol noktasına geliyorum. Duruyorum,  arabayı P ye alıyorum. Kapıdaki kilit düğmesini açıyorum- 

-voila- 

güvenlik bagajı açabiliyor :D:D:D

istinye otokoçtan çıkmışım, istinye parkta bir yemek yiyelim dedik hanımla... o otopark kapısındaki salaklıklarımızı, maymunluklarımızı anlatamam :) güvenlikler bana gülüyor ben arabaya gülüyorum :)

Sonuç:  Açamadık :) öyle girmiştim otoparka...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Mert Yürüyen said:

istinye otokoçtan çıkmışım, istinye parkta bir yemek yiyelim dedik hanımla... o otopark kapısındaki salaklıklarımızı, maymunluklarımızı anlatamam :) güvenlikler bana gülüyor ben arabaya gülüyorum :)

Sonuç:  Açamadık :) öyle girmiştim otoparka...

sen gene iyisin 2004te cmaxi ilk almışım. o zaman için uzay arabası gibi. elektronik park freni de var. Nasıl havalıyım. Bir akşam çamlıca tarafından acıbademe iniyorum yanımda bizim işyerinin müdürü var. Yokuş aşağıdır orası  kırmızı ışıkta durdum ve yeşil yandı araba mümkün değil gitmiyor . elfreni bırakmıyor. Kontağı kapadım tekrar açtım indim baktım bir şey mi engelliyor diye, arkadakiler korna çalıyor. sonra acemi galiba dediler en son araba bozuldu galiba dediler. Hilafsız 5-6 dakika maymuna döndüm, terledim.. sonra bir şekilde  araba hareket etti.  Meğerse dandik fört el frenmini bırakmak için debriyaja basma veya frene basma şartı getirmiş. Yokuş aşağı diye basmıyormuşuz :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neden kumandadan açmıyorsunuz bagajı ? Ben hep öyle yapıyorum AVM girişlerinde, bizdeki araç manuel ama aracı stop etmeye,vitesi P'ye almaya neden gerek duymuşlar anlamadım.

Ben yanaşıyorum AVM girişine, görevli aynayla aracın altına baktıktan sonra arkaya geçince basıyorum bagaj tuşuna kendi atıyor zaten kapağı,bu arada ne stop ediyor nede boşa alıyorum vitesi. Otomatikte kaçırdığım bir nüans var demek ki :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Semih G. said:

Neden kumandadan açmıyorsunuz bagajı ? Ben hep öyle yapıyorum AVM girişlerinde, bizdeki araç manuel ama aracı stop etmeye,vitesi P'ye almaya neden gerek duymuşlar anlamadım.

Ben yanaşıyorum AVM girişine, görevli aynayla aracın altına baktıktan sonra arkaya geçince basıyorum bagaj tuşuna kendi atıyor zaten kapağı,bu arada ne stop ediyor nede boşa alıyorum vitesi. Otomatikte kaçırdığım bir nüans var demek ki :) 

canım benim... bizim araba titanium, teeee cebimin en derinlerinde olabiliyor anahtar, onu ara bul çıkar... zorla kendini rencide ettirme şimdi bana burda, hadi bağaayım hadi... :smiley2k:

İçeriden "OK" vermeksizin bagajın açılamaması güzel bir güvenlik önlemi ama bu kadar karışık olmasına gerek yoktu tabiki, şöförün ön göğüsten dokunacağı bir tuş yeterdi bu işi çözmeye.

@Doğan Kurban ELM'lik bir durum yok burda...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Mert Yürüyen said:

canım benim... bizim araba titanium, teeee cebimin en derinlerinde olabiliyor anahtar, onu ara bul çıkar... zorla kendini rencide ettirme şimdi bana burda, hadi bağaayım hadi... :smiley2k:

İçeriden "OK" vermeksizin bagajın açılamaması güzel bir güvenlik önlemi ama bu kadar karışık olmasına gerek yoktu tabiki, şöförün ön göğüsten dokunacağı bir tuş yeterdi bu işi çözmeye.

@Doğan Kurban ELM'lik bir durum yok burda...

Ya Semih o kadar uzun iş neden yapıyorki. Kapı kilitlerini açsa görevli zaten açar bagajı. Peeeh. Ya belki vardır elm den ayarı.

Bu arada şu nokta var. Güvenlik bagajı kontrol ederken acaba bu şüför acemi olabilir adamı ezmesin diye böyle birşey mi yaptılar acaba. Manuelde de aslında el freni çekmeden bagajı açmaması lazım. Aha bir eksiklik buldum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Mert Yürüyen said:

Ben maraba araçlar için dedim,zaten bir avuçsunuz titaniumcular olarak hemen bir ezme çabaları falan... Yok P'ye al yok kapıyı aç yok sağ camdan sol bacağını çıkar falan ohooo :D  Elimin altındaki kumandadan hemen açıyorum bagajı dert yok tasa yok,parayla rezil olmak böyle bir şey olsa gerek :guitar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Semih G. said:

Elimin altındaki kumandadan hemen açıyorum bagajı

Elin kontakta mı geziyon sen. Neden ki. Bir tanıdığım vardı rampa aşaa giderken pintilikten kontak kapatırdı. Yoksaaaa? Hem neden kumandadan açıyorsun ki? teypten kilidi açsan yeter. Adam açsın bagajı kendisi. Yahu kontak neydi ben unuttum. +- kutupların birbirine dokanmasıyla oluşan etkileşimmiydi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.