Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Style mi Titanium mu Tavsiye ?

hakan tek

Önerilen Mesajlar

Aranıza yeni katıldım , suan focus 3.5 titanium ve style  benzinli powershift arasında kaldım. 7 bin tl fazla verip Titanium almak mı daha cazip yoksa 7 Bin daha ucuza Style alıp orta ekranı kendim taktırsam ( Navitec düşünüyorum ) sonrada göstergeleri degiştirsem hatamı yapmış olurum . Bilgilerinize ve benim düşündüğüm şekilde orta ekran gösterge degişimi yaptıran arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim..

hakan tek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'un sayfasında style ve titanium arasında görebildiğim hemen hemen en lazım olabilecek donanım farkları ön kol dayama, 4 tarafı da gören park sensörleri (her araçta olması gerek), bluetooth (her araçta olması gerek) ve 8' dokunmatik ekran. Aradaki fark 7 bin lira. Ve siz sonradan 1-2 bin lira dokunmatik ekran taktırdığınızda bu fark azalacak. Ve araca sonradan takılan yani fabrikasyon çıkışlı ve monteli olmayan özellikle elektronik aletlerin ben uzun vadede daha çok sorun çıkardığını düşünüyorum ve gördüm de. Ben sizin yerinizde olsam titanium düşünürdüm.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 gün önce arkadaşıma style paket aldık.sonuç gozlemime ve sonra arkadaşımin dedigi aynı oldu.keşke titanium alsaydım.oto park sistemi,on park sensoru (style pakette arka park sensoru yok)geniş ekran gösterge ve 8"eğlence sistemi,krom kaplamalar,dijital klima çift yönlü,koltuk döşemesi bayağı kaliteli ve ön iki koltukta bel ayarı var 4 yöne hareketle,orta konsol içi sd kart usb girişi eller serbest bluetooth ve almadımız titaniumda conti lastik vardı 17.000 tl de harcasa niz orjinal gibi olmaz gibime gidiyor.durumunuz 7.000 tl vermeye müsait olmasa sormazdiniz titanium mu style mi diye.düşünmeden titanium.zaten alsanız keşke style alsaydım demezsiniz Psw icin style dusunuyosaniz titanium ve psw zor diyorsanız bişey diyemem.

Rasim S. tarafından düzenlendi
aklima gelen aksesuar
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'un sayfasında style ve titanium arasında görebildiğim hemen hemen en lazım olabilecek donanım farkları ön kol dayama, 4 tarafı da gören park sensörleri (her araçta olması gerek), bluetooth (her araçta olması gerek) ve 8' dokunmatik ekran. Aradaki fark 7 bin lira. Ve siz sonradan 1-2 bin lira dokunmatik ekran taktırdığınızda bu fark azalacak. Ve araca sonradan takılan yani fabrikasyon çıkışlı ve monteli olmayan özellikle elektronik aletlerin ben uzun vadede daha çok sorun çıkardığını düşünüyorum ve gördüm de. Ben sizin yerinizde olsam titanium düşünürdüm.

styleda kol dayama var ancak ileri geri oynamıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamamen beklentilere bağlı, kullanıcı olarak sizin karar vermeniz lazım. Burada her kafadan bir ses çıkar, nitekim ben bambaşka bir şey yazacağım.
Ben olsam benzili otomatik Titanium alacağıma dizel otomatik Style alırdım. 
Hem yakıt hem de sürüş zevki açısından aralarında dağlar kadar fark var.
Km'de neredeyse 20 kuruş tasarruf edersiniz ve yılda 12.500 km yapsanız 3 yılda amorti eder, 2.el ederinin ve performansının daha yüksek olması da hediyesi olur.

Style Titanium farkına gelince bildiğim kadarı ile benzinli PS ile beraber ön park sensörü ve otomatik park sistemi gelmiyor.
Yolcu koltuğunda yükseklik ayarı yolcu çok kısa veya çok uzunsa anlamlı. 
Koltukta bel desteği güzel ama olmayanlarla da çok rahat seyahat ettim.
Anahtarsız çalıştırma alışkanlık yapan bir rahatlık ama olmazsa olmaz değil.
Otomatik klima güzel görünüyor, kullanımı da pratik ama fiyat farkına değer mi bence hayır.
8" ekran güzel ama farklı bir ünite ile değiştiğinizde ek işlev olarak navigasyon da geliyor.

Yani ne bileyim bana Style genelde yeterli geliyor, ama gözünüz ille Titanium'da kalacaksa lükse para harcamış olacaksınız. 

Ben yine de dizel derim. :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim benzer yorumum burada

http://www.focusclubtr.com/topic/10498-araç-tavsiye-ve-satışı/?do=findComment&comment=318675

Donanım farkları ise bunlar (Sizin istediğiniz motorlar için)

http://www.focusclubtr.com/topic/8544-makyajlı-2014-ford-focus-detaylı-donanım-listesi/

Manüel 4 yönlü ön yolcu koltuğu
Sürücü ve ön yolcu koltuğunda ayarlanabilir bel desteği
Ön koltuk ayarlanabilir kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölmesi
"Ford Power" Anahtarsız Çalıştırma Sistemi
Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima
8’’ dokunmatik, renkli gösterge ekranı
Ford SYNC 2 (Aux Girişi kapsamaktadır ve USB ile birlikte Kol Dayama içindedir)
Direksiyondan Kumandalı Otomatik Vites (1.5TDCi 120PS PowerShift ile)
Acil Durum Yardımı
Arka park sensörleri
Ön ve yan park sensörleri*(1.5TDCi 120PS PowerShift ile)
Otomatik Paralel Park Sistemi*(1.5TDCi 120PS PowerShift ile)
Otomatik Dikey Park Sistemi*(1.5TDCi 120PS PowerShift ile)
Paralel Park Çıkış Yardımı*(1.5TDCi 120PS PowerShift ile)
Spor ön koltuklar
Led Arka Stoplar (HB - SW)
Led İç Aydınlatma
Lüks Tavan Kumaşı
Yumuşak Dokulu Ön Trimler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu tamamıyla araçtan ne beklendiği ile ilgili. Araç bir götürgeçtir, biner giderim diyen için hiç farketmez. Ama araba ile çok ilgili birisi iseniz, titanyumun karartılmış farları bile zamanla gözünüzü tırmalayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ortama bir kurt atayım :):):): das auto :):):)

Açıkcası marka kesinleşmiş ise ps de bende dizel tercih ederdim,

Tabii soru burda iki Donanım Arasında, ancak iş dizele dönünce her Açıdan zenginleşiyor, cevabı o bakış açısıyla bakın lütfen..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakan bey öncelikle hoşgeldiniz...

Sanırım siz ötv'siz araç alacaksınız, başka bir konu başlığında öyle birşey okuduğumu hatırlıyorum... imkanlar dahilinde ise titanium her zaman tercih edilmeli. örnekleri çok; alt donanımı aldıktan sonra "vah şuda olaydı vah buda olsaydı" diye...

Ayrıca benzinli powershift aldığınız durumda süperzeka ford mühendisleri 10 tane sensörü powershift mekanizmasına adapte edemediklerinden ---yada her ne zıkkımsa, otomatik araçta sensör olmaması kadar utanç verici birşey olamaz heralde bir marka için--- sizin alacağınız benzinli otomatik araçta bir çok şehir içi asistanı olmayacak malesef... (powershift benzinlim var, ondan biliyorum, arka park sensörü bile yoktu, şükür yenisine utanıpta koydular!)

ANCAK; powershift diyince durmak lazım... Bu araç kuru kavramaya sahip. Yani hem biraz fabrika çıkışındaki şansa hemde kullanım tarzınıza + kullanım güzergahınıza + trafik yoğunluğuna göre kavrama tükendikçe rahatsızlık verici silkelemelere sarsıntılara yol açabilir. Ha bende allaha şükür olmadı, ama örnekleri çok...O yüzden bunuda düşünmekte fayda var. Dizel otomatikteki kavrama yağlı olduğundan bu türde bir sorun olması öngörülmüyor, ki başka arabalarda başarıyla test edilmiş bu ıslak kavrama...

Demem o ki, ben çok binmem, haftasonu arabası yaparım derseniz benzinli powershift bir seçenek... Ama yok ben çok km yapıcam derseniz donanımdan kısıp dizel otomatik alınabilir. o kadar yazdım ama sonucunda yine sizin tasarrufunuz :)

Not: das auto kısmına kesinlikle katılıyorum...

Bu arada, düşünürseniz bende arabamı satmayı düşünüyorum, Focus 3, benzinli powershift 12500 kmde, daha cumartesi 1 yıl bakımı yapıldı :) beyaz HB, bixenonlu. vs vs... düşürseniz konuşalım.

EDIT: en başta belirttiğim durum varsa, ikinci el olayı olmaz zaten, şimdi farkettim :)

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Golf :D:D:D 

Haydaaaa :D

Style'ın donanım farklılıklarından zaten bahsedilmiş. Burada kilit nokta bence görsellik. Benim eksikliğini hissettiğim en önemli şeyler geniş ekran gösterge ve multimedya sistemi. Yani styleda olan herşey titanium'un görevlerini yerine getiriyor ama o kadar estetik değiller işin aslı.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1999'dan beri diyoruz aldın mı, Ghia alacaksın diye. 

Son dönemin Titanium'u üst değil orta donanımdır ayrıca. Bu da otosanın bence strateji hatasıdır. Keşke adetli satabilseler de bunlara düzenleme getirebilse. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haydaaaa :D

Style'ın donanım farklılıklarından zaten bahsedilmiş. Burada kilit nokta bence görsellik. Benim eksikliğini hissettiğim en önemli şeyler geniş ekran gösterge ve multimedya sistemi. Yani styleda olan herşey titanium'un görevlerini yerine getiriyor ama o kadar estetik değiller işin aslı.

Heçte bilem.Otomatik klima zaten başlı başına büyük bir güzellik.Style bence hiç olmaması gereken bir donanım.2 donanım yeterde artar bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.