Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Iphone Yerine Hangi Android Telefon Alınır ?

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Cem Boneval said:

Elbette bunun da rolü var, ama marka bazında da Apple lider değil.

brand.JPG.876df7c019ed0b7252a48910319290

Kaldı ki ben bunları Android iOs'tan üstün diye yazmadım, sadece Android çöp ifadesinin abartısına işaret etmek istedim. 

biliyorum çöp ifadesi için yazdınız ama o kadar yüksek kullanım oranını görünce aklıma ios'un tek androidin bir çok cihazda kullanıldığı geldi. ama marka bazında kim lider onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

JB yapınca özgür oluyorsunuz da bi dünyada sıkıntı çekiyor JB yapanlar. Android'de root yapıncada tüm kilitler kalkıyor ki ben rootsuz android kullanmam diyorken Note5'imi rootsuz seve seve kullanıyorum.

İstediğiniz programı dilediğiniz gibi kurabiliyorsunuz androidde. Kablo ile bağlıyorsunuz pc ye istediğinizi atabiliyorsunuz yada markaların kendi geliştirdiği programlar ile telefonu pc üzerinden bile yönetebiliyorsunuz.

Apple ve Android arasındaki çekişme tabiki bitmeyecek. Biterse zaten olmaz.

Birde iphone kullananların %80i yanında şarj aleti ile dolaşıyor. Optimize etmeyi bilseler bence gerek olmaz tabiki ama kimse bunun farkında değil. 2 sene sonunda da İOS sürüm yüzünden haydi telefon değiştir. 5 sene önceki Android cihazımı hala kullanabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Kemal Yerebakan said:

Birde iphone kullananların %80i yanında şarj aleti ile dolaşıyor. Optimize etmeyi bilseler bence gerek olmaz tabiki ama kimse bunun farkında değil. 2 sene sonunda da İOS sürüm yüzünden haydi telefon değiştir. 5 sene önceki Android cihazımı hala kullanabilirim.

:blink: Ben sanırım yıllardır iPhone diye başka bir şey kullanım :D ehehe. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Kemal Yerebakan said:

Birde iphone kullananların %80i yanında şarj aleti ile dolaşıyor.

Konu baya baya ios vs android olmuş ama bende 2 çift yazayım :)

Googleda çalışan arkadaşım şarj sıkıntısı yüzünden iphone 6 almış, nexusun son modeli için baya düzeltmişler bi denicem diyodu.

benim yaklaşık 1.5 yıllık iphone 6 abartmazsam 1 günü(15 saatten fazla) çok rahat çıkartıyor.

annem ve babam iphone 4leri 2 gün filan kullanıyorlar sanırım, tabi sadece telefon olarak nadiren hopi vs. 2side 5 küsür senedir sürekli aktif olarak kullanılmış orijinal bataryalı.

6 küsür senedir iphone kullanıyorum, başlarda onuda yapayım bunuda yapayım modunda JB yapmıştım ama artık yapılıyormu onu bile bilmiyorum, eksikliğini hissettiğim bir şeyde yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Kemal Yerebakan said:

JB yapınca özgür oluyorsunuz da bi dünyada sıkıntı çekiyor JB yapanlar. Android'de root yapıncada tüm kilitler kalkıyor ki ben rootsuz android kullanmam diyorken Note5'imi rootsuz seve seve kullanıyorum.

İstediğiniz programı dilediğiniz gibi kurabiliyorsunuz androidde. Kablo ile bağlıyorsunuz pc ye istediğinizi atabiliyorsunuz yada markaların kendi geliştirdiği programlar ile telefonu pc üzerinden bile yönetebiliyorsunuz.

Apple ve Android arasındaki çekişme tabiki bitmeyecek. Biterse zaten olmaz.

jb ilgili sorun yaşamadım hiç. cihazı aldığım gün jb yaptım o gün bu gündür jbli kullanıyorum :) ama root konusunu hiç bilmiyorum. androide ne katar faydası var mı yok mu hiç bilmiyorum inanın. dediğiniz gibi ios ve android arasındaki çekişme bitmeyecek ama bitmesi için applede ki bu fiyat politikası değişmesi lazım bence :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En büyük fark iphone idiot-proof, android değil. Iphone'da uzun süre kullanıp güncelleme yapma hatasına düşerseniz de yenisini almaya zorluyor, bu da tartışmaya açık olmayacak kadar net bence.

Özetle yine tercih meselesi de bence end-user olma kapasitesindeki adamlar tembellikten iphone kullanıyor, benim de iphone'u alırkenki ana sebebim idiot-proof olması ve malware tarzı şeylerle uğraşmayacak olmam olmuştu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Mertcan Çelik said:

En büyük fark iphone idiot-proof, android değil. Iphone'da uzun süre kullanıp güncelleme yapma hatasına düşerseniz de yenisini almaya zorluyor, bu da tartışmaya açık olmayacak kadar net bence.

Özetle yine tercih meselesi de bence end-user olma kapasitesindeki adamlar tembellikten iphone kullanıyor, benim de iphone'u alırkenki ana sebebim idiot-proof olması ve malware tarzı şeylerle uğraşmayacak olmam olmuştu.

Net mi? Mertcan bu kadar emin konuşma yavru. 

Apple 4s'leree şikayet gelince 1 hafta içinde yazılımı yenileyen firma. Öldürmüyor ceplerini en azından.

Temiz kurulum ömrü hayatı boyunca yapmayan sürekli update'ler ile devam eden milyonlarca apple kullanıcısı var :yeah: Bunlardan biri ise bi zahmet olsun o kadar yavaşlık. Biraz da işi bileceksin. Android telefon amiral gemisi değilse güncelleme almıyor bile amiraller ise 1 sene sonra 1 tane belki :D 

Yani bu işte konu; yazılım - destek - öldürme gibi şeyler ise konuşacak konu yok bile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi benim eski iphone'u update etsem normal bir insanı çıldırtacak kadar yavaşlamayacak öyle mi?

hiç inandırıcı gelmedi de araştıramayacak kadar tembelim.

bir de temiz kurulum yapmayan milyonlarca apple kullanıcısı var da, kimse idiot-proof olup idiot'lar tarafından kullanılmıyor demedi. telefonu o kadar bile umursamayan adam zaten yavaşmış, hızlıymış iyiymiş kötüymüş dert etmez. en azından tartışabilecek ya da 3-5 mantıklı şey söyleyebilecek seviyedeki gruptan bahsediyorum ben.

güncelleme ile kast ettiğin ne onu da anlamış değilim, illa tamamen yeni sürüm mü çıkması gerekiyor güncelleme sayman için?

yılda bir güncelleme ile ne kast ettiğini hiç anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Mertcan Çelik said:

şimdi benim eski iphone'u update etsem normal bir insanı çıldırtacak kadar yavaşlamayacak öyle mi?

hiç inandırıcı gelmedi de araştıramayacak kadar tembelim.

bir de temiz kurulum yapmayan milyonlarca apple kullanıcısı var da, kimse idiot-proof olup idiot'lar tarafından kullanılmıyor demedi. telefonu o kadar bile umursamayan adam zaten yavaşmış, hızlıymış iyiymiş kötüymüş dert etmez. en azından tartışabilecek ya da 3-5 mantıklı şey söyleyebilecek seviyedeki gruptan bahsediyorum ben.

güncelleme ile kast ettiğin ne onu da anlamış değilim, illa tamamen yeni sürüm mü çıkması gerekiyor güncelleme sayman için?

yılda bir güncelleme ile ne kast ettiğini hiç anlamadım.

Bunları yaşayarak göreceksin :D Ama hiç bir şeyi araştırmazsan farkında da olamazsın o yüzden, saldım gitti. :bye:

5 yıllık telefonundan bahsediyorsun ve hala son sürüm desteği olduğunu biliyorsun. 

Elindeki amiral gemisi güncellemelleri ne zaman alacak ve hata olduğunda ne zaman giderilecek?  Bunu görmen gerekiyor. 

Sadece şu cümlene yazdım ayrıca;

Alıntı

Iphone'da uzun süre kullanıp güncelleme yapma hatasına düşerseniz de yenisini almaya zorluyor, bu da tartışmaya açık olmayacak kadar net bence.

Konu yazılım,güncelleme ve eskiyi elde tutmak ise Apple tartışmasız en iyisi.

Hala sen bile iphone kullanıyordum diyorsun ama o bir iphone 4s ve 5. yılında. Bunlar denmiyor :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi sen en iyisi kendi telefonunu kullanmaya devam et. Ben Nokia 6600 kullanmaya devam ediyorum. Kafam kulağım rahat. Yaklaşık 7 sene falan oldu batarya bile orijinal. Fotoğraf çekeceksem Canon makine var, kral telefona on basar. Sosyal medya evde bilgisayarda. Hiç birisinde arıza güncelleme vs. derdi yok, yaşayıp gidiyoruz :) Şaka bir yana hanımda HTC var ve bir şikayetimiz yok. Serisini bilmiyorum ama düşünürsen araştır bi bak derim. Elektronik biraz da şans ve ve ihtiyaç meselesi. Kimisi aynı cihazı yıllarca kullanırken kimisi 1 ay sonra bozulabiliyor. İhtiyaç ve fiyat aralığına göre değerlendirmek lazım. Bir de tabi ki kendini ispatlamış markalara bakmak lazım. Örneğin araba almak isteyen bir kişi -eğer özel bir zevki yoksa- parasına göre en iyisi hangisiyse onu almak ister değil mi? Önce gider japon ve almanları araştırır. Bu da ona gibi bir şey işte.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony biraz vurmuşlar yere sanki. Z2 var bende 2 yıldır çatır çutur kullanıyorum. O kadar 4K video çektim cam gibi. Kamerası muhteşem ön kamera hariç. 3200 Mh batarya biraz geç dolsada çok uzun süre gidiyor. Gram donma olmadı.sony bence düşünülebilir. Ama derseniz ki fiyatı çabuk değer kaybediyor haklısınız. Bu konuda kralı Apple fiyatı düşmüyor namussuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem bey Android'e çöp dememin sebebi teknik alt yapısı ve üreticilerin sağını solunu fazlasıyla bızıklamasından kaynaklanıyor.

Pazarda fazla olmasının tek sebebi, alternatifi olmayan ücretsiz tek işletim sistemi olmasıdır. 

Telefonları mobil bilgisayar gibi kullanıyor ama ısrarla klasik cep telefonu gözüyle bakıyorsunuz. Eğer bu şekilde bakarsanız, ufak bir ayrıntıyı gözden kaçırırsınız. Telefon modeli seçerken, üreticilerin kullandığı "Ekran - İşlemci - Dokunmatik vb" unsurlarını göz önünde bulundurursanız; "İ7 İşlemcili 64 GB Ram'li bir makineye Windows Vista kurup bir süre hızlı bir bilgisayar kullandığınızı düşünür durursunuz"

Şu anda telefon rekabetin de ki firmalar, ortalama aynı fabrikadan çıkan Anakartları, İşlemcileri, Ramleri ve Ekranları kendi kasalarına göre toplatıp içine Android'i çakıp "Galaksi S *.*" enteresan üretimlerde bulunuyorlar. 

Windows Phone'u önermemde ki asıl gaye Profesyoneller tarafından belirli bir AR-GE ile üretilen en hesaplı işletim sistemi olmasıdır.

Ayrıca, Microsoft'un yeni nesil telefonlarında Multimedia'dan İşlevsel donanıma kadar gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

Android mobil teknolojinin (Cep Telefonu, Multimedia, Tv BOX vs.) pazar galibi gibi dursa da geleceğin teknolojisinin Microsofttan yana olduğunu düşünüyorum. Zira, dünya da en büyük uygulama pazarına sahip işletim sistemi Windows. Microsoft'un 3. parti yazılım firmalarını mobile çağırması bile yeterlidir kanımca. 

Elbet işletim sistemlerine para vermek istemeyen alternatif çin üretimi tadındaki firmalar Android vb işletim sistemleri kullanmaya devam edecektir. 

Biraz da güvenlik konusuna değinelim ;

Linux doğru konfigre edildiği zaman binlerce dolarlık güvenlik duvarının yerine kullanılabilecek kadar güvenli bir işletim sistemi olmasına rağmen; " İçine konulacak 10 Kb'lık bir dizi ile kuklalaşacak kadar aptal bir işletim sistemidir" 

En basiti günde 3-5 defa cep telefonundan bağlantı kurduğum sunuculara yüzlerce dolarlık güvenlik yatırımı yapıyorsam; Android telefonu bana önerebilirmisiniz? :)) 

Ayrıca, WP serisinde direk ürün öneremem; Zira, "İş | Oyun | Multimedia | All in One (XL)" tadında tüketicilere göre kategorilenmiş durumda. Benim gibi kullanıcılara İş amaçlı üretilenler yeterliyken, hepsi bir arada olsun diyenler XL sürümleri tercih edebilir.

Evet pazar payı çok düşük, çünkü Microsoft sahneye henüz çıkmadı bile. WP çok iyi demiyorum şu anda I OS varken bütçe dışında WP tercih edilmez. Gibi gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Neyse, daha uzun süre Google bildiğini okumaya devam edecek, ha keza Android'in liderliği de sürecek.

"Özel ihtiyaçları" olmayanlara pekala yeterli ve ekonomik bir sistem. Bana fazlası lazım değil.

• Telefon
  • SMS 
  • E-posta
  • Navigasyon
  • Fotoğraf makinası
  • Görüntü işleme
  • Sosyal medya paylaşım aracı
  • Radyo
  • MP3 çalar
  • Kondisyon antrenörü
  • Sanal alışveriş
  • Sanal banka
  • Sanal bellek 
  • Seyahat acentası
  • Fener
  • Pusula
  • Su terazisi
  • Yapılacaklar listecisi
  • Takvim ve randevu defteri

ve daha hatırıma gelmeyen pek çok şey için kullanıyorum. 

Hem hızlı, hem verimli, hem de ucuz. 

Dahası?

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mertcan Çelik söylediklerinize katılıyorum, iphone bunu bilinçli yapıyor da olabilir bir şekilde insanlara elindeki eskidi değiştir mesajı verdiyor. ama bu değişim süresi androidlere göre daha uzun. @Yakup Çağatay ın dediği gibi iphone4 6 yıllık telefon ve bana göre ömrünü şu an doldurdu.

@Süleyman Ünal kardeşim 6600 gerçekten efsane telefonlardan birisi :) zamanında kullandım çok  çok memnundum ondan. şimdi bende 6600 aldırsam arkadaşlara msn kurdursam da whatsapp yerine msn mi kullansak acaba :D 

@Hüseyin Eryiğit sony nin z5e bakmıştım ama çok beğenmedim. birde eski z5 de sorunlar vardı yeni z5 de yok vs demişti satıcı arkadaş ondan dolayı soğudum direkt :) kamera değerleri kağıt üzerinde güzel duran sony modeli var ona da @Yakup Çağatay iyi değil dedi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.