Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

(Güncel Vergi) Almanya Satış Fiyatı ile Türkiye Satış Fiyatını Hesaplama Tablosu

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

mondeo 1.6 tdci titanium 109bin tl  2.0 olunca 180bin tl,

2 lt olanın motoru altın kaplama sanırım,

hem devlet böyle bir vergi getiriyorsa vatandaşına da örnek olmalı madem 2.0 lt çok lüks müsriflik 1,6 lt gayet yeterli ozaman ortalarda cirit atan tepe lambalı passatlar, mondeolarda 1.6 lt olmalı... benim gördüklerim en az 2 lt

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama bu kazık ötv vergileri, 2,0 lt yi sana çok görenleri, daha neler anlatılır ama neyse.... konu araba dışına çıkmasın bunların hepsini isteyen bir çoğunluk var ülkede. Bunun adı demokrasi!

demokraside böyle ötv mi olur, böyle litre başına uçurumlar mı olur. Demokrasi sadece oy vermekse eyvallah, sonrası onlar ne derse o olur cinsten

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Mustang'ın TR'de ciddi pahalı verildiğini konuşmuştuk bir çok kez :) 

Premium olmayan markadan bir örnek

Touareg 

56b90c6a90a16_ScreenShot2016-02-08at23.3

Tr Fiyatı

56b90c6b714d0_ScreenShot2016-02-08at23.3

Bizim tablo ne diyor? Neredeyse nokta atış doğru :D:claps:  :claps: :P

56b90c6d0527a_ScreenShot2016-02-08at23.3

Mustang ne kadar? En dolu hali ile maksimum 42 bin Euro yani 250 bin TL buna ekstra yol masrafı ve abd vergisi koyalım bol kepçeden etti mi 300 bin tl :D Ama istenen 400 bin TL :( İlginç ama böyle.

Aynı gaflet'e RS,ST gibi modellerde düşmezler umarım. (RS fiyat beklentisi ilk mesajda mevcut, ST için Focus ve Fiesta başlıklarında konuşmuştuk)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

@Yakup Çağatay Doğru mu yapıyorum acaba :) 

Epeyce opsiyon eklenmiş kuga Almanyada 38000 euro (1.5 tdci manuel) çıkıyor. Buna yaklaşık 1800 euro da pws eklenirse 39800 yapıyor. Bu hesabı excele girdiğimde 130,556 ₺ buluyorum. Ocak 2016 kuru 3,22 ₺ görüyorum. Şimdi 3,40 ₺ kabul edersek; 137,850₺ gibi bir rakama ulaşıyorum. 

hesap.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Epeyce opsiyon eklenmiş kuga Almanyada 38000 euro (1.5 tdci manuel) çıkıyor. Buna yaklaşık 1800 euro da pws eklenirse 39800 yapıyor. Bu hesabı excele girdiğimde 130,556 ₺ buluyorum. Ocak 2016 kuru 3,22 ₺ görüyorum. Şimdi 3,40 ₺ kabul edersek; 137,850₺ gibi bir rakama ulaşıyorum. 

Doğrudur abi :) Eski sızıntı bilgi ile paralel olmuş. Dolu pws 130 civarı olacak denmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20.01.2016 - 09:31 tarihinde, Bekir B. yazdı:

Bir an aklıma geldi, okul yıllarında v6 gibi fındık 8 gibi motor tabirleri vardı, 69 75 model arası impala, biscayn, belair,direksiyon çevirme fırsatım olmuştu, aklıma gelenler amaaa kullanım olarak hala tadı anılarımda kulaklarımda gür gür gür sesi peehh (isimleri yanlış yazmış olabilirim hatırladığım kadar işte)

Şimdi üç silindir e geçiyor dünya demek doğrusu buymuş :)

Focus almadan önce 77 model jeep cj5 im vardı v8 5.0 cc ? Ahh ahh ocağıma incir ağacı dikti de gitti ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı (Güncel) Almanya Satış Fiyatı ile Türkiye Satış Fiyatını Hesaplama Tablosu olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., başlığı (Güncel Vergi) Almanya Satış Fiyatı ile Türkiye Satış Fiyatını Hesaplama Tablosu olarak değiştirdi
  • 6 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.