Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Powershift Zor Hareket Etti Ve Sonra Düzeldi

Erhan Erten

Soru

Akşam arabama bindim ps bir türlü geri araba gitmiyor gaza yüklendim devir 4000 den yukarı çıkmadı.aracı 6-7 kere stop edip yeniden çalıştırdım ileri geri viteslerle oynadım durdum kendiliğinden düzeldi. Neden olmuş olabilir ?? İçime bir korku saldı valla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Eğer sorun tekrarlamaz ise kavrama yanlış teşhis sonrası boşuna mı değişmiş olacak yani?

Maalesef öyle fakat usta diyorki ben kavramayı titreme için değiştirdim istersen geri takarım. Onu da ben istemedim.
Dışarda iş bilmez ustaların rastgele parça değişimine illet olurum Eğer sorun beyinde çıkarsa serviste böyle bir olayın olması daha kötü.

Kime güveneceğiz o zaman... 

Servisteki usta bilgisayar ne söylerse onu yapıyor maalesef
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorun halen devam etmekte. Başer oto ya yeniden başvuru yaptım. Aracı bilgisayar bağladılar ve hala "Kavrama B Sıkışması" diye uyarı gelmekte. Beynin değişmesi gerektiğini söylediler. Ford Otosan dan istek yapıldı. Red cevabı geldi. Başer Oto kar etmeyelim sizden 4,000 tl ye değiştirelim demekte.  Ben ısrarla fordun ayıplı malının arkasında durması için telefonlaşmalar yapıyorum ama bir sonuç çıkmayacak gibi. Arabaya binesim gelmiyor:::( Aldığıma alacağıma pişman oldum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 saat önce, Erhan Erten yazdı:

Sorun halen devam etmekte. Başer oto ya yeniden başvuru yaptım. Aracı bilgisayar bağladılar ve hala "Kavrama B Sıkışması" diye uyarı gelmekte. Beynin değişmesi gerektiğini söylediler. Ford Otosan dan istek yapıldı. Red cevabı geldi. Başer Oto kar etmeyelim sizden 4,000 tl ye değiştirelim demekte.  Ben ısrarla fordun ayıplı malının arkasında durması için telefonlaşmalar yapıyorum ama bir sonuç çıkmayacak gibi. Arabaya binesim gelmiyor:::( Aldığıma alacağıma pişman oldum. 

Tüketici hakem heyetine gidin. Önceki faturanız 2bin küsür, yazık günah 4bin daha oldu sana 6bin küsür. Boştan yere 2bin gitmiş kafadan. Size izah etmişler miydi bu parçanın değişmesi gerektiğini ama sorun başka bir yerden çıkarsa ona da masraf edebileceğinizi? Ben hiç sanmıyorum. Sağlam parçayı söktüler size hem parça hem işçilik sattılar ve buna devam etmek istiyorlar.

Ya bazen kızıyoruz insanlar servise gitmeden evvel gelip burada gelip başlık açıp bu sorunu yaşayan var mı diye sormalarına. Ama haklılar, güven vermiyor çoğu servis, gereksiz parça değişimi yapıyor. Ne anladık yetkili servisten o zaman. Eğer burayı okuyan Otosan yetkilisi varsa açık ve net söylüyorum, servisleriniz güven vermiyor, insanların parasına ve zamanına mal oluyor. Hoş gerçi bu durum sizin hoşunuza gidiyor bile olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otosan, başer, otokoç bir dünya kişiyle görştüm ama nafile. En son başerden eski kavramamın geri takılmasını beynin ücretini (4.100 tl) kabul ettiğimi ve kavramanın fiyatının bu tutardan düşülmesini talep ettim. Gelecek cevaba göre çıkmacıları dolaşmaya başlayacağım

Dedimki servise beyin değiştikten sonra sorun kalmayacağına garanti varmı sonra komple şanzıman demeyin (17.000 tl) cevap yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracıma en son Otokoç Ümitköy de TCM yazılımı komple yeniden kuruldu. Yazışmalardan hiç bir sonuç alınamadı. Yazılım yeniden kurulması sonrası 10 günde sadece bir kez sıkıntı yaşadım. TCM konusunda baya bir tecrübe edindim :(  sıkıntı yaşayan olursa yardımcı olurum ki Forumda çok sıkıntı yaşayan olmasa da hem başer oto hem otokoç ümitköy tcm bozuk değişimi bekleyen araç kaynamaktadır. 

Özellikle garantisi bitmiş arkadaşlar kavramasını sakın servise uyup değiştirmesinler +- 250,000 km ömrü bulunmaktadır.

Bu arada TCM modülüne zam gelmiş 5,500 tl fiyat a çıkmış.  İngiltereden direkt ford fabrikasından orada yaşayan akrabam vasıtasıyla şase no üzerinden bu parçayı sordurdum. 385 sterlin (1.500 tl) olduğunu öğrenince hemen ustası vasıtasıyla sipariş verdirttim. Akrabam kurban bayramında Türkiye ye gelirken bavulunda getirecek serviste takdıracağım. Ayrıca ingiltere de konuştuğum usta burada 10 yıl garanti var dedi. 

Orjinal sıfır kutusunda ürün gelecek. İngiltere de 1500 tl civarı direkt fabrika ürünü nasıl olur da bizim ülkemizde 5,500 tl ye çıkıyor.

Ford Otosan resmen bizleri soymaktadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford Otosan parçaları bavulla vergi vermeksizin getirip mi 5.500 liraya satıyor? Öyle ise soymaya çalışmış evet.

Direkt Ford fabrikası parça satmaz, parçayı nereden almışlar? Resmi dealer mi yoksa farklı kanal mı? Ayrıca çalışan biri varsa indirim de almış olabilir. 

10 yıl garanti mi varmış? Binekte hem de? Boya garantisidir o :zha: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Ford Otosan parçaları bavulla vergi vermeksizin getirip mi 5.500 liraya satıyor? Öyle ise soymaya çalışmış evet.

Direkt Ford fabrikası parça satmaz, parçayı nereden almışlar? Resmi dealer mi yoksa farklı kanal mı? 

Ford Otosan illaki bu malzemelere gümrükleme nakliye vergiler vs. masraf ederek getirmektedir. Ama bir adet olarak da getirmemektedir. Fabrikada son kullanıcıya toplu gelen hiçbir malzeme fiyatı 3 katına çıkmaz. Ben bir mali müşavir olarak gümrükleme masraflarını iyi bilirim. 

Parçayı direkt fabrika değildir yedek parça satış yeridir herhalde malzeme ulaştığında kutusunu resimlerini buradan eklerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 dakika önce, Erhan Erten yazdı:

Ford Otosan illaki bu malzemelere gümrükleme nakliye vergiler vs. masraf ederek getirmektedir. Ama bir adet olarak da getirmemektedir. Fabrikada son kullanıcıya toplu gelen hiçbir malzeme fiyatı 3 katına çıkmaz. Ben bir mali müşavir olarak gümrükleme masraflarını iyi bilirim. 

Parçayı direkt fabrika değildir yedek parça satış yeridir herhalde malzeme ulaştığında kutusunu resimlerini buradan eklerim. 

Madem öyle hocam sizin aldığınız araba orada 18 bin pound bile değil siz burada 80 küsür bin lira veriyorsunuz onu da hesaplayın lütfen :) Madem direkt kur ile çarpıyoruz.

Malzeme kutusu önemli değil, faturası önemli. Buradaki şartlar orada da geçerli, DEALER fiyatı ile Johnson'ın dükkanı aynı değil.Resmi satış fiyatı her zaman her yerde pahalıdır bunu satanlar da inkar etmez, bilenen gerçekler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada şanzımansan yani vites geçmeme titreme vs. gibi sorun yaşayanların araçlarını sadece Otokoç ümitköyde Ahmet usta dışında kimseye kontrol ettirmemelerini tavsiye ederim.

--2 dakika sonra eklendi--

Sıfır araçda bahsettiğiniz fark tamamen ÖTV den kaynaklanmaktadır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Erhan Erten yazdı:

Sıfır araçda bahsettiğiniz fark tamamen ÖTV den kaynaklanmaktadır. 

Peki :yeah: Faturayı unutmayın gelince o zaman detaylı yazarım şimdi uzatmanın anlamı yok.

--3 dakika sonra eklendi--

Ayrıca garanti süresi burası ile birebir aynı. http://www.ford.co.uk/BuyingandprotectingyourFord/Warranties

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.