Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Klima'dan Gelen Ses ve Soğutmama Sorunu

Gökhan ADIGÜZEL

Soru

Merhaba arkadaşlar, havalar ısınınca geçen gün klimayı açayım dedim. Fakat klimadan vınlama (uğultu) sesi geliyordu. Bilgisayarın fanının sesli çalışması gibi. Ayrıca da soğutmuyor. Problem hakkında fikriniz var mı? Garanti de daha geçen ay bitti, inşallah klima motorunda bir sıkınıtı yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

uzun dönem çalışmayan klima kanallarının içinde ve ya filtre üzerinde uygun iklim koşulları oluştuğu takdirde küf oluşur çok uygun şartlarda bu küfün kanalları tıkadığıda üfleyen havanın hızınıda hissedilir derecede yavaşlattığı mümkündür. polen filtrenizi yenileyin aracı göstereceğiniz yerde kanal temizleyen kimyasallar kullanılıyor muhtemelen bi gösteriniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

Benim de klimadan yana sıkıntım çok gürültülü çalışması.  Dijital klimayı otomatiğe alınca elektrik süpürgesi gibi ses yapıyor nerdeyse. Fan devri üçten sonrva insanın başını ağrıtacak kadar sesli çalışıyor. Devri düşürüncede ses yok oluyor ama bu seferde yeterli soğutmuyor. Diğer araçlarda da gürültülümü merak ettim. Kışında çok geç ısınıyor. Önceki aracım benzinli focus comfort idi(2011) ve özellikle ısıtma çok daha çabuk oluyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

Benim de klimadan yana sıkıntım çok gürültülü çalışması.  Dijital klimayı otomatiğe alınca elektrik süpürgesi gibi ses yapıyor nerdeyse. Fan devri üçten sonrva insanın başını ağrıtacak kadar sesli çalışıyor. Devri düşürüncede ses yok oluyor ama bu seferde yeterli soğutmuyor. Diğer araçlarda da gürültülümü merak ettim. Kışında çok geç ısınıyor. Önceki aracım benzinli focus comfort idi(2011) ve özellikle ısıtma çok daha çabuk oluyordu.

Yeni araç dizel ise geç ısınması normal, motor daha geç ısınıyor çünkü. Fan devrine müdahale etmeyin, bir süre sonra kendisi kısacaktır. Özellikle sıcakta bekliyorsa araba, rejime hızlı gelebilmesi için son devir açıyor. İç sirkulasyonu açarsanız, hem daha hızlı soğur hem de ses daha az gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

Benimde klimam sıkıntılı geçenlerde daha 15.000 km bakımına girmeden arızalanmıştı 3 gün klimasız gezmiştim servisin sorumsuzluğu Yüzünden, servise gideceğim gün denemek için açtım soğuk üfledi 10 km sonra tekrar sıcak üflemeye başladı bende kapatmıştım kapatmaz olaydım servisde tekrar çalıştı tabi Çalışıyor diye bakmadılar bile, dün yine hafta sonumu berbat etti klimasız kaldık ilk önce soğuk sonra sıcak üfleme sorunu bugün servise gittim yine çalıştı tabi ustaya klimada sorunum var bakın diyorum çalışan klimayı bakamayız diyorlar sorun olduğu anda tespit edilecekmiş klima tesisatı komple sökün bakın diyorum büyük iş diyorlar şimdi ne yapmalıyım   Arabadan soğumaya başladım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

göğüs komple sökülüp, müdahele edildiği için böyle söylüyorlar..  ispatlamak gerekiyor maalesef..  sıcak derken bayağı sıcak mı yoksa klima çalışmaz gibi normal hava mı üflüyor..  araç içinde rolantide çok bekliyorsanız, klima performansı çok düşer.. yürürken iyi soğutur..

sorun genelde klima motorunun kitlenmesi şeklinde oluşur ve kitlenince bir daha çalışmıyor meret.. o yüzden bekletiyorlar sizi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2014 kasım ayında almış olduğum aracımın da  aynı şekilde ses gelmesi ve soğuk hava vermemesi sebebi ile gitmiş olduğum serviste  yapılan incelemelerde klima gazının kalmadığı söylendi. 500 gr klima gazı basıldı .

anlamadığım şey 8 aylık arabada klima gazı kalmıyor ve servise para bayılmaya başlıyoruz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

göğüs komple sökülüp, müdahele edildiği için böyle söylüyorlar..  ispatlamak gerekiyor maalesef..  sıcak derken bayağı sıcak mı yoksa klima çalışmaz gibi normal hava mı üflüyor..  araç içinde rolantide çok bekliyorsanız, klima performansı çok düşer.. yürürken iyi soğutur..

sorun genelde klima motorunun kitlenmesi şeklinde oluşur ve kitlenince bir daha çalışmıyor meret.. o yüzden bekletiyorlar sizi..

abi bildiğin soğuk üflerken birden normal hava üflemeye başlıyor, araç yolda giderken yapıyor rolantide değil klima motoru devreye girip sonra devreden çıkıyor herhalde veya bir temassızlık var bir yerinde çok basit birşeyde olabilir aslında ama servis kolaya kaçıyor çalışmadığı anda bizi arayın diyorlar ama ben turizimciyim vakit nakit misali hep koşturmaca çalışıyorum arabamı sevmesen bugün satılığı çıkarıcam ilk arızayı yaptığı  gün servisdeki sorumsuz bayan yüzünden uğraşıyorum şimdi hemen servisi aramıştım usta yok baktırtamam getirmeyin deyip beni reddetmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

baktıramam olmaz ki, en azından ispat için bakmasalar bile göstermek için burunlarının dibine götürmen lazım..

eğer bir kez klima devreden çıktığında bir daha girmiyorsa, basıp servise gideceksin yapacak birşey yok.. düğmeleri falan spreylerler, bilemiyorum lifte kaldırınca aşağıdan klima motorunun bağlantılarına ulaşabiliyorlar mı, kontrol edebilirler en azından... ama motor komple değişmek için göğüs sökülmesi gerekiyor..o da kitlenince yaparlar..  inşallah çözüme kavuşur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

baktıramam olmaz ki, en azından ispat için bakmasalar bile göstermek için burunlarının dibine götürmen lazım..

eğer bir kez klima devreden çıktığında bir daha girmiyorsa, basıp servise gideceksin yapacak birşey yok.. düğmeleri falan spreylerler, bilemiyorum lifte kaldırınca aşağıdan klima motorunun bağlantılarına ulaşabiliyorlar mı, kontrol edebilirler en azından... ama motor komple değişmek için göğüs sökülmesi gerekiyor..o da kitlenince yaparlar..  inşallah çözüme kavuşur..

abi bizim burada yazdığımızımı okuyorlar anlamadım az önce servisden aradılar:) bir sorun varmı diye şuan çalışıyor ama bu şekilde kullanmak istemediğimi söyledim bilmiyorum ama 1 veya 2 gün servisde bırakmam gerekebilirmiş uzman teknisyen ile görüşüp tekrar arayacaklarını söylediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

On 11.08.2015 at 13:27, Adem Kazıl said:

abi bildiğin soğuk üflerken birden normal hava üflemeye başlıyor, araç yolda giderken yapıyor rolantide değil klima motoru devreye girip sonra devreden çıkıyor herhalde veya bir temassızlık var bir yerinde çok basit birşeyde olabilir aslında ama servis kolaya kaçıyor çalışmadığı anda bizi arayın diyorlar ama ben turizimciyim vakit nakit misali hep koşturmaca çalışıyorum arabamı sevmesen bugün satılığı çıkarıcam ilk arızayı yaptığı  gün servisdeki sorumsuz bayan yüzünden uğraşıyorum şimdi hemen servisi aramıştım usta yok baktırtamam getirmeyin deyip beni reddetmişti.

Konuyu yeniden canlandıralım. Malum sıcaklar bastırdı. Özellikle Antalya'da klimasız araç kullanmak çok sıkıntı. Adem bey Benim aracımda da aynen sizin anlattığınız durum var. Kaputu açtım. motoru çalıştırdım. Klimayı açtım. Bakmaya başladım. Veeeee !! Klima kompresörü bana oradan göz kırpıyordu. Aşağıdaki videoyu izleyince demek istediklerimi daha iyi anlayacaksınız. kompresör çalışınca soğuk üflüyor, durunca normal hava üflüyor. sanırım servis yolu göründü. Ama sizin ve bilen forum arkadaşlarımızında tavsiyeleri önemlidir benim için.

Saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçen yıl başıma gelen bu klima sorunundan dolayı servise 2-3 defa gittim yok motoru indiririz yok göğsü sökeriz gibi itamlarla pes etmiştim sonra kış geldi hiç kullanmadım havalar ısındığından bu yana sürekli klimayı kullanıyorum ama sorun çıkarmadı inşallahda sorun çıkarmaz çünkü araba kurcalatmaktan nefret ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.