Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

gizemli düğme

Serkan erden

Soru

arkadaşlar merhaba; bir tanıdığımda 2015 focus var. kar yağışı esnasında bir video çekmiş, aracı en az 10 cm kalınlığında karda kullanıyor ve araç nerede ise hiç kayma yapmıyor,aracında kış lastiği yok sanırım. nasıl yaptın diye sorduğumda arabada bir düğme var ona bastım böyle oldu dedi. araçtan pek anlamaz. aracının donanım paketini bilmiyorum ama yeni focuslarda böyle bir düğme varmı? benim araç trend x her tarafına baktım ancak dediği yada kastettiği düğmeyi bulamadım. acaba uydurdumu ne dersiniz.

Serkan erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

O bu degil, bir ara otosan baska ulkeye ithal edilecek bir parti arabayi Turkiyeye getirmis. Titaniumdan dolur comfort paket kafasinda.

Her neyse ben bu araclardan birini birebir biliyorum, 2009 Model Tit-x Focus, alette yok yoktu, en goze carpani anahtarsiz giristi.

Oyle birsey cikarmis soz konusu araba, ustunde kar modu falan varmis, ne dumur oluruz ha.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Servet Özkan said:

O bu degil, bir ara otosan baska ulkeye ithal edilecek bir parti arabayi Turkiyeye getirmis. Titaniumdan dolur comfort paket kafasinda.

Her neyse ben bu araclardan birini birebir biliyorum, 2009 Model Tit-x Focus, alette yok yoktu, en goze carpani anahtarsiz giristi.

Oyle birsey cikarmis soz konusu araba, ustunde kar modu falan varmis, ne dumur oluruz ha.

düdüklü tencere kapağı geldi gözümün önüne :blink:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir önceki aracım Opel Astra H kasada vardı, o zamanlar kullanıyordum. Resimdeki sarı yuvarlak içindeki düğme "Kar Modu" düğmesi. Sadece otomatik modellerde konulan bu düğmeye basınca, araç birinci viteste değil ikinci viteste kalkış yapıyor ve kar - buz üzerinde patinaja düşmeden hareket ediyordu. Sanırım, yolculuk sırasında da mümkün olduğunca yüksek viteslerin kullanılmasını sağlıyor ve patinaj olasılığını düşürmeye çalışıyordu. 

Düz viteslerde bu düğmeye ihtiyaç olmuyor, çünkü elinizle bu işlemi yapabiliyorsunuz. Ben şimdi gerçekten de düz vites kullanırken, kar - buz üzerinde yokuş yukarı bile kalkış yaparken ikinci viteste kalktığımda patinaja düşmeden kalkıyorum :) 

•  
  • 3.jpg
Volkan G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bahsettiğim video budur arkadaşlar. sordum üstünde  kış lastiği yokmuş. biraz daha dikkatli izlediğimde o kadarda abartacak durum değilmiş. kendisi öyle anlatmıştıki zoru başarmış gibi ruh hali vardı. :)

VID-20160105-WA0000.mp4

Serkan erden tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
48 dakika önce, Serkan erden said:

bahsettiğim video budur arkadaşlar.

VID-20160105-WA0000.mp4

serkan abi...

videodaki kar kalınlığı ve zemin standart bir kış lastiği ile gidilebilecek düzeyde. ekstra bir düğme vs. gerek yok ki zaten... arkadaş da inanılmaz birşey yapmamış, dümdüz gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
44 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Aslında pek de dümdüz gitmiyor (ya da dümdüz dendiğinde aynı şeyi anlamıyoruz) hızını almış, hafiften sağa - sola kayarak seyir yapıyor araç. Keşke kış lastiği takmış olsaydı, işte o zaman gerçekten -dümdüz- giderdi. 

:) onu farkettim de dümdüzden kastım "düz yol" du aslında :) rampa çıkmıyor birşey yapmıyor... yoldaki yalpalaması da bence kullanıcının "şeklinden" kaynaklanıyor.

neyse çok önemli değil, ben hala ortada bir olay göremiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.