Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Halil T.

Ford Şasi Numarası ile Her Şeyi Öğrenin ! Model yıl - Fabrika Yeri öğrenmek

Recommended Posts

Almanyada üretilen bir aracın Türkiyede bayinin showroom una girmesi ortalama ne kadar zaman alıyor?... yukarıdaki linkten kendi aracıma baktım 21.10.2011 tarihinde üretilmiş gözüküyor! ben aracı 13.06.2012 de teslim aldım... aracımın faturasını incelediğimde "Alış faturasının" başlığı altında, "firma ünvanı: ford otosan" " tarih: 11.05.2012" yazıyor... şimdi benim araç yaklaşık 7 ay almanyada mı bekledi...

Almanyada üretilen bir aracın Türkiyede bayinin showroom una girmesi ortalama ne kadar zaman alıyor?... yukarıdaki linkten kendi aracıma baktım 21.10.2011 tarihinde üretilmiş gözüküyor! ben aracı 13.06.2012 de teslim aldım... aracımın faturasını incelediğimde "Alış faturasının" başlığı altında, "firma ünvanı: ford otosan" " tarih: 11.05.2012" yazıyor... şimdi benim araç yaklaşık 7 ay almanyada mı bekledi...

Almanya'dan buraya gelmesi ortalama bir ayı geçmez. Yani sizin araç 5-6 ay Türkiye'de "showroom" ve/veya depo misafiri olmuştur.

Edited by Cem Boneval

Ben 12. ayda almıştım üretim tarihi 10. ay gözüküyor.. .. Cem hocamın dediği gibi aracınız bir yerlerde beklemiş gibi...... ama bunlara takılmayın aracınızın keyfini çıkarın.....

Ben martda aldım. Üretim tarihi Eylül idi. Bunun tek eksi yönü ilk muayene süresi kısalıyor. Fabrika üretim tarihine bakıyorlar muayene süresi için.

Ben nisan başında almıştım aracımı,üretim tarihi eylül'dü, sadece biraz fazla beklemiş okadar başka bi zararı yok.

1 Aralikta teslim aldim, 18.10.2011de uretilmis..

Edited by Alperen G.

Ben martda aldım. Üretim tarihi Eylül idi. Bunun tek eksi yönü ilk muayene süresi kısalıyor. Fabrika üretim tarihine bakıyorlar muayene süresi için.

Gümrük tarihine bakıyorlar, aracımın üretimi 22 Aralık 2011 trafiğe çıkış 17 Temmuz 2012 muayene 15 Mayıs 2015

benim kafamı kurcalayan, aracın ford otosana fatura edildiği tarih oldu, 21.10.2011 tarihinde üretilen aracım, otosana 11.05.2012 tarihinde fatura edilmiş :icon_smile_screwy:

şu sayfaya şase numaranzı giriyorsunuz. aracın yılını modelini hangi ülkede üretildiğini görebiliyorsunuz. ford için

şase nonuzun 8. harfi c ise alman malı p ise ispanya

http://www.btinterne...NM0UXXTTPU3C627

EDİT:

İlerki mesajları okuyun farklı işlemler göreceksiniz.Detaylar orada..

Bu linkten benim aracı sorguladığımda;

Manufacturer Identifier: WF0

Body type: M

Line: Ford Germany (Own Assembly)

Assembly Plant: C

Model: Mondeo/Cougar/Sierra/Cortina/Taunus

Year: 1982 (some codes are used for more than one year)

Month: C

Production Sequence: -1845

Bunlar çıkıyor :D

Benim arabada 1980 model pick up olarak görünüyor?

Manufacturer Identifier: WF0

Body type: Single Cab Pick Up

Line: Ford Germany (Own Assembly)

Assembly Plant: C

Model: Focus

Year: 1980 (some codes are used for more than one year)

Month: March

Production Sequence: 75289