Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Motordan Gelen Zincir Veya Rulman Sesi

Enes Andıç

Soru

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır arabamın ön sağ tarafından araç ilk çalıştıktan 5-6 km yol yaptıktan sonra dağılmış rulman sesi geliyor defalarca servise gitmeme rağmen teşhis konulamadı gergi rulmanı değişti ses hala var, ses sürekli olmadığından tam teşhis koyamadılar ben sesi kaydettim link atıcam başına gelen varsa fikilerinizi bekliyorum

sesi  ekledim dinleyebilirsiniz  20. saniyeden sonra gaza basıp bırakmaya başlayınca duyuluyor bariz

Ses_002.m4a

Enes Andıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Demekki çok belirgin gelmedi neyse, servis bu ses için triger setini devirdaim pompasını ve gergi rulmanlarını değiştirdi, ses hala var araç ilk çalıştığında yok 5 dk sonra dağılmış rulman sesi geliyor ön sağ tekerinb arkasından duyuluyor  böyle bir sesin sizce krank kasnağından gelme ihtimali varmı sesi bir iki siteye attım dinleyenler krank kasnağı olabilir diyor, krank kasnağı ince zırıltılı bir ses yaparmı sizce?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Enes Andıç said:

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır arabamın ön sağ tarafından araç ilk çalıştıktan 5-6 km yol yaptıktan sonra dağılmış rulman sesi geliyor defalarca servise gitmeme rağmen teşhis konulamadı gergi rulmanı değişti ses hala var, ses sürekli olmadığından tam teşhis koyamadılar ben sesi kaydettim link atıcam başına gelen varsa fikilerinizi bekliyorum

sesi  ekledim dinleyebilirsiniz  20. saniyeden sonra gaza basıp bırakmaya başlayınca duyuluyor bariz

Ses_002.m4a

Anormal bir ses yok bence. O bahsettiğiniz ses, hava filtresinden geliyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sesin aynısı var. Yani başına gelen bilir. Bazen yapıyor bazen yapmıyor. Enjektör problemim var benim. Ankaraya gidip yaptıracağım. Servisten bir abi enjektörle alakalı demişti. Hatta bulabilirsem sesi ekliyeceğim şimdi.

Sizin sesi dinleyenler, sadece gazdan ayağı çekince rolantiye inerken ki sese dikkat etsinler. TDCI kullanan birinin o sesi fark etmemesi imkansız. 

Bu arada konuyu dağıtmadan bir şey sormak istiyorum; motordaki anormal sesleri yetkili serviste çalışan ama aracı aynı araç olmayan birinin anlama olasılığı ne kadardır? Hiç hayatları boyunca 5 saat aralıksız 4 Bin devir civarlarında TDCI kullanmayan biri aracın sesini nasıl anlar? İşin en berbat yanı ise, halen şu orta seviye araçlarda arızaların bilgisayar ile tespit edilememesi ve ses ile anlaşılması. Dün ki tecrübem ile sabittir bu.

Şimdi sesi buldum, fakat yüksek devirdeki üfleme sesini değil de devir kendine gelirken çıkardığı ses aynı. Fakat benimki 4-5 tık yukarı sanırım. :)) 

ses.mp3

Furkan Çiçek tarafından düzenlendi
Ekleme..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Kaan Yagizer said:

sıcak + soğuk dinlemek lazım.

...uzaktan olacak iş değil vallahi.

Yok be abi, ikisindede fan motoru sesi gibi. Kompresorlu arabadaki kompresor sesi gibi bisi bu. Ama tabiki servis yolu gozukmus fakat servislerin normal demesi garip.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.