Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Desktop Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

Selamlar ...

Malumunuz elektronik işinden pek anlamıyorum (bkn.evet cahilim) ama işi bilen arkadaşlarımız var (bkn.tamam ben bilmiyorum ama bilen kişileri tanıyorum.)

Hedef : Sadece ve sadece oyun oynamak için desktop almayı düşünüyorum. 

- toplama makina ile uğraşmak istemiyorum

- modem + monitörüm var

- i5 intel işlemci tercihimdir

- Mini - Midi - Tower / Slim vs. "size" tercihim yok ... ısınıp şişmesin, gürültüsü ile kafamı #####sin yeter

Bu iş için 4k TL civarında (kafamda) bütçe ayırdım. Siz işi bilen arkadaşlarımdan tavsiye alabilir miyim? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ROG'a ben de katılıyorum, gavuristanda Alien, Tr'de ROG da Asus servisine bir bakınmalı.

Bir de ilk bakışta bunların ekran kartları yeterince başarılı değil gibi sanki de yeterli olur diye tahmin ediyorum.

Mesela bu 4k:

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-rog-gr8-r076r-core-i7-4510u-2-ghz-8-gb-1-tb-2-gb-nvidia-gtx750ti-win81.html

bu da benchmark'ları:

http://www.anandtech.com/bench/product/1662

bence yeterli değil para/çokomel eğrisinde de beklenti de mühim tabi.

bir de bu aralar yeni ekran kartı geleceği için toplamaya karar verilse biraz beklemek gerekebilir. Tabi angaradan istanbullara toplama olsun diye artislik yapmak kolay bozulduğuna beni darlayamayacağın için abi de benim en başta toplama alma sebebim tüm kasayı garantiye verip 1 ay bekleme ihtimaline ciddi sinir olmam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Kaan Yagizer said:

Selamlar ...

Malumunuz elektronik işinden pek anlamıyorum (bkn.evet cahilim) ama işi bilen arkadaşlarımız var (bkn.tamam ben bilmiyorum ama bilen kişileri tanıyorum.)

Hedef : Sadece ve sadece oyun oynamak için desktop almayı düşünüyorum. 

- toplama makina ile uğraşmak istemiyorum

- modem + monitörüm var

- i5 intel işlemci tercihimdir

- Mini - Midi - Tower / Slim vs. "size" tercihim yok ... ısınıp şişmesin, gürültüsü ile kafamı #####sin yeter

Bu iş için 4k TL civarında (kafamda) bütçe ayırdım. Siz işi bilen arkadaşlarımdan tavsiye alabilir miyim? 

Net bilgiler veriyorum:

Toplama bilgisayar sanayide turboya (evet turboya) motor takılmış araba gibi olur. Anam babam hızlıdır ama çok da uzun ömürlü olmaz. Rafine değildir, aksi örneklerini iddia eden arkadaşlara sakın ha sakın kulak asma. Hele ki trend yaratmaya ilgi çekmeye çalışan ülkemiz bebeliklerin sitelerindeki bilgilere falan. Hazır recipe deneyebilir yada paraya kıyıp dell, fujitsu gibi markaların workstation alabilirsin, tekerine taş gelmez o derece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiç tartışasım yok aslında da bugün işsizliğim üzerimde:

uzun ömürlü diyon da hazır recipe dediğinin ömrüyle fark nerede?

ki nasıl uzun ömürlü olmuyor onu da anlamış değilim.

workstation öneriyon detaylı bilgi ver adama, kaç kayme olur, standart ekran kartları uyumlu mudur, standart ekran kartını taktığında power supply ne eder.

zamanında pislik pislik realin önünde bik bik güldünüz bana madem yaptığımı düşündüğünüz hatanın alternatifini ciddi değerlendirelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evde değilim fiyat detayı çok veremiyorum fakat:

http://www.fujitsu.com/tr/products/computing/pc/workstations/celsius-m740/index.html

Şu alet akar. En kral ekran kartları takılır, cpu su aklını alır, psu su banamısın demez. Ham hali 1500$a alınır.

https://www.dmo.gov.tr/Esatis/UrunKategori/UrunDetay.aspx?UrunID=13672855&AKategoriID=11884&UrunKodu=314.664074#tabs|productinfo:urunbilgileri

or

https://www.dmo.gov.tr/Esatis/UrunKategori/UrunDetay.aspx?UrunID=13681795&AKategoriID=12100&UrunKodu=314.622151#tabs|productinfo:urunbilgileri

Çok can sıkılırsa eğer ekran kartı veya diskleri daha bayiden almadan sipariş edilebilir. Öyle alınır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asus ROG ... O.K'dir ... not alındı.

Maaş hesaba yatınca Vatan'a saldırmaca :) 

20 saat önce, Murat Kavuk said:

PS4 al gitsin Kaan abi. Aradaki farkla da iyi bir TV alırsın :fikir:

...var zaten.  2xLaptop ve bir ortalama/iş PC'si de var (W8,1+i5 işlemcili) ... bu PC'yi sadece oyun oynamak için istiyorum.

19 saat önce, Servet Özkan said:

Toplama bilgisayar sanayide turboya (evet turboya) motor takılmış araba gibi olur. 

... %5 - 10 fazla vereyim, sonradan başım ağrımasın ... sinir yapmayayım diye düşündüğüm için sana katılıyorum.  +1

On 01.06.2016 at 15:28, Muharrem B. said:

Rog Gr8 üzerine birde SSD eklediniz mi tadından yenmez. 

16Gb'ye yükseltme + SSD alınacak ... O.K'dir, not alındı ... tavsiye için teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asus ROG ... O.K'dir ... not alındı.

Maaş hesaba yatınca Vatan'a saldırmaca [emoji4] 

16Gb'ye yükseltme + SSD alınacak ... O.K'dir, not alındı ... tavsiye için teşekkürler. 

RAM i bu kadar alacaksan eğer bilgisayarı aldığında bir ayar göndereceğim sana, bu ayar sayesinde ssd nin ömrü gereksiz yere kısalmayacak daha efektif ve hızlı kullanacaksın. Şuan telefondan yazdığım ve kurduğun işletim sistemine göre değişeceği için yazmıyorum. Yapacağın şeyin genel adı Disk'te pagefile tutulmasını engellemek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.